182818
178171

В українських селах почали згортати бізнес по відгодівлі поросят

Таку думку ГолосUA висловив житель с. Германівка (Київська область) Руслан Костенко.

За його словами, сьогодні в кількох сім'ях села тримають свиней для відгодівлі.

«Це досить вигідний бізнес: поросята їдять все – і харчові відходи, і дешеву проварену кашу, і сіно, і траву, і шкірку з овочів, і комбікорми. Тобто якщо господарі не запасли буряк, картоплю та інші овочі, це завжди можна чимось замінити. Хоча б розмоченими у воді сухарями або відвареної кашею. А через 10 місяців з поросятка вагою 6-8 кг виростає свиня до 150 кілограмів.  Якщо перевести на гроші, то в день свиня з'їдає на 25-30 грн корму максимум. А потім це м'ясо можна продати по 150-200 грн за кілограм», - описав ситуацію він.

Р. Костенко уточнив, що від цього бізнесу багато селян відмовляються: сире м'ясо – продукт, що швидко псується і вигідно продати його можна лише на легальному ринку в Києві. Але в Києві ринки в даний час контролюються перекупниками – оптовиками, які викупили всі торгові місця і селян туди торгувати не пускають.

«На який ринок ви не прийшли в Києві - там все зайнято перекупниками. Навіть якщо селянин приїде з м'ясом, у нього або куплять за заниженою ціною, або зовсім відправлять додому. І з кожним роком люди відчувають себе беззахисними перед перекупниками і державою. В торгові центри не так просто віддати товар на реалізацію – у багатьох випадках доводиться платити за те, щоб «увійти в бізнес», - додав житель села.

Відповідно, зокрема, у Київській області селяни або перестають купувати поросят для відгодівлі, або продають його в сусідні села.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Зернові та молочна продукція продовжують дорожчати

У березні 2018 року середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО (ІПЦФ) склало 172,8 пункту, що на 1,1% (1,8 пункту) вище лютневого показника, а його зростання триває другий місяць поспіль. Цей показник ІПЦФ на 0,7% вище відповідного показника березня минулого року. Як і в лютому, це збільшення цін в березні в порівнянні з попереднім місяцем обумовлено перш за все зростанням світових цін на зернові та молочну продукцію. В той же час, ціни на цукор і рослинні олії продовжили падіння, а ціни на м'ясо дещо зросли.
 
Середнє значення Індексу цін ФАО на зернові склало в березні 165,6 пункту, що на 2,7% (4,3 пункту) вище лютневого значення і на цілих 12,1% вище показника березня 2017 року. В останні кілька місяців відзначається неухильне зростання Індексу, що відображає зростання світових цін майже на всі основні зернові. В останні кілька тижнів у зв'язку з несприятливими погодними умовами, зокрема, затяжною посухою в Сполучених Штатах Америки і холодною та сирою погодою в ряді районів Європи котирування цін на пшеницю зросли. Однак, зростання цін на кукурудзу виявилося ще більш значним у зв'язку з погіршенням видів на урожай, особливо в Аргентині, а також у зв'язку з попитом, що зберігається на світових ринках. Світові ціни на рис в цілому залишилися на високому рівні в зв'язку з закупівлями в Азії.
 

Індекси цін ФАО на продовольство, 2017-2018
 

 
Середнє значення Індексу цін ФАО на рослинні олії в березні склало 156,8 пункту, що трохи нижче найнижчого за останні місяці лютневого показника. Деяке зниження цін на соєву, рапсову і соняшникову олії було багато в чому компенсовано зростанням цін на найпоширенішу на світових ринках пальмову олію. Всупереч очікуванням, пов'язаним із сезонним зростанням виробництва, ціни на пальмову олію в березні виросли під впливом активного попиту на світових ринках і скорочення в результаті цього складських запасів в Малайзії та Індонезії. Зростанню котирувань пальмової олії також сприяли прогнози щодо можливого відновлення імпорту до ЄС біодизеля на основі пальмової олії з Індонезії, а також відновлення зростання цін на мінеральні олії.
  
Середнє значення Індексу цін ФАО на молочну продукцію склало в березні 197,4 пункту, що на 6,2 пункту (3,3%) вище лютневого показника і трохи вище рівня відповідного періоду минулого року. У березні котирування світових цін на масло, незбиране сухе молоко і сир зросли, а на знежирене сухе молоко знизилися після зростання, яке відмічалося в попередні два місяці. Нижчі, ніж очікувалося, обсяги виробництва молока в Новій Зеландії та активний імпортний попит на світових ринках викликали зростання цін на масло, сир і незбиране сухе молоко, тоді як ціни на знежирене сухе молоко впали під впливом зростання світових запасів і обсягів виробництва.
 
У березні середнє значення Індексу ФАО цін на м'ясо склало 169,8 пункту і практично не змінилося в порівнянні з лютим. Таким чином, значення індексу на 3% вище за рівень березня минулого року, але майже на 20% нижче його пікового значення, якого він досяг у серпні 2014 року. За видами м'ясної продукції картина наступна: котирування цін на баранину виросли, на свинину – зросли незначно, на м'ясо птиці – не змінилися, а ціни на яловичину також дещо знизилися. Ціни на баранину виросли в зв'язку з активним імпортним попитом, особливо з боку Китаю. Невелике скорочення поставок в Європі спровокувало незначне підвищення цін на свинину, а млявий попит і очікування зростання поставок з Нової Зеландії в найближчі місяці сприяло стримуванню котирувань цін на яловичину.
 
У березні середнє значення Індексу цін ФАО на цукор склало 186 пунктів, що на 6,5 пункту (3,4%) нижче показника лютого і на 27,5% нижче за показник відповідного місяця минулого року. Під впливом великих обсягів експортної пропозиції ціни на цукор продовжують знижуватися. Ослаблення курсу бразильського реала і полегшення правил експорту з Індії (тепер цукровим заводам дозволено продавати за кордон до кінця поточного сезону) розглядаються як фактори, що забезпечили зростання поставок цукру з цих країн і деяке зниження світових котирувань цін.
 

Динаміка зміни індексу цін ФАО, 1961 – 2018 роки
 

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Цукровий завод Порошенка купив літачок

Про це «Наші гроші» дізналися з реєстру цивільних повітряних суден України.

Кінцевим бенефіціарним власником «Поділля» значиться президент Петро Порошенко.

«CT Supralight» є надлегким літаком з категорії Ultralight. На сайті виробника ціна літаків СТ стартує від 85,9 тис. євро.

2015 року АМКУ дозволив «Поділлю» стати власником ТОВ «ТД «Крахмалопродукт». Також ПК є співвласником асоціації «Вінниця-цукор» та ТОВ «Торговий дім інтеркорн».

В минулі роки два цукрові заводи Петра Порошенка (ПК «Поділля» та ТОВ «Продовольча компанія «Зоря Поділля» отримали рекордну для себе квоту на продаж цукру всередині країни у 2015/2016 маркетинговому році, сумарно – це 269 тис. тонн.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Експерти пояснили, чому не працюють нові правила перевірки продуктів

Про це йдеться в коментарі Офісу ефективного регулювання (BRDO), передає Укрінформ.

"Ефективна реалізація Закону ("Про державний контроль за додержанням законодавства про харчові продукти, корма, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин" – ред.) вимагає значних фінансових ресурсів від держави, а також прийняття близько 30 підзаконних актів", - зазначили в BRDO.

Закон вводить ряд позитивних змін у галузі. Зокрема, повертає інструменти для якісного контролю за продукцією, яка ввозиться на територію України, на лінію державного кордону. Так, визначаються вимоги до облаштування прикордонних інспекційних постів для безпосереднього контролю, відбору зразків та дослідження продукції кваліфікованим персоналом. Зараз такий контроль формально здійснюється співробітниками Митної служби, які елементарно не мають для цього технічної можливості.

Закон також вводить нові інструменти регулювання - загальний документ на ввезення і загальний ветеринарний документ на ввезення, який буде підтверджувати проходження державного контролю оператором ринку.

Крім того, норми Закону встановлюють ризик-орієнтований підхід до контролю в галузі і створюють більш сприятливі умови для сумлінного бізнесу. Зокрема, державний контроль за впровадженням системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (HACCP) дозволить знизити витрати бізнесу на оснащення підприємств для виконання санітарних вимог.

Як відомо, Закон України "Про державний контроль за додержанням законодавства про харчові продукти, корма, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин" №2042 від 18.05.2017 набув чинності 4 квітня 2018 року.

Ваш вибір 'Цікаво'.


"Кернел-трейд" ініціював банкрутство "Укррос"

Про це пише оглядач "ОЛІГАРХА" Андрій Федоров у статті "Веревський розчинив "Укррос".

“Борг «Укрроса» перед ініціюючим кредитором оцінюється в 1,2 млн гривень, при цьому загальна сума кредиторської заборгованості компанії на 2016 р. становила близько 180 млн гривень, – зазначає автор матеріалу. – По всій видимості, більшу частину цієї суми контролюють структури Веревського, але не виключено, що серед незадоволених кредиторів засвітяться й іноземні структури".

“Справа в тому, що ПАТ «Цукровий союз «Укррос» на момент покупки його Веревським був публічною компанією – Сергій Федоренко встиг провести IPO свого холдингу в 2007 році, продавши 20% акцій компанії іноземним портфельним інвесторам за 42 млн доларів, – продовжує журналіст. – Акції «Укрроса» тоді придбали понад 20 інвестиційних фондів і приватних інвесторів з Європи та США. А частина розміщеного пакета була конвертована в депозитарні розписки з лістингом на Франкфуртській фондовій біржі".

“На кінець 2017 року власником майже 9% акцій «Укррос», якими, як і раніше володіють іноземні інвестори, значився The Bank of New York, – констатує Андрій Федоров. – І судячи з того, що Андрій Веревський за паперами поспішив дистанціюватися від свого проблемного активу, їм треба списувати свої акції, які зусиллями основного акціонера «Кернела» вже нічого не варті. При номінальній вартості 1 грн за акцію, остання угода з ними була зафіксована НКЦПФР у вересні минулого року за 0,0069 грн, або з дисконтом майже в 99,99%".

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На українських ринках істотно подорожчали огірки

Про це свідчать дані щоденного моніторингу «АПК-Інформ: овочі і фрукти». При цьому аналітики проекту зазначають, що істотному подорожчанню місцевої продукції не перешкоджало навіть присутність на ринку огірка з Туреччини і Польщі.

Так, сьогодні українським господарствам вдається відвантажувати огірок гладкий по 48-52 грн/кг (1,49-1,61 євро/кг), що на 20-24% дорожче, ніж тижнем раніше. Огірок колючих сортів надходить у продаж за 68-72 грн/кг (2,11-2,23 євро/кг). Таким чином, за тиждень ця продукція стала дорожче в середньому на 55%.

Такий ціновий тренд експерти пояснюють кількома причинами. Перш за все, подорожчанню сприяє помітне збільшення попиту всіх категорій покупців. Крім того, підтримку цінам на місцевий огірок надає істотне подорожчання імпортної продукції, ціни на яку за тиждень виросли в середньому в 1,5 рази.

У результаті на даний момент український тепличний огірок коштує в 1,7-2 рази дорожче, ніж на початку квітня 2017 р. Проте багато учасників ринку не виключають, що вже наступного тижня в цьому сегменті варто очікувати не менш різкого цінового зниження.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.