182818
178171

Закупівельні ціни на молоко невпинно падають

Про це повідомляє прес-служба АВМ.

За підсумками квітня середня ціна на молоко склала 9,12 грн/кг (з урахування ПДВ), що на 44 копійки нижче ціни квітня. Вищий ґатунок переробники купували в середньому за 9,01 грн/кг (-12 коп.), а перший за 8,40 грн (-44 коп.).

Травень почався з продовження цінового падіння. Екстраґатунок коштував 8,85 грн/кг, що на 23 коп. нижче ціни кінця квітня, вищий — 8,30 грн/кг (-64 коп.), а перший — 7,90 грн/кг (-81 коп.).

Переробники пояснюють це надлишком пропозиції молока на ринку. Але, як відомо, сезонності в промисловому молочному тваринництві немає. Господарства забезпечують стабільне постачання молока протягом всього року, на відміну від присадибників.

Сезонність виробництва молока, тис. т


При цьому, якщо в літній період господарства населення практикують випас, то промислові господарства продовжують годувати худобу сталим кормовим раціоном, який останнім часом значно подорожчав. Протягом останніх декількох місяців ціна на концентровані корми катастрофічно підскочила. До прикладу, соняшниковий шріт від листопада 2017 року подорожчав на 78,3% — 7666,7 грн/т, соєвий шріт — на 16,7% — до 14 000 грн. Як відомо, 70% у структурі собівартості складають саме корми. Відповідно, рентабельність молочного тваринництва знову в мінусі.

Підтримку цінам не надають навіть позитивні тенденції світового ринку. До прикладу, середнє значення Індексу цін ФАО на молочну продукцію продовжує збільшуватися третій місяць поспіль, і у квітні склало 204,1 пункту, що на 6,7 пункту (3,4%) вище рівня березня. Таким чином, значення індексу виявилося більш ніж на 11% вищим за рівень квітня минулого року. Тенденція до зростання цін пояснюється стійким імпортним попитом на всі види молочної продукції, а також побоюваннями на ринку в зв'язку з можливим скороченням експортної пропозиції в Новій Зеландії після більш значного, ніж очікувалося, зниження виробництва молока.

Підтвердженням позитивних трендів також є середнє значення ціни на молоко від IFCN, яке за підсумками березня склало 35,1 дол./100 кг ЕСМ (жир 4%, білок 3,3%), тоді як у січні було на рівні 31,9 євро.

Українські переробники ж пояснюють зниження цін перекриттям «сирних схем» та низькою експортною ціною на решту української молочки. Хоча закріплення цінових позицій на світових торгових площадках зовсім скоро може позбавити їх будь—яких відмовок.

Ваш вибір 'Подобається'.


Якими будуть ціни на м'ясо

Про це ГолосUA повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж України Олексій Дорошенко.

"М'ясо в будь-якому випадку буде зростати, тому що з усіх продуктів харчування м'ясо в Україні, у порівнянні з європейськими цінами на нього, є самим дешевим", - зазначив О. Дорошенко.

Експерт додав, що, в порівнянні з цінами у країнах ЄС, всі види м'яса, за винятком сала, в Україні є самими недорогими, вершкове масло також є винятком, і у нас найдешевший хліб.

За словами О. Дорошенко, до кінця року м'ясо буде рости в ціні, але це буде відбуватися не рівномірно, наприклад, кожен місяць воно буде додавати по гривні – дві.

Експерт додав, що таке зростання з початку року демонструє яловичина, кожен місяць по 1-2 грн додається до її ціни. Свинина навпаки – спочатку вона підвищувалася через те, що зростав курс долара в кінці року, потім свинина почала потихеньку знижуватися. Що стосується курятини, то спочатку вона підвищувалася в ціні, потім почала потихеньку знижуватися – через те, що в світі ціна на курятину досить стабільна. На ціну курятини впливав курс, який був у грудні. Спочатку року курятина подорожчала, потім подешевшала, потім знову місяць курятина демонструвала зростання, а потім сталося невелике коригування до зниження.

«Тому в будь-якому випадку ціни на м'ясо в нашій країні будуть рости, хоча в певні місяці можуть і трохи падати», - підкреслив аналітик.

В останні два роки вартість м'яса зростала більшими темпами, ніж середня зарплата українців, зазначив експерт.

«Експерти Асоціації постачальників торговельних мереж з'ясовували, чому падає споживання м'яса в Україні. М'ясо дорожчає більшими темпами, ніж зростання середньої заробітної плати. Так за останні два роки, з квітня 2016 по квітень 2018 вартість м'ясного кошика та яєць зросло на 60%, за даними Держкомстату. У той же час середня зарплата, яка є предметом гордості уряду, зросла на 59%. За останні два роки вартість м'яса виросла більше, ніж середня зарплата», - підсумував О. Дорошенко.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Вінниччині грецький горіх вирощуватимуть на зрошенні

Про це повідомляє superagronom.com з посиланням на Вінницьку обласну держадміністрацію, проект започаткований у 2015 році, а його проектна потужність 970 гектарів.

На сьогодні в рамках проекту саджанці волоського горіха іноземної селекції вже висаджені на площі 710 гектарів. Обсяг освоєних інвестицій склав 227 мільйонів гривень. З початку року освоєно 2,5 мільйони.

В рамках проекту відновлюється зрошувальна система, розташована на території Яришівської та Кремінської сільських рад. Вартість її реконструкції становитиме понад 4 млн грн. Вже відновлені насосні станції, електролінії та трансформаторні підстанції, центральні магістралі. Облаштовано понад 2 кілометри нової внутрішньогосподарської зрошувальної системи.

Як зазначається у повідомленні, наразі площа горіхових садів області перевищила 2 тис. гектарів, з яких 1000 га в плодоносному віці, а урожайність у минулому році досягла 60 ц/га. Витрати на виробництво значно нижчі, ніж інших плодових культур. Горіхи можна легко зберігати і транспортувати, не маючи спеціальних приміщень та транспорту.

«Протягом останніх років в Україні інтенсивно розвивається галузь горіхівництва. Кожен рік у країні збирається понад 100 тис. т волоських горіхів. З них 6 тис. т дає Вінниччина. Дві третини цього врожаю спрямовується на експорт», — зазначив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.

Ваш вибір 'Подобається'.


Природній Wi-Fi: рослини здатні спілкуватися через коріння

Рослинам не подобається, коли їх постійно чіпають. Для цих нерухомих організмів дотик означає занадто тісну близькість з іншою рослиною – майбутню конкуренцію з ним за сонячне світло. Тому вони здатні обмінюватися сигналами через кореневу систему, змінюючи характер росту сусідів. Про це Велемир Нінкович (Velemir Ninkovic) і його колеги з Шведського університету сільськогосподарських наук пишуть в статті, опублікованій в журналі PLoS One, пише naked-science, повідомляє zik.ua.

Біологи експериментували з молодими паростками звичайної кукурудзи, які без ґрунту – на водному розчині, що містить всі необхідні мінеральні речовини. Ці паростки чутливі до дотиків: механічна стимуляція змушувала їх виділяти в воду сигнальні речовини. Рослина немов «відчула» присутність сусідів і направляла безліч ресурсів на те, щоб перемогти їх в конкуренції за світло. Якщо ж паросток мав доступ до двох водних розчинів одночасно (перший, який вже займала інша рослина, і другий, де ніхто не «мешкав»), то, очевидно, що рослина розрізняла їх, бо корінь активніше тягнувся до другого розчину.

За словами авторів, хімічна комунікація паростків через ґрунт має дуже важливе значення для насіння материнської рослини, дозволяючи їм краще «ділити» придатну землю і менше конкурувати один з одним за світло.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


На Херсонщині зрошувальні землі обслуговуватимуться зі смартфона

7 травня відкрито нову насосну станцію, що побудована приватним підприємством «Восток-Агро» на землях Роздольненської сільської ради Каховського району. Про це повідомляє прес-служба Херсонської обласної державної адміністрації, пише landlord.ua.

За слоавми розробників, інвестиційний проект з будівництва меліоративної мережі включає у себе насосну станцію, кілометри магістральних труб та відгалуження до 3 американських поливних машин «Zimmatic», керування якими здійснюється за допомогою комп’ютера, планшета або смартфона. Безперебійна подача води може здійснюватися цілодобово.

«Для обслуговування зрошувальної системи підприємством споруджена насосна станція потужністю 400 кВт. Додатково створено 5 робочих місць. Обсяг інвестицій складає близько 8 млн грн. Пуск зрошувальної системи дав можливість зрошувати близько 120 га», — повідомляють у прес-службі Херсонської ОДА.

Та додали, що наразі в області діє програма по відновленню зрошення, за якою Херсонській області з державного бюджету було виділено близько 50 млн грн на реконструкцію зрошувальних систем. Крім того, 20 млн грн виділено  з обласного бюджету на розбудову внутрішньогосподарських меліоративних мереж, тобто фермерам залишається придбати лише зрошувальні машини.

 На Дніпропетровщині біогазова станція на птахофабриці виробляє „зелену” енергію

Про це повідомляє Національний промисловий портал.

Проект передбачає популяризацію на території області ідей „зеленого” економічного розвитку, створення умов для запровадження сучасних і екологічно безпечних засобів виробництва.

Одним з найперших учасників „Клубу підприємств-лідерів зеленої економіки”, стало підприємство „Оріль-Лідер” під керівництвом Олексія Утєшева. Це одне з найпотужніших сільськогосподарських підприємств Дніпропетровщини, яке вже досягло високих результатів застосовуючи „зелені” рішення. Біогазова станція, що розташована на Єлизаветівській птахофабриці „Оріль-Лідер” виробляє „зелену” енергію, яка у разі потреби спроможна забезпечити підприємство повною енергетичною автономією. Крім екологічно чистої енергії, на внутрішньогосподарському комплексі з виробництва біогазу отримують ще й високоякісні органічні добрива. Внесення їх у достатній кількості на поля дозволить збільшити продуктивність врожаю у 2 рази та повністю відмовитись від використання неорганічних добрив.

"По-перше, цей процес вирішив всі питання стосовно забруднення довкілля. Також це економічний проект, що дозволив переробити весь послід і отримати 5 МВт електроенергії на годину. Для розуміння, що таке 5 МВт? Цієї енергії вистачить для потреб близько 18 тисяч квартир. Окрім цього, відбувається заміщення використання газу. Біогазовий комплекс виробляє багато теплової енергії, яка дозволяє опалювати всю фабрику. Ще однією перевагою є отримання біодобрива", − розповів генеральний директор „Оріль-Лідер” Олексій Утєшев.