178171
182818

Як за рік змінилися ціни на українські ягоди

Завдяки тому, що погодні умови в період дозрівання вітчизняної ягоди в цьому році були навіть більш, ніж сприятливими, а весна надзвичайно теплою, деякі ягоди з’явилися на ринку мінімум на 2 тижні раніше, ніж рік тому. Також, сьогодні вже можемо говорити про суттєве зростання цьогорічного врожаю українських ягід, в порівнянні із показниками 2017 року

Збільшення пропозиції не змогло не позначитися на цінах на вітчизняні ягоди, - стверджують фахівці “Інфо-Шувар”, з посиланням на дані власного моніторингу цін на найбільших гуртових майданчиках країни.

Згідно цих даних, найбільш суттєво, в порівнянні з минулим роком, в Україні подешевшала черешня. Станом на 12 червня 2018 року, на майданчику ОРСП “Шувар”, найбільшого оптового ринку Західної України черешня вже пропонується більш, ніж на третину дешевше, у порівнянні з минулим роком, за ціною 15-28 грн/кг (0,49-0,91 EUR/кг).

Аналогічна тенденція спостерігається і по вишні, яка за останній рік подешевшала майже на 23% і зараз на майданчику ринку пропонується в межах 18-28 грн/кг (0,59-0,91 EUR/кг).

Стартові ціни на чорницю в цьому сезоні, поки що вищі, ніж рік тому, але минулий сезон для цієї ягоди розпочався аж в кінці червня і тоді чорниця коштувала майже на 40% дешевше . Сьогодні на майданчиках гуртових ринків чорниця є однією з найдорожчих ягід, її ціна формується в досить широкому діапазоні 65-100 грн/кг (2,11-3,25 EUR/кг).

Сезон по смородині стартував майже на три тижні раніше, але ціни на цю ягоду в порівнянні початком сезону 2017 року майже не змінились, ця ягода сьогодні коштує 28-33 грн/кг (0,93-1,1 EUR/кг)

Справжнім сюрпризом стали ціни на суницю садову, в самому розпалі сезону вони навіть трохи підросли. На гуртових ринках України сьогодні суниця пропонується по 24-40 грн/кг (0,78-1,3 EUR/кг), тобто майже на 7% дорожче, ніж в аналогічний період 2017 року.ТОП-5 областей, у яких можна придбати найбільше літрів молока за середньостатистичну зарплату

Теґи: 

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко

" За підрахунками наших експертів, на підставі даних офіційної статистики за рік, картоплі українці можуть дозволити собі купити більше на 27%, свинини менше на 11%, а молока менше на 5%", - зазначає Олексій Дорошенко.

ТОП-5 областей, у яких можна придбати найбільше літрів молока за середньостатистичну зарплату виглядає наступним чином: Київ – 624 л, Донецька – 424 л, Київська – 394 л, Запорізька – 377 л, Дніпропетровська – 374 л.

П’ятірка регіонів, у яких молока за середню зарплату можна придбати найменше, така: Волинська – 286 л, Херсонська – 290 л, Тернопільська – 296 л, Чернігівська – 305 л, Закарпатська – 311 л. Тобто різниця між Волинською областю і Києвом складає 338 літрів, або більш, ніж удвічі.

А між першими та останніми опинились: Миколаївська область – 371 л, Львівська – 364, Полтавська – 354, Вінницька – 352, Черкаська – 346, Чернівецька – 344, Сумська – 337, Одеська – 329, Рівненська – 326, Хмельницька –  323, Івано-Франківська – 321, Житомирська та Кіровоградська – по 320 л, Харківська – 316 і Луганська область – 314 л.

Якщо дослідити збільшення споживання молока за рік по областях, то рейтинг найкращих виглядає інакше: Чернівецька область +42 л, Дніпропетровська +29 л, Сумська область +24 л, Запорізька +22 л, Миколаївська область +18 л. А ТОП-5 областей зі зменшення споживання молока за рік наступний: Луганська -64 л, Хмельницька -58 л, Тернопільська -54 л, Харківська -50 л, Київ -45 л.

Лише у вісьмох областях, тобто 32%, за рік потенційно збільшилося споживання молока. На Київщині купівельна можливість не змінилась. Жителі інших 64% регіонів повинні були зменшити споживання.

"Тому ствердження, що рівень реальної купівельної спроможності пересічного українця значно підвищився за останні два роки, виглядає перебільшенням. Ми бачимо зростання мінімальної та середньої заробітної плати, бачимо збільшення пенсій. Але з іншого боку стрибок цін, який відбувається в країні на продукти, зводить нанівець збільшення доходів. Реальне збільшення доходів населення якщо й відбулося, то на більш скромні декілька відсотків", - підсумовує Олексій Дорошенко.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Єврокомісія оцінить систему контролю за здоров’ям птиці в Україні

Про це повідомляє прес-служба Держспоживслужби. 

"Україна наразі перебуває в процесі адаптації законодавства до норм Європейського Союзу, зокрема в частині вимог до харчових продуктів та здоров'я тварин", - наголосив перший заступник голови Держспоживслужби Андрій Жук. 

Він також зазначив, що Держспоживслужба готова надавати всебічну допомогу з метою детального ознайомлення інспекторів Єврокомісії з питання функціонування системи контролю здоров'я тварин.

Під час зустрічі сторони обговорили механізм контролю здоров’я птиці в Україні, діяльність і сферу повноважень Держспоживслужби та її територіальних органів, основні засади ветеринарного законодавства в Україні та вітчизняні вимоги до системи контролю здоров’я птиці.

Робота місії в Україні продовжуватиметься до 20 червня поточного року.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Фермер з Харківщини виявив півтисячі боєприпасів на своєму полі

Теґи: 

Про це повідомляє прес-служба ДСНС Харківської області, пише kurkul.com.

Піротехніки ДСНС ліквідували 492 німецьких артилерійських кумулятивних артснаряди калібру 75 мм.

Постраждалих під час знешкодження боєприпасів не було.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Китайці збираються імпортувати українську черешню

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Нині триває візит місії КНР до України з метою перевірки системи державного контролю за виробництвом цієї ягоди. Китайські фахівці планують проаналізувати фітосанітарний ризик української черешні під час експорту до КНР, а також відпрацювати проект протоколу фітосанітарних вимог на експорт цієї продукції на китайський ринок.

Представники КНР відвідають Запорізьку, Херсонську і Дніпропетровську області, де ознайомляться з особливостями вирощування, зберігання, пакетування черешні та фіторсанітарними процедурами.

Місія Китаю працюватиме в Україні до 15 червня.

До слова, Україна входить в топ-50 країн світу з виробництва фруктів і займає 11 місце з виробництва черешні. При цьому за всю історію експорту української черешні, Україні не було направлено жодної нотифікації щодо невідповідності цього товару фітосанітарним вимогам країни-партнера.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Справа «Агромарса»: чи відбудеться переділ ринку курятини

Колишній народний депутат України (ІІІ-VІІ скликань, «Народний Рух», СДПУ (о), БЮТ, «Партія регіонів») Євген Сігал, власник другого за величиною птахівничого холдингу в країні – «Агромарс», був заарештований за звинуваченнями у створенні нелегальних пташиних могильників і нанесенні збитку екології. Разом з ним затримані його дружина Марина Сігал і виконавчий директор холдингу «Комплекс Агромарс» Олексій Марченко. Суд заарештував усіх трьох на два місяці з альтернативою у вигляді застави на рівні майже чверть мільярда гривень, однак вона виявилася непосильною для затриманих. Це відповідає сумі завданих збитків, які, за словами генерального прокурора Юрія Луценка, склали 253 млн грн, пише  Mind. 

Арешту передували обшуки у приміщеннях «Агромарса» та у будинках власників і топ-менеджменту.

Отже, «Комплекс Агромарс» – вертикально інтегрований холдинг. Вирощує зернові, володіє потужностями з переробки у корми, а також великими пташниками і заводом з переробки м'яса птиці. Об'єднує Гаврилівський птахівничий комплекс, птахофабрику «Курганський бройлер», племінного птахорепродуктора «Голден крос», Бориспільський експериментальний комбікормовий завод і Київський комбікормовий завод. Обсяг виробництва – понад 17 бройлерів в рік. Земельний банк складає 35 000 га землі в Київській, Харківській і Житомирській областях.

Один із провідних експортерів м'яса птиці – переважно в Євросоюз.

Подробиці кримінальної справи. Могильник «Агромарса» був організований біля села Гаврилівка – компанія посилалася на форс-мажорні обставини, що спонукали її знехтувати правилами утилізації поголів'я: через перебої з електроенергією вийшло із ладу обладнання. Продукти розпаду в неглибокому похованні забруднювали ґрунтові води та ґрунт. Місцеві жителі скаржилися на нестерпний запах.

Юридичною мовою це вилилося у звинувачення за статтями 255, 236 і 240 КК (вчинення у складі злочинної групи злочинів у сфері порушення екологічної безпеки та незаконне використання надр). Максимальне покарання – 12 років позбавлення волі. Марина Сігал, виступаючи в суді, заявила, що ні про які систематичні порушення мова не йшла.

З іншого боку, місцеві жителі скаржаться на «Агромарс» протягом останніх 10 років. Вірно також і те, що нелегальні скотомогильники – практика досить поширена, і жодного разу у корпоративній історії України їхня організація не стала приводом для затримання перших осіб компанії. Саме відсутність прецеденту породила коментарі про вибірковість правосуддя і припущення про: 

політичне підґрунтя справи (Сігала називають одним із спонсорів Юлії Тимошенко, до чиєї політичної сили він колись належав);
переділ ринку з подачі одного з основних конкурентів «Агромарса» (МХП Юрія Косюка);
демонстрацію бурхливої ​​діяльності з боку правоохоронних органів, в першу чергу Генпрокуратури.

Які наслідки несе затримання сім'ї Сигалів для їхнього бізнесу та ринку в цілому?Антимонопольний комітет України в рамках розслідування на ринку м'яса птиці зафіксував олігополію – присутність кількох великих гравців, що фактично контролюють його (з великим розривом між №1 і №2). Частка «Агромарса» була оцінена в 12%, а «Миронівського Хлібопродукта» (МХП) Юрія Косюка – в 38%. За оцінкою інвесткомпаній, МХП займає близько 45%, а «Агромарс» – близько 9%. Частка останнього неухильно знижувалася.

Незважаючи на те, що основним вигодонабувачем проблем «Агромарса» називають його основного конкурента – МХП Юрія Косюка, ефект для останнього може виявитися зворотнім. Як зазначає один з учасників ринку птахівництва, реальна частка ринку МХП куди вище заявлених АМКУ, і збільшиться ще більше після введення в експлуатацію потужностей Вінницької птахофабрики. У розрахунку на ці потужності МХП вже заявила про виведення на ринок нової торгової марки – «Вінницькі курчата». «Таким чином сумарна частка всіх торгових марок МХП буде під 70%. Їм потрібна хоча б видимість конкуренції», – сказав співрозмовник Mind. У той же час експерти сумніваються, що справа закінчиться радикальними наслідками для «Агромарса».

За словами глави аналітичного департаменту інвестиційної компанії Eavex Capital Дмитра Чуріна, арешт засновників не означає автоматичної зупинки заводу. «У нас немає очікувань, що український ринок курятини різко зміниться у зв'язку з проблемами у власника «Агромарса», – сказав він.

Ваш вибір 'Подобається'.