Tempo950x100

Tempo300x100

Ціни на моркву в Україні знизилися вперше з початку зими

Ціни на моркву в Україні знизилися вперше з початку зими
Фото: з відкритих джерел

Пропозиція моркви на українському ринку на поточному тижні помітно збільшилася, тоді, як темпи збуту в даному сегменті залишалися невисокими. Як результат, ціни на цю продукцію почали стрімко знижуватися, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. За словами ключових гравців ринку, таке різке здешевлення продиктоване доволі помітним збільшенням моркви на ринку, оскільки низка виробників ухвалила рішення почати розпродаж цієї продукції зі сховищ.

На цей час більшість українських фермерів знижують відпускні ціни на моркву, вони готові відвантажувати дану продукцію по 8-12 грн/кг ($0,21-0,32/кг), що в середньому на 23% дешевше, ніж тижнем раніше.

Основною причиною зниження відпускних цін у сегменті моркви стало збільшення пропозиції цих коренеплодів на ринку. За словами виробників, якість моркви в сховищах почала погіршуватися, і більшість із них ухвалила рішення почати розпродаж цієї продукції до настання холодів, оскільки у багатьох фермерів виникають проблеми з подальшим зберіганням цієї продукції.

У результаті вже сьогодні морква в українських господарствах пропонується до продажу в середньому на 43% дешевше, ніж наприкінці грудня 2022 року.

Водночас експерти ринку не виключають зміни ринкової ситуації в сегменті моркви вже на початку другої половини поточного сезону. На їхню думку, якщо наразі якість закладеної продукції стрімко погіршується, то пропозиція коренеплоду на ринку може істотно знизитися вже найближчими місяцями.

Перегляди: 227
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-morkvu-v-ukrayini-znyzylysya-vpershe-z-pochatku-zymy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати