174500

На Киевщине рейдеры пытались захватить земли и снять с должности председателя сельсовета

Об этом в Facebook сообщает пресс-служба полиции Киевской области.

Утром, 13 апреля, около 50-ти мужчин в балаклавах и камуфляжной форме собрались у сельского кооператива "Новоселицкое". При себе они имели документы, похожие на поддельные, и пытались захватить предприятие.

На место происшествия вызвали правоохранителей. Уже по приезду полицейские задержали нападавших и положили их на землю. В машинах мужчин полиция нашла оружие.

По данному факту правоохранители открыли три уголовных производства по статьям "Присвоение, растрата имущества или завладение им путем злоупотребления служебным положением", "Подделка документов, печатей, штампов и бланков, их сбыт, использование поддельных документов" и "Служебный подлог".

Правоохранители проводят обыски в соседнем населенном пункте, где временно проживает группа нападающих.

Десять плодов, которые коммерция не пустила в "большое плавание"

Ці плоди навряд чи можна знайти на фермерських ринках або магазинних полицях. Не тому, що їх важко вирощувати. Більшість з них насправді навіть менш схильні до хвороб, ніж традиційні персики чи вишні, пише agro.guide.

Причина їх малого поширення більшою мірою пов’язана з обмеженими можливостями комерціалізації. У них низька врожайність, гірша транспортабельність.

Звичайно, це не проблема, якщо вирощувати рослину у себе в саду. Однак світ комерції поки обмежує нас від широкого поширення досить цікавих продуктів.

Біла шовковиця

У деяких країнах висушену білу шовковицю можна знайти у так званих «магазинах здоров’я», де вона продається як суперфуд за астрономічними цінами.

Але навіть в українських селах знають, що це таке і смакують білою шовковицею з задоволенням. Тим більше, що свіжі білі ягоди менш кислі, ніж звичні нам темні сорти.

Мармелад

Цей китайський фрукт, що нагадує маленьке червоне яблуко, дав свою назву популярним солодощам. Jujubes можна вживати в сирому вигляді, але в Азії їх зазвичай сушать. Це дає плоду жувальну, цукеркову текстуру, яка поєднується з приємним кисло-солодким смаком.

Плоди ростуть на тонких, колючих деревах, які дуже стійкі до посухи.

Сидрові яблука

Теоретично ви можете зробити сидр з будь-яких видів яблук. Однак існує певна група сортів, призначених саме для виробництва цього напою.

Ці сорти розводилися століттями. Вони мають унікальний ароматичний профіль, який сильно відрізняється від смакового профілю яблука, призначеного для вживання в їжу у свіжому вигляді.

Пау пау

Цей маловідомий місцевий плід зустрічається в окремих ділянках східних лісів американського континенту. Це далекий родич тропічних фруктів, таких як черімойя. Він має кремову текстуруру і екзотичний смак, часто описуваний як помісь банана, ананаса і манго.

Цей фрукт розміром з манго рідко росте на невеликих повільно зростаючих деревах з  однорідною пірамідальною формою. Пау пау надто вибагливі для комерційних виробників, але вони зібрали культових послідовників серед гурманів.

Ананасова гуава

Плід цього маленького вічнозеленого дерева нагадує гуаву зі смаком ананаса. Його великі червоно-білі тропічні квіти також їстівні. Вони мають солодкий, що нагадує корицю смак. Тому їх додають до десертів і літніх напоїв.

Ананасові гуави (також відомі як фейхоа) не морозостійкі. Їх вирощують на відкритому повітрі цілий рік в більшій частині Каліфорнії, південного Техасу, Флориди і далекого півдня. Але в інших умовах рослини доводиться на холодну пору року переносити в приміщення.

Айва

Все нове – давно забуте старе. Можливо, зовнішній вигляд айви не зовсім привабливий, а смак терпкий, але вона має неповторний аромат.

Мушмула

Мушмула є далеким родичем яблук і груш з субтропічних частин Азії. Фрукт виглядає як абрикос, зі схожою текстурою і смаком, але більш пряний.

Ці вічнозелені дерева мають декадентське тропічне листя і вимагають теплого клімату. Незважаючи на те, що дерева не величезні, вони завеликі для того, щоб рости в горщиках. Тому їх не занесеш на зиму в приміщення.

Арктичний ківі

Арктичний ківі (також відомий як «Арктична красуня» або «Коломікта-ківі») родом з холодних гір Росії і має аромат, схожий на звичайний пухнастий ківі, за винятком гладенької шкірки. З нею він і споживається.

Ця тіньовитривала лоза має вражаюче біле, рожеве і зелене строкате листя.

Шоколадна лоза

Ця тіньовитривала лоза, також звана акебія, має ніжне лапате листя і навесні дарує квіти з ароматом ванілі.

Влітку з’являються стручки у формі ковбаси, які розкриваються, коли дозрівають. Всередині – м’якоть, приправлена нотами банана, лічі і маракуї. М’якоть їдять як заварний крем або додають до фруктових салатів. Сирий стручок є неїстівним, але може бути приготований як овоч.

Майпоп

Американський двоюрідний брат маракуї, який росте в дикій природі по всій східній частині США.

Виноградні лози майже ідентичні тропічним аналогам, з пурпурно-фіолетовими і білими квітами до трьох дюймів у діаметрі. Змішайте жовту м’якоть фруктів в смузі або додайте до десертів. Листя майпопа вважаються трав’яним афродизіаком.

Производители сахара просят решить проблему с закрытием грузовых станций

Об этом сообщает пресс-служба НАСУ «Укрцукор».

Согласно сообщению, ряд сахарных предприятий вынуждены увеличить расходы на приемку сырья и отправки готовой продукции, через признание «Укрзализныцей» малодіяльними и дальнейшее закрытие грузовых станций, которыми они пользуются. В частности, в перечень малодеятельных грузовых станций включены отдельные станции, которые обслуживают сахарные заводы ООО «Фирма «Астарта-Киев» и ЧП «Ланновский сахарный завод», а именно станции Южной железной дороги в Полтавской области - Ланна, Выли, Лещиновка и Водяная.

«Такая ситуация с малодіяльними грузовыми станциями и их закрытием приведет к увеличению затрат сахарных заводов на прием и отправку продукции и сделает указанные регионы логистически непривлекательными для дальнейшего развития предприятий и строительства новых объектов», - говорится в сообщении.

Напомним, что правлением АО «Укрзализныця» в декабре 2018 года был утвержден порядок проведения рейтинг-анализа деятельности грузовых станций. По результатам такого анализа сформирован перечень малодеятельных грузовых станций, до которого вошла 301 грузовая станция.

Украина продолжает наращивать импорт бананов

Как отмечают аналитики EastFruit, только в марте по сравнению с предыдущим месяцем импорт этих фруктов вырос на 16%.

Согласно последним отчетам фискальной службы Украины, в марте импортеры закупили на внешнем рынке 27 тыс.тонн бананов, что не только превышает показатели предыдущего месяца, но и на 14% больше, чем за аналогичный период 2018 года.

При этом важно отметить, что такие тенденции сохраняются с самого начала сезона. Так, за первые 7 месяцев сезона-2018/19 (сентябрь-март) Украина уже импортировала 168 тыс.тонн бананов. Таким образом, по сравнению с таким же периодом предыдущего сезона потребление этих фруктов в стране выросло на 13%.

По мнению представителей Украинской плодоовощной ассоциации (УПОА), такие тенденции являются тревожным знаком для производителей яблок в Украине.

«Не секрет, что именно бананы являются главным конкурентом яблока во фруктовой корзине украинца и, как мы видим, эта конкуренция только усиливается, несмотря на значительную разницу в цене, - комментирует ситуацию Татьяна Смирнова, главный аналитик УПОА, - Дело в том, что бананы, хоть и не выращиваются в Украине, уже давно перестали быть экзотикой для украинцев. Сложилась определенная культура потребления, в «арсенале» домохозяек уже давно появилось масса рецептов. Кроме того, украинцы все чаще выбирают бананы в качестве перекуса, поскольку они «удобнее» с этой точки зрения, чем яблоко, особенно для детей, и, бесспорно, полезнее, чем чипсы, шоколадные баточники и другие снеки».

При этом эксперт также подчеркивает, что увеличению импорта бананов в Украину способствует и относительная стабильность на валютном рынке, что позволяет продавцам избегать резкого ценового перепада из-за скачков курса гривны.

Гереги инвестировали в свой агробизнес 6 миллиардов

Об этом сообщила совладелица компании Галина Герега, пишет Экономическая правда.

"Мы инвестировали в аграрный направление 6 млрд грн, еще 2,5 млрд грн нам нужно для завершения элеваторного проекта - там не только наши средства, но и кредитные. В прошлом году начали строительство трех элеваторов и реконструкцию шести. Поэтому сейчас рассчитывать еще на какие-нибудь крупные инвестиции нереально", - сказала она.

По словам Гереги, компания также намерена развивать молочное направление.

"Животноводство у нас есть - 20 молочных ферм, но объемы небольшие. В будущем планируем развивать отрасль. Есть вопросы переработки молока. Пока мы не инвестировали в животноводство, но обсуждаем это", - сказала Галина Герега.

Она рассказала, что "Эпицентр" также отложил проект по переработке масличных в связи с неблагоприятной ситуацией на рынке масличных.

"На сегодня масляная отрасль падает, поскольку производители не могут договориться между собой и просто валят рынок. Поэтому мы приостановили ход в переработку в масличной отрасли, но в будущем будем делать что-то интересное", - пояснила Галина Герега.

Она добавила, что "Эпицентр" активно внедряет новые технологии, в частности, обновляет технику, инвестирует в лабораторию и точное земледелие.

"Кроме того, у нас есть деревообрабатывающий завод в Ивано-Франковской области. Сейчас он выпускает много продукции, большой процент идет на экспорт, а часть - на продажу в" Эпицентре ", - добавила Галина Герега.

В Украине не хватает качественного яблока

Приблизно так виглядає ситуація на ринку яблук в Україні в першій половині весни. Як вже повідомляли в департаменті «Аналітика» ОРСП «Шувар», останні три сезони в Україні спостерігалась чітка тенденція до зміщення сезону реалізації яблук на весняний період.

За березень та квітень через майданчик для торгівлі з автомобілів «Шувару» продається більше яблук, ніж за всі три місяці осені. Фахівці пов’язують цей факт із бажанням фермерів таки дочекатися кращої ціни, тому більшість великих господарств тримають врожай на зберіганні якомога довше. Але навесні витрати на зберігання суттєво зростають, до того ж, фермери потребують грошей для підготовки садів до нового сезону. Відповідно, сховища відкриваються і на ринку одразу стає більше яблука.

Поточний сезон не став виключенням, хоча, стримані в цьому сезоні обсяги яблука в сховищах особливо не вплинули на ринкову ситуацію, з жовтня по березень, включно, пропозиція яблука була доволі великою, тому ціни на гуртових ринках України були зафіксовані приблизно на одному і тому ж рівні – 3-10 грн/кг (0,09-0,33 EUR/кг), в залежності від якості продукції. Зрушити ціни не допоміг навіть експорт.

З липня по березень Україна продала на зовні понад 48 тис. тонн яблука, суттєво  розширивши, при цьому, географію поставок за рахунок країн ЄС, Азії та Близького Сходу. Зовнішні продажі українського яблука зросли в 1,5 рази порівняно до минулого року, але на фоні 1,2 млн. тонн внутрішнього врожаю таке досягнення виглядає майже непомітним. До того ж, вже у березні обсяги експорту почали знижуватися, натомість, поступово почав збільшуватись імпорт, що досить дивно виглядає в умовах надлишкової пропозиції яблука місцевого виробництва.

«Зменшення експорту та збільшення імпорту говорить про те, що в Україні не вистачає дійсно якісного яблука. Роздрібним мережам і дрібним магазинам зручніше працювати із відкаліброваною та упакованою продукцією, формат роботи із «банановими ящиками» вже підходить далеко не всім, про експорт в даному випадку взагалі не йдеться. Тому деякі покупці, які працюють виключно із продукцією преміальної якості, сьогодні використовують бізнес-стосунки з іноземними постачальниками, які були напрацьовані в попередні роки. Звичайно це недозароблені гроші українських виробників»,- розповідає Тетяна Гетьман, керівник проекту «Інфо-Шувар».

В поточному сезоні Україна імпортувала трохи більше 2,1 тис. тонн яблука, в порівнянні з тим самим періодом минулого сезону обсяг імпорту зменшився в 2 рази. Тим не менш, починаючи з лютого, імпорт яблука в Україну зростає, в березні він навіть подвоївся в порівнянні з лютим. Скорочення пропозиції якісного яблука відчув і внутрішній ринок в кінці березня, завдяки цьому, за перший тиждень квітня середня ціна на більшість сортів яблук підросла, в середньому,  на 15-18 % до 5-7 грн/кг (0,17-0,23 EUR/кг).

Як вже повідомлялось, від початку сезону і до квітня в сегменті дешевого неякісного яблука спостерігалися постійні коливання цін від 2,5-до 3,5 грн/кг (0,08-0,12 EUR/кг), тоді як ціни на якісне яблуко тримались стабільно в діапазоні 7-10 грн/кг (0,23-0,33 EUR/кг). Сьогодні на майданчику ОРСП "Шувар" у Львові сформувались наступні ціни на ТОП-5 сортів яблук : Айдаред 4-5 грн/кг (0,13-0,17 EUR/кг), Голден 5-10 грн/кг (0,17-0,33 EUR/кг), Ліголь 5-7 грн/кг (0,17-0,23 EUR/кг), Чемпіон 5-8 грн/кг (0,17-0,27 EUR/кг),Фуджі 5-9 грн/кг (0,17-0,3 EUR/кг).