Tempo950x100

Tempo300x100

Через різкі зміни погоди потрібно постійно контролювати стан озимих – НААН

Через різкі зміни погоди потрібно постійно контролювати стан озимих – НААН
Фото: з відкритих джерел

Перезимівля озимих культур в Україні наразі проходить за задовільних умов. Рослини знаходяться в стані неглибокого зимового спокою, а в денні години, внаслідок підвищення середньодобових температур до позитивних значень, у рослинах спостерігається повільне протікання ростових процесів. Про це йдеться в тижневому звіті Національної аграрної академії України, повідомила 5 січня пресслужба Мінагрополітики.

Як зазначили фахівці, кінець третьої декади грудня – початок першої декади січня характеризувалися аномально теплою, як для середини зими, погодою. Протягом останніх днів майже на всій території країни випали опади у вигляді мокрого снігу та дощу.

Також констатується, що перезимівля озимих культур проходить за задовільних умов. Рослини знаходяться в стані неглибокого зимового спокою, а в денні години, внаслідок підвищення середньодобових температур до позитивних значень, у рослинах спостерігається повільне протікання ростових процесів.

«Мінливі температурні умови, затяжні відлиги, відновлення ростових процесів під час перезимівлі ‒ все це призводить до зменшення вмісту розчинних цукрів у вузлах кущіння озимих зернових, зниження їх зимостійкості. Тому постійний моніторинг посівів озимих має бути на порядку денному, оскільки потенційні ризики за змін метеоумов є доволі високими», – підкреслили вчені.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 14
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cherez-rizki-zminy-pogody-potribno-postijno-kontrolyuvaty-stan-ozymyh-naan
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати