178171
182818

Виробники імбиру в Україні не матимуть конкурентів

Та виявляється, він у нас також дуже гарно росте на Одещині, на півдні Херсону, Миколаївщині, Запоріжжі. До того ж, вирощуючи його, у вас практично не буде конкурентів. Про це пише Kurkul.com.

Імбир любить легкий ґрунт і йому потрібний досить тривалий період вегетації, понад 120 днів. Щоб вирощувати його, наприклад, у Вінниці, необхідно в теплиці ділити клубні там, де є пагін, і садити в землю вже в лютому — на початку березня, щоб до 20-х чисел травня можна було вигнати стрілку 20 см і висаджувати її в ґрунт. Імбир любить, щоб було багато вологи і світла.

Ціна на нього досить приваблива — 70-100 грн/кг. Врожайність непогана, рослини невибагливі, практично не мають шкідників та хвороб. Якщо є ґрунти, які заливає, або пісок, на якому нічого не хоче рости — для імбиру це не проблема, головне, щоб було світло і вода.

Посадковий матеріал можна шукати на базарі або в будь-якому супермаркеті. Необхідно обрати корінці із максимальною кількістю живих паростків. Такий імбир можна брати й садити.

Але при його вирощуванні є і певні труднощі:

- вивчення технології. Пошук оптимального варіанту вирощування займе 2 або 3 сезони;
- пошук клієнтів для збуту. З одного боку, його ні в кого немає, але з іншого — хто його купує? Варто спочатку виростити його для себе, а тоді вже пропонувати тим людям, які у вас уже беруть інші овочі чи фрукти;
- тривалий період вирощування;
- пошук якісного посадкового матеріалу. У переліках виробників насіння його немає. Відповідно, дізнатися на початках чітку назву сорту буде важко.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ТОП-5 ключових імпортерів вітчизняних агропродуктів в ЄС

За результатами 2018 року зовнішньоторговельний обіг товарами АПК між Україною та країнами ЄС збільшився на 11,4% порівняно з 2017 роком та сягнув понад $9 млрд, з яких $6,3 млрд  припадає на український аграрний експорт. Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

«Український експорт продукції АПК до країн ЄС продовжує демонструвати щорічне зростання: в 2016 році він був трохи більше ніж $4 млрд, в 2017 році  – $5,8 млрд, а за результатами 2018 року він перевищує $6,3 млрд. Така динаміка чітко демонструє успішність Угоди про ЗВТ між Україною та ЄС в сфері АПК. Це дає нам підстави говорити про те, що українські виробники є конкурентоспроможними на ринках європейських країн і можуть успішно експортувати свою продукцію відповідно до найвищих стандартів безпечності та якості», – зазначила заступник Міністра з питань євроінтеграції.

За словами Ольги Трофімцевої, лідерами українського аграрного експорту до ринків ЄС залишаються зернові, яких експортовано більше ніж на $2,2 млрд, насіння олійних культур – $1,1 млрд та олії – $1,1 млрд.

«Приємно відмітити зростання обсягів постачань інших агарних та харчових товарів до країн ЄС таких як: залишки і відходи харчової промисловості, м'ясо та харчові субпродукти свійської птиці, плоди, горіхи, овочі, рослини та коренеплоди. Також в 2018 році ми експортували до ЄС більше виробів із зерна та хлібних злаків, меду, соків, кондвиробів та інших продуктів»,- прокоментувала заступник Міністра.

Вона додала, що ТОП-5 ключових імпортерів наших  аграрних та харчових продуктів в ЄС очолюють Нідерланди, куди було експортовано продукції майже на суму $1,2 млрд. Друге місце займає Іспанія ($1,04 млрд), третє місце у Італії ($737,9 млн), а далі йдуть Німеччина ($667,4 млн) та Польща  ($656,7 млн).

Імпорт продукції АПК з країн ЄС також продемонстрував зростання. За 2018 рік він склав майже $2,7 млрд, що на $420,7 млн більше порівняно з 2017 роком. «За вказаний період Україна найбільше купувала в країнах ЄС наступні товари: шоколад та продукти з какао-бобів, тютюн та вироби з нього, продукти для годівлі тварин, м'ясо та субпродукти, алкогольну продукцію»,- відмітила Ольга Трофімцева. Вона додала, що найбільш ми купували в Польщі –  $556,1 млн, Німеччині – $492,6 млн, Італії – $276,6 млн, Франції – $242,1 млн та Іспанії – $147,7 млн.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


На Львівщині відкриють молочні ферми за підтримки канадського проекту

Про це розповіла т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко, пише AgroTimes.

Зокрема, торік 38 сімейних ферм області збільшили поголів'я корів на 117 голів. 19 сімейних ферм провели реконструкцію тваринницьких приміщень потужністю 10-25 корів. 8 сімейних ферм завершили будівництво тваринницьких приміщень потужністю 20-50 корів.

Окрім цього, господарства придбали 14 доїльних установок, 7 охолоджувачів молока,12 одиниць сільгосптехніки.

Цього року у межах проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні» уряду Канади на Львівщині планується відкрити 9 сімейних молочних ферм і побудувати кооперативний завод із переробки молока.AgroGeneration продає права оренди на 27% свого земельного банку

Французька група AgroGeneration з активами в Україні підписала угоди про продаж прав оренди на 28,500 га (27% земельного банку групи) в Житомирській і Тернопільській областях за 19 млн євро. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Ціна угоди включає право оренди землі та біологічні активи, а техніка і інвентар будуть продані окремо. Після її завершення, AgroGeneration буде обробляти близько 80 000 га землі, з яких 10 000 га – у Львівській області, 70 000 га – в Сумській і Харківській.

Компанія отримала $23 млн на фінансування врожаю-2019 у свого банківського партнера «Альфа-Банку», а також поповнить фінансування угодами про передоплату з ключовими торговими партнерами.

Перевірка, яка може привести до коригування цін, повинна бути завершена до кінця лютого 2019 року. У той же час AgroGeneration отримала близько 15% передоплати за продаж землі. Решту суми агрогруппа отримає протягом дев'яти місяців після завершення перевірки.

24 січня стало відомо, що Антимонопольний комітет дозволив «Кусто Агро» купити два підприємства зі структури AgroGeneration в Житомирській області.

Французька група AgroGeneration заснована у 2007 році. Спеціалізується на вирощуванні зернових і олійних культур. В Україні наразі обробляє близько 120 000 га в Харківській, Львівській, Сумській, Житомирській і Тернопільській областях.

У жовтні 2013 року AgroGeneration завершила злиття з українською аграрною компанією Harmelia.Які експортні ринки перспективні для України

Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі у відповіді на запит кореспондента УНН.

"27 грудня 2017 року уряд України ухвалив Експортну стратегію на 2017-2021 роки. У рамках Експортної стратегії було затверджено перелік нових перспективних ринків, які зможуть замінити традиційні експортні ринки, доступ на які ускладнено через політичну ситуацію. Зокрема було визначено топ-20 ринків (не враховуючи країни ЄС), які, за умови вибору правильних форм і інструментів роботи з ними, здатні показати досить швидкі результати", - зазначили у прес-службі.

За даними МЕРТу, це Канада, США, Єгипет, Індія, Білорусь, Туреччина, Грузія, Молдова, Таїланд, Індонезія, Ізраїль, ОАЕ, Філіппіни, Саудівська Аравія, Китай, Ліван, Нігерія, Японія, Швейцарія, Бангладеш.В Україні виробляють більше кави та менше чаю

Теґи: 

Про це УНН повідомляє з посиланням на дані Держстатистики.

Торік в Україні виробили 12 тисяч 256 тонн зеленого (неферментованого), чорного (ферментованого) та частково ферментованого чаю (у первинних пакованнях масою не більше 3 кг).

При цьому торік у порівнянні з 2017 роком зросло виробництво смаженої кави з кофеїном - на 17,8%. Так, торік такої кави виробили 8 тисяч 187 тонн.

Дані наведено у натуральному вираженні; без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Ваш вибір 'Подобається'.