Фіни тестують пиво та горілку з вуглекислого газу. Виробництво — з наступного року

Фіни тестують пиво та горілку з вуглекислого газу. Виробництво — з наступного року
Фото: The bottles on the conveyor belt at the plant for bottling of alcoholic beverages, Russian vodka

Фінський стартап Aircohol розробив технологію, яка дозволяє використовувати вловлений вуглець (СО2) як сировину для виробництва нового типу алкоголю на пивоварнях і лікеро-горілчаних заводах.

Зараз Aircohol разом із фінською алкогольною компанією Brukett розробляються плани промислового виробництва «найбільш екологічно чистого алкоголю у світі» у 2024 році.

Нещодавно стартап залучив 2,4 млн євро інвестицій, на які уже тестує на ринку першу екологічну горілку та пиво.

«Ми просто виловлюємо CO2 і подаємо його в технологічний процес», — говорить засновник стартапу Сімо Хямяляйнен. 

Його команда розробила унікальний біореактор і рослинний біопроцес, який забезпечує оптимальні умови для вирощування біомаси, що є частиною технології створення інноваційного алкоголю. 

Поки патент Aircohol очікує на розгляд, компанія тримає у секреті, які рослинні ресурси застосовуються як біомаса. Ця біомаса потім повертається у процес спиртового бродіння на пивоварні або лікеро-горілчаному заводі.

На відміну від традиційного виробництва алкоголю, єдиним зовнішнім інгредієнтом, необхідним для виробництва алкоголю за технологією Aircohol, є CO2. «Нам не потрібен з поля ні ячмінь [для віскі чи пива], ні картопля [для горілки]», — говорить Хямяляйнен. За винятком хіба що нерозголошених рослинних інгредієнтів. 

Розробка Aircohol є не кінцевим продуктом, а скоріше сировиною для підприємств з виробництва алкогольних напоїв. На заводах інноваційний алкоголь можна розливати сам по собі, або змішувати із традиційним інгредієнтами – для створення пива або джину.

«Інгредієнт можна перегнати до 96% вмісту спирту, а потім можна знову змішати, наприклад, до 40%», — ділиться Хямяляйнен.

Джерело: newfood.media

Перегляди: 46
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/avtochernetka-22
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати