178171
182818

Аграрний фонд України попередили про небезпеку

Днями почалося завантаження зерна АФУ на відповідальне зберігання в ємності дніпровського ТОВ «Дніпромлин», проте підприємство захопили рейдери, що ставить під загрозу збереження зерна держрезерву.

Як відомо, Аграрний фонд не має достатньо власних сховищ для продовольчого зерна держрезерву, і існує практика зберігання його на потужностях приватних фірм. При цьому з лякаючою періодичністю в ЗМІ з'являється інформація про зловживання контрагентів АФУ з зерном держрезерву або навіть про його пропажу.

Причина регулярних ЧП з державним зерном полягає не тільки в несумлінності бізнесу, а головним чином у відсутності належного контролю з боку Фонду, відсутність оперативного аналізу ситуації щодо бізнес-партнерів. Це особливо важливо в тих нинішніх умовах, коли почастішали рейдерські захоплення підприємств, особливо в АПК.

Подібна ситуація зараз розгортається в Дніпрі навколо ТОВ «ДніпроМлин» і 10-го хлібозаводу. Про це відкрито попереджає в своєму зверненні керівник одного з найбільших агрохолдингів «РістонХолдінг» в Південно-Східному регіоні Вадим Нестеренко.

Публікуємо документ:

Керівнику Аграрного Фонду
Копія: Головне слідче управління 
Від беніфіціара ТОВ ДніпроМлин 

Заява 

2 вересня поточного року у ЗМІ була зроблена моя публічна заява про фактичне рейдерське захоплення підприємства ТОВ ДніпроМлин за участю довірених осіб та керівництва підприємства. 

У цій заяві я звернув увагу на те, що керівництвом Рістон Холдіднгу будуть зроблені всі можливі дії, що до повернення контролю над зазначенним підприємством у межах діючого законодавства. 

Знаходження підприємства в руках рейдерів є істотним чинником ризику для ведення з даним підприємством будь-якої фінансово-господарської діяльності. Однак мені стала відома інформація про те, що державний Аграрний Фонд має намір передати на зберігання на ТОВ «ДніпроМлин» велику кількість продовольчої пшениці.

Звертаю вашу увагу, що в процесі заходів з повернення контролю над підприємством ТОВ ДніпрМлин є реальна загроза реалізації можливого сценарію протидії з боку рейдерів, який реалізується через спробу доведення підприємства до фіктивного банкрутства. Наслідком цих дій може стати втрата державного зерна. Ця загроза є серйозною і вмотивованою, її не можна ігнорувати і не взяти до відома.

Хочу зазначити, що в поточному році на підприємстві ТОВ ДніпрМлин вже були предумови по можливому зникненню продовольчої пшениці, що належала тому ж Аграрному Фонду.  

На підставі вищевказаного заявляю, що бачу в діях керівництва Аграрного Фонду факти халатності в діях уповноважених посадових осіб, або факти можливої змови посадових осіб державного Фонду та посадових осіб захопленого рейдерами ТОВ ДніпроМлін. Результатом цієї недбалості або змови в найближчій перспективі можуть стати істотні збитки держави у вигляді втрати продовольчої пшениці, що належить Аграрному Фонду, але переміщається зараз на захоплене рейдерами підприємство ТОВ ДніпрМлін.

Вважаю, що уповноважені посадові особи правоохоронних структур і Аграрного Фонду України повинні прийняти до відома дану інформацію, та відреагувати на неї в інтересах держави, щоб не допустити збитків і втрати зерна з державного Фонду.

Це звернення для керівників Аграрного фонду України принаймні має бути сприйнято як серйозне попередження і підстава для ретельної перевірки і аналізу ситуації по контрагентам Фонду в Дніпрі. Чи почує Агрофонд це попередження?

Ваш вибір 'Подобається'.


Які попередники сприяють підвищенню урожайності озимих зернових культур

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Вищу урожайність зерна озимої пшениці та тритікале одержують після озимого ріпаку, люпину, а також багаторічних бобових трав і просапних культур.

Незадовільні попередники для озимої пшениці — це багаторічні злакові трави й інші зернові (посіви після зернових жита і ячміню уражуються кореневими гнилями і іншими хворобами, що призводить зниження урожаю до 40%).

Сівба тритікале після ячменю, пшениці і жита призводить до зниження урожайності до 20-30%, а вирощування тритікале у монокультурі призводить до ще більшого зниження урожайності.

Озиме жите можна висівати після бобово-злакових сумішей, зернобобових, після ячменю та вівса, що висіяні після удобрених попередників. Однак, якщо ячмінь чи овес висівався після зернових культур, то після його жито знижує урожайність до 15%.

Озиме жито можна висівати після багаторічних злакових трав за умови якісної розробки дернини та подальшого належного обробітку ґрунту. Культура значно слабше уражується кореневими гнилями і менше, ніж пшениця, реагує на попередника.

Озиме жито вважається найбільш стійким при вирощуванні у монокультурі.

Джерело: AgroTimesУряд продовжив строк подання документів на отримання держпідтримки для садівників і тваринників

Зокрема, постанова вносить зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства (постанова КМУ № 587) та Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції (постанова КМУ № 107).

«На сьогодні кількість документів, необхідних для отримання державної підтримки та механізм їх подання – максимально спрощено. Однак, у зв’язку зі зверненням профільних асоціацій виникла потреба у збільшенні строків подачі документів за деякими з напрямів. Прийняте рішення дозволить збільшити кількість потенційних отримувачів державної підтримки та залучити фінансування у галузь сільського господарства», - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Так, документи подаватимуть до:

1 листопада – для отримання часткового відшкодування вартості за придбаний садивний матеріал (плодово-ягідних культур, винограду, хмелю) та проведені роботи (спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення та придбання матеріалів, необхідних для проведення таких робіт);

1 листопада – для отримання часткового відшкодування вартості об’єктів (холодильників для зберігання плодів, ягід, столових сортів винограду та хмелю власного виробництва, цехів первинної переробки технічних сортів винограду, плодів та ягід власного виробництва, об’єктів із заморожування плодів та ягід виробникам, які вирощують плоди та ягоди);

1 листопада – для отримання часткового відшкодування вартості ліній (для товарної обробки плодів та ягід; для висушування плодів, ягід та хмелю; для переробки плодів, ягід та технічних сортів винограду на соки, пюре, виноматеріали), техніки та обладнання (для проведення технологічних операцій у виноградарстві, садівництві і хмелярстві);

15 листопада – для отримання часткового відшкодування вартості тваринницьких об’єктів;

15 листопада – для отримання часткового відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Світу загрожує глобальна катастрофічна посуха

Вчені представили дослідження, згідно з яким південна півкуля Землі в майбутньому зіткнеться з більш тривалими та потужними засухами. За їхніми оцінками, річна кількість опадів може знизитися на 30% в порівнянні з нинішнім рівнем. Про це йдеться на сайті Phys.org.

Зазначається, що згідно з теперішніми змінами клімату, між 2050 р. і кінцем століття глобальні середні температури підвищаться на три градуси Цельсія, якщо не будуть скорочені викиди вуглецю. Аналогічна картина спостерігалася три мільйони років тому, коли рівні вуглекислого газу в атмосфері становили 400 частин на мільйон, а температура поверхні моря була вище на дев'ять градусів в Північній і на чотири градуси в Південній півкулі.

Згідно з результатами дослідження у цьому випадку відбудуться помітні зміни в кількості літніх опадів в субтропічному поясі. В результаті у тропіках та субтропіках Південної півкулі прогнозують катастрофічні засухи.

Згідно зі звітом, опублікованим в липні Всесвітньою метеорологічною організацією (ВМО), до 2024 р. середня глобальна температура може піднятися більш ніж на 1,5 °C в порівнянні з доіндустріальним рівнем, що набагато раніше, ніж припускали вчені. У наступні п'ять років різним регіонам Землі загрожують масштабні повені й посухи.

Джерело: kurkul.comУряд утворив 4 міжрегіональні підрозділи Держпродспоживслужби на кордоні

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про утворення на державному кордоні чотирьох міжрегіональних підрозділів Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Згідно з документом, це будуть: Західне, Східне, Південне та Північне міжрегіональні головні управління. Діяльність кожного такого підрозділу охоплюватиме одразу декілька пунктів пропуску на кордоні.

Прийняття цього рішення дозволить створити умови для належного здійснення ветеринарними інспекторами державного контролю за безпечністю харчових продуктів тваринного походження і здоров’ям живих тварин, які перетинають державний кордон.

Також зазначене рішення Уряду дозволить перевести нинішніх ветеринарних інспекторів, які працюють на кордоні, у статус державних службовців.

«Контроль за безпечністю харчових продуктів, які ввозяться в Україну з-за кордону, – це один з пріоритетів роботи Мінекономіки. Сьогоднішнє рішення дозволить привести діяльність Держпродспоживслужби на кордоні у відповідність до європейських вимог.  Також це позитивно вплине на ефективність виконання державою своїх функцій щодо контролю за дотриманням законодавства про безпечність харчових продуктів, а також здоров’я тварин», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко. 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Фонд держмайна виставив на аукціон третій об'єкт "Укрспирту"

Фонд держмайна 23 вересня оголосив про проведення аукціону з продажу третього об'єкта ДП "Укрспирт" - Овечацького МПД (об’єкт ДП "Укрспирт"), стартова ціна - 19,838 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба ДП "Укрспирт".

Зазначається, що аукціон відбудеться 22 жовтня 2020 року. 

Овечацьке МПД знаходиться у Вінницькій області і виставлено на приватизаційний аукціон третім з переліку об’єктів ДП "Укрспирт".

Торги відбуватимуться на площадці Prozorro.Продажі. 

Нагадаємо, Фонд державного майна оголосив про проведення другого аукціону з приватизації об’єктів "Укрспирту" - Артемівського спиртзаводу, стартова ціна - 29,6 мільйона гривень.