Французька компанія виготовила екологічне авіаційне пальне з бурякового жому

Французька компанія виготовила екологічне авіаційне пальне з бурякового жому
Фото: з відкритих джерел

Екологічне пальне виготовляється з хімічної речовини, отриманої з бурякового жому, який також використовується в косметиці.

Французька компанія Global Bioenergies сподівається почати продавати авіаційне пальне, виготовлене з жому цукрових буряків, щоб зменшити викиди CO2 від комерційних літаків. Більшість реактивних літаків спалюють величезну кількість гасу, а великі двомоторні літаки часто витрачають чотири літри на секунду польоту.Екологічне авіаційне пальне, виготовлене шляхом ферментації жому цукрових буряків, спочатку замінить лише до 3% гасу, а згодом до 50% на основі мінерального масла.

Марк Делькур, керуючий директор Global Bioenergies, яка вдосконалила цей метод, прокоментував: «Неможливо замінити більше 50% через специфікації, які встановлені для авіаційного пального. Наприклад, у гасі є ароматичні речовини, які, за даними виробників двигунів, необхідні для підтримки змащення деяких ущільнень, і вони не зацікавлені в розробці нових двигунів, щоб обійти можливі проблеми, оскільки це коштуватиме мільярди євро. Щоб це пальне було комерційно життєздатним, його також повинні використовувати всі старі реактивні літаки».

Реактивне пальне є другим, довгостроковим продуктом, на якому Global Bioenergies базує свій бізнес-план.

Перше джерело прибутку – косметика. Хімічна речовина ізобутен, отримана за допомогою запатентованого компанією процесу бродіння жому цукрових буряків та є основою для екологічного авіаційного палива, також дуже затребувана як «суха олія» в довготривалій косметиці.
L’Oréal придбала контрольний пакет акцій Global Bioenergies, щоб забезпечити постачання ізобутену компанії для ряду біокосметики, а бренд «Last» був створений спеціально для її продажів.

«Це хороший продукт із високою вартістю, але наш процес можна розширити, і в майбутньому основний ринок буде полягати в забезпеченні ізобутену для реактивного палива», — наголосив Марк Делькур.

У Франції вже будується один завод, який спочатку вироблятиме 100 т ізобутену на рік.

До 2025 року планується побудувати завод потужністю 2000 т ізобутену на рік, а до кінця десятиліття — ще один завод потужністю 30 тис. т. Вони будуть розташовані поруч із бурякопереробними заводами.

Навіть з масовими поставками екологічне авіаційне паливо (SAF) буде втричі дорожче, ніж викопне пальне.

«Деякі авіакомпанії заявили, що використовуватимуть якомога більше SAF, щоб зменшити вуглецевий слід, — сказав Марк Делкур, — І деякі країни, зокрема Франція, Данія та Швеція, тепер вимагають, щоб все продане авіаційне пальне містило принаймні 1% SAF, що, ймовірно, зросте до 3%. Однак, якщо гас не почне оподатковуватись [наразі реактивне пальне взагалі не оподатковується згідно з міжнародною угодою, укладеною в 1940-х роках, яка не була оскаржена], або якщо країни наполягатимуть на тому, що авіаційне пальне мають визнаватися всіма основними виробниками двигунів, а також Boeing та Airbus.

Компанія навіть здійснила тестовий політ невеликого турбогвинтового літака з Німеччини до Франції, використовуючи своє пальне під час демонстраційного польоту.

Марк Делкур сказав, що Global Bioenergies має хороші можливості для того, щоб стати основним постачальником екологічно чистого авіаційного пального для реактивних літаків та додав: «У нас є конкуренти, які в основному використовують перероблену кулінарну олію, вони обмежені здатністю збирати кулінарну олію та тим, що люди їдять чипси. На відміну від цього, наш процес, заснований на жомі цукрових буряків, також можна використовувати з соломою або деревною стружкою».

Джерело: bizagro.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/franczuzka-kompaniya-vygotovyla-ekologichne-aviaczijne-palne-z-buryakovogo-zhomu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати