182818
178171

Відвантаження зерна під загрозою через зупинення роботи залізничних станцій

Члени УКАБ ініціювали звернення до Голови наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» Шевки Аджунер з проханням зустрітись з представниками аграрних асоціацій для вирішення проблем, які виникли в їх роботі  у зв’язку із  зупиненням роботи залізничних станцій по навантаженню зерна, повідомила прес-служба УКАБ.

«Зернові елеватори залежні від роботи залізничних станцій на яких вони розташовані. Їх закриття призведе до порушення ефективного функціонування підприємств всього району, оскільки відсутня економічна альтернатива залізничному транспорту», - йдеться у зверненні. Також наголошується, що поглиблюється проблема невиконання або затримка у виконанні ПАТ «Укрзалізниця» заявок підприємств на подачу вагонів та локомотивів, непрогнозоване підвищення тарифів, зростання часу оборотності вагонів.

Нагадаємо, що у квітні цього року, керівництвом ПАТ «Укрзалізниця» було представлено рейтинг із 177 неефективних, за оцінкою УЗ, станцій по навантаженню зерна, частина з яких має припинити свою роботу, а частина перейти в режим подачі та забирання вагонів за умови накопичення певної кількості заявок на вивезення вантажу. Рейтинг містить станції, на яких здійснюється прийом та відправка с/г продукції підприємствами елеваторного типу.Вчені вивели «фрукт нового покоління»

Фахівці компанії IFO, яка спеціалізується на дослідженні та розробці сортів та підщепи яблуні та груші успішно вивели новий ранній сорт яблука - HC2-1, який вже вирощується у Франції, пише Інфо-Шувар.

"HC2-1 - це високопродуктивний сорт. Плоди дозрівають до кінця серпня і добре зберігаються. Яблуко дуже соковите, солодке та, водночас, незвичне на смак, гарно хрустить та має унікальне забарвлення рожево-червоного відтінку. Ми впевнені, що ця новинка буде цікавою як для споживачів, так і для виробників”, -  розповідає Фіона Девідсон, представник компанії-селекціонера.

За словами експерта, сорт HC2-1 вже був офіційно представлений великій міжнародній групі виробників із США, Мексики, Чилі, Південної Африки, Австралії, Нової Зеландії та Німеччини і є всі підстави вважати, що це яблуко “нового покоління” вже найближчим часом успішно завоює ринок.

"Ми відразу зрозуміли, що знайшли щось дуже особливе, коли вперше побачили ці яблука у саду. Всі інші сорти здавалися скучними поруч із HC2-1, ми ніколи раніше не бачили яблук із настільки інтенсивним та яскравим кольором”, - розповідає Арно де Пуенуф, представник французької компанії-виробника.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Купити чи спекти: скільки коштуватиме хліб, виготовлений у домашніх умовах

Чимало людей, аби зекономити, беруться пекти самі, пише газета Експрес.Чи справді це дешевше?

У найближчому супермаркеті купуємо 1 кг борошна вищого гатунку (8,5 грн), маленьку, 42-грамову пачку дріжджів (2,5 грн), 1 кг солі (6,5 грн), вода з автомата (1 літр — 70 копійок).

Найпростіший рецепт білого хліба включає в себе борошно пшеничне — 3 склянки, дріжджі — чверть чайної ложки, сіль — півтори чайної ложки, вода —1,5 склянки. Три 250-грамові склянки борошна (на 6,37 гривні), 10 грамів дріжджів (на 62 копійки), 15 грамів солі (10 копійок), півтори склянки води (26 копійок). Хліб пікся півтори години.

Готовий буханець заважив на 724 грами. Коштував він 7 гривень 36 копійок (якщо не враховувати витраченого на приготування газу).

Для порівняння, у магазині ціна 700-грамової хлібини — не менш як 12 гривень. Отже, якщо є вільний час і натхнення — пекти самому вдома вигідно.

"У структурі собівартості буханця борошно займає 40%.  Є ряд факторів, які впливають на його ціну, — каже Іван Стефанишин, експерт  із сільськогосподарських питань. — Цього року це не так низький урожай, як проблеми з його якістю. Пшениця вродила трохи гірше через погодні умови, які склалися влітку та навесні. І якщо ціна пшениці зростатиме (хоча нині є тенденція до її зниження), то підвищуватиметься й ціна борошна,  а отже, і хліба.

Курс долара також впливає на ціну, бо деякі складники закуповують за кордоном. Дорожчають бензин, елекроенергія, комунальні послуги — усі ці чинники впливають на ціноутворення продуктів. Загалом, за моїми  підрахунками, ціна хліба може може підвищитися максимум на 10%".

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


В українських закромах поменшали запаси пшениці

Про це повідомила Державна служба статистики України, пише АПК-Інформ.

Зокрема, до звітної дати в наявності були 14,965 млн. тонн пшениці (-10,8% до показника на 1 вересня 2017 р.), 1,943 млн. тонн кукурудзи на зерно (+20,8%), 2,98 млн. тонн ячменю (-8,7%), 207 тис. тонн жита (-15,5%), а також 1,835 млн. тонн насіння соняшнику (перевищення в 2,7 рази).

За даними Держстату, безпосередньо в аграрних підприємствах на звітну дату зберігалося 12,812 млн. тонн сільгоспкультур, а на підприємствах, що здійснюють переробку та зберігання, – 8,181 млн. тонн.Відродити тваринництво можна тільки за допомогою аграрної науки

Про це заявив президент Національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало в рамках Дня фермера, що пройшов на базі в ДП ДГ «Шевченківське» на Київщині, передає прес-служба НААН.

Він нагадав, що галузь зазнала величезних втрат за роки незалежності, зменшивши кількість поголів’я ВРХ у 5 разів, курей – у 4 рази, свиней – у 3 рази, овець — у 6,5 разу. «Сьогодні уряд абсолютно правильно пропонує робити ставку на фермерство. За умови підтримки з боку держави та в плідній співпраці з наукою фермери можуть створювати малі та середні ферми, відновлюючи потенціал галузі», — сказав Ярослав Гадзало.

Він додав, що на сьогодні 49 установ у структурі НААН мають статус племзаводів. У системі академії поголів’я ВРХ налічує 35 тис., корів — 15 тис., серед яких 60% є племінними.

Попри АЧС, поголів’я свиней становить 102% порівняно з минулим роком і налічує 22 тис. голів. Щороку НААН реалізує до 3 тисяч племінного молодняка ВРХ та понад 10 тис. поголів’я поросят, овець та інших тварин. Одним із лідерів є ДП ДГ «Шевченківське», де цього року наблизилися до 8 тисяч літрів молока надоїв. «Ми зробили ставку на покращення властивостей вітчизняного поголів’я: воно витримує кліматичні умови, адаптоване до умов вирощування й утримання. Годі шукати кращого», — закликав президент НААН.

Крім того, науково-конструкторські центри академії розробляють міні-ферми для подальшого постачання в дослідні господарства: «Це наше ноу-хау, аби наука і виробництво рухалися разом. Сьогодні ми ставимо завдання перед науковими центрами – вести авторський супровід фермерів, як це роблять іноземні компанії».

Довідка: ДП ДГ «Шевченківське» має 3956 га земельного банку та спеціалізується на виробництві рослинницької і тваринницької продукції, в тому числі елітного та репродуктивного насіння. Господарство об’єднує 4 підрозділи, елеватор, понад 40 дослідних ділянок науки, молочні та свиноферми, сучасний парк сільгосптехніки.

Ваш вибір 'Цікаво'.


В Україні анонсували старт аукціонів з продажу прав оренди землі через "Prozorro"

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов анонсував старт електронних аукціонів з продажу прав оренди земельних ділянок, що перебувають у державній власності, через майданчик "Prozorro.Продажі" найближчим часом. Про це він повідомив на свої сторінці  у соцмережі Facebook.

Читайте також: Електронні торги підвищать ціни на права оренди земельних ділянок на 20%

"Зовсім скоро на "Prozorro.Продажі" стартують аукціони з оренди землі, постанову про "пілот" яких було прийнято два місяці тому! З огляду на дражливість питання, ми робимо все дуже чітко і відповідно до закону", - зазначив він.

Нагадаємо, що ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України та Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру уклали договір про проведення електронних торгів правами оренди земельних ділянок у держвласності. Перші лоти були залиті в систему 17 вересня. У той же час земельні аукціони традиційного формату продовжують діяти до внесення змін до Земельного кодексу України.

Ваш вибір 'Подобається'.