182818
178171

Вирощування зелені мікрогрін окупається за два місяці

Про це журналу «Плантатор» розповів засновник компанії Іван Воробйов, пише AgroTimes.

За його словами, в 2015 році стартові вкладення становили $400, треба було офіційно оформити виробництво, знайти вентильоване приміщення, отримати дозвільні документи.

Крім цього, $100 витратили на закупівлю обладнання: стелажів, ламп денного світла і ємностей для пророщування (спочатку ми використовували звичайні пластикові таці). Ще $100 коштувало насіння.

«Інвестиції окупилися за два місяці за рахунок швидкого обороту та доволі високої маржі. Наприклад, насіння соняшнику коштує 15-16 грн/кг. Із 300 г насіння можна отримати 500 г мікрозелені, що має роздрібну ціну на рівні 300 грн/кг», – зауважив Іван Воробйов.

«Порція здоров’я» починала з вирощування мікрозелені соняшнику, люцерни, зеленого горошку, редиски, гірчиці, оскільки ці культури є найпростішими у вирощуванні.

«Є культури складніші, вони й коштують дорожче. Наприклад, кілограм насіння люцерни коштує 60 грн, а базиліку, який має ніжний смак і аромат та дуже подобається шеф-кухарям як прикраса для страв, – від 1200 грн/кг», – підкреслив засновник компанії.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Французький агрохолдинг має намір збільшити земельний банк в Україні

Французька група AgroGeneration з активами в Україні розглядає можливість збільшення земельного банку, планує оновити техніку в 2018 році. Про це повідомив віце-президент компанії Сергій Булавін, пише delo.ua.

"Ми розглядаємо можливість збільшення земельного банку і плануємо оновлення техніки. Оновлення техніки істотно впливає на економічну ефективність. Проводячи планові оновлення техніки, агрокомпанія скорочує витрати на обслуговування і ремонти, знижує ризики невиконання виробничих планів із-за раптових поломок", — сказав він.

Крім того, як повідомив віце-президент, в 2017 році був проведений незалежний аудит технологій групи та внесено ряд удосконалень.

"Ми придбали нове і відновили старе обладнання на $6,5 млн. Завдяки цим змінам і прогнозу цін на нашу продукцію, вирощену в сезоні 2017-2018 року, ми ухвалили рішення розширити площі під озимими приблизно на 10% від загального розміру земельного банку — приблизно до 48 тис. га. Ці площі розподілені між усіма нашими господарствами в Харківській, Сумській, Житомирській, Тернопільській і Львівській областях, на них посіяні озимі пшениця, ріпак і ячмінь", — сказав Булавін.

Він також додав, що структура полів під яровими культурами також переглянута на підставі прогнозу цін.

Головним завданням компанії на найближчий час, за словами Булавіна, є отримання максимальної економічної ефективності.

"Саме для цього в 2017 році ми проінвестували навчання наших спеціалістів за програмою Lean Six Sigma, впровадження в компанії цієї технології. Зараз в роботі — близько 50 проектів, пов'язаних з отриманням додаткової ефективності. Велика частина з них буде завершена в 2018 році, і буде дано старт таких проектів", — зазначив він.

Французька група AgroGeneration заснована в 2007 році. Спеціалізується на вирощуванні зернових і олійних культур. В Україні в даний час опрацьовує близько 120 тис. га.

В жовтні 2013 року AgroGeneration завершила злиття з українською аграрною компанією Harmelia.

AgroGeneration в 2016 році отримала 0,888 млн євро чистого збитку, що у дев'ять разів менше, ніж за 2015 рік, її виручка збільшилася на 3% — до 60,26 млн євро.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Вінницька фабрика Roshen в 2017 збільшила чистий прибуток

Теґи: 

Про це повідомили в компанії, пише proagro.com.

Зазначається, що активи кондитерської фабрики за минулий рік скоротилися на 3,4%, до 4,19 млрд грн, основні засоби — на 6,3%, до 3,83 млрд грн.

Нерозподілений прибуток підприємства до кінця року становила 679,44 млн грн, проти 675,9 млн грн у 2016 році.

Довідка:

Корпорація Roshen, один з найбільших в Україні виробників кондитерських виробів, включає Київську, Кременчуцьку і дві Вінницькі кондитерські фабрики, Вінницький молочний завод «Рошен», а також Клайпеди кондитерську фабрику (Литва) і фабрику BonbonettiChoco (Угорщина).

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Перехідні запаси зерна в Україні цього сезону будуть найменшими за останнє десятиліття

Ще донедавна достатніми в країні вважалися залишки, здатні забезпечити 10-15% обсягу річного розподілу зерна – витрати на внутрішнє споживання, нормативні втрати, посівний матеріал, експорт тощо, пише AgroTimes.

Якщо враховувати, що останніми роками Україна розподіляє близько 60 млн тонн зерна на рік, то достатніми вважалися кінцеві запаси в розмірі 6-9 млн тонн.

Кілька останніх сезонів вони перебували саме в цих межах, хоча інколи їх навіть суттєво перевищували – наприклад, на кінець 2011/12 МР перехідні запаси зернових становили аж 12,8 млн тонн.

Однак з рекордним врожаєм 2016 року, коли аграрії намолотили більше 66,5 млн тонн зерна, прийшло розуміння, що навіть якщо в подальші роки валові збори дещо й зменшаться, то країна все одно власні потреби забезпечить, а тому тримати мільйони тонн збіжжя в «замороженому» стані особливого сенсу нема.

Уже на кінець 2016/17 МР перехідні залишки скоротилися до 4,5 млн тонн, або 6% від загального обсягу розподілу.

Цього сезону перехідні запаси пшениці в Україні зростуть з минулорічних 1,8 млн тонн до 1,9 млн тонн. Водночас залишки кукурудзи зменшаться з 1,5 млн тонн до 0,9 млн тонн, а ячменю – з 1,2 млн тонн до 0,9 млн тонн.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Водопостачання та водовідведення в сільському господарстві та харчовiй промисловості

25 квітня у Києві, в ТПП України в рамках Конференції «Вода в промисловості» відбудеться панельна дискусія «Водопостачання та водовідведення в сільському господарстві та харчовiй промисловості».

Під час заходу будуть представлені доповіді та обговорення наступних тем:
•    Сучасне європейське та вітчизняне обладнання та технології для водопостачання та водовідведення в сільському господарстві та харчовій промисловості
•    Фінансові механізми підтримки проектів підприємств державою
•    Законодавчі реформи в сфері водокористування
•    Актуальні проблеми забруднення водних ресурсів сільськогосподарською промисловістю

Серед зареєстрованих учасників: Вінницька птахофабрика (МХП), ППР Броварський (ТМ Інделіка), Астарта-Київ, Сигнет Холдинг, Агротрейд, Поділля Агропродукт, Украгроком, Цукорагропром, Міністерство екології та природних ресурсів України, Державна екологічна інспекція України та інші.

Конференція «Вода в промисловості» відбудеться 25 квітня з 10.00 до 16.30 в рамках Міжнародної виставки обладнання та технологій для очищення муніципальних і промислових стічних вод Waste Water Management 2018.

Участь у заході для представників агроіндустрії безкоштовна за попередньої реєстрації!

Детальна інформація та посилання на реєстрацію - на сайті www.wwm-expo.com/ua

В разі виникнення запитань, Ви можете звернутися до організаторів:

Дмитро Радіонов
+38 056 794 33 94, вн. 242
+38 099 288 08 62 (mob. - Viber, WhatsApp, Telegram)
[email protected]
[email protected]

Олена Воєвода
тел.: +38 056 794 33 94, вн. 240
моб.: +38 099 718 28 41
[email protected]
[email protected]

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


В Україні посилять контроль виробництва органічної продукції

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин розглянув доопрацьований урядовий законопроект, яким пропонується регламентувати вимоги до виробництва, маркування та обігу органічної продукції, а також встановити основні принципи сертифікації, пише Юрліга.

При доопрацювання законопроект доповнено новими положеннями, зокрема:

детальними правилами органічного виробництва аквакультури і тваринництва;
окремими положеннями, що стосуються виробництва та маркування органічної продукції;
особливостями ввезення і вивезення органічної продукції;
запровадження дворівневої системи контролю за органічним виробництвом шляхом надання права Держпродспоживслужбі контролювати діяльність не тільки операторів ринку, але і органи сертифікації;
нормами про відповідальність операторів і органів сертифікації.

Згідно з проектом, виробники будуть зобов'язані щорічно проходить сертифікацію (з обов'язковим виїзним інспектуванням). Такі підприємства включаються до реєстру операторів ринку органічної продукції. Повноваження щодо сертифікації органічного виробництва отримають акредитовані органи сертифікації.

Ваш вибір 'Подобається'.