Лише кожен четвертий землевласник і землекористувач упевнений у можливості захисту своїх прав: результати опитування

Лише кожен четвертий землевласник і землекористувач упевнений у можливості захисту своїх прав: результати опитування
Фото: з відкритих джерел

Практично кожен четвертий із опитаних українців упевнений, що може  захистити свої права як землевласника або землекористувача у разі порушення прав.

Такі дані були отримані під час соціологічного дослідження рівня знань землевласників та землекористувачів окремих аспектів земельного законодавства, яке провели працівники системи БПД за сприяння Проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».

Найкраще респонденти обізнані в питаннях  порядку здачі в оренду земельних ділянок, отримання землі у спадщину, виготовлення технічної документації на землю.

Потребують кращою обізнаності українці в різноманітних аспектах купівлі-продажу землі, оподаткування при спадкуванні та розірвання-продовження договору оренди.

Польовий етап цього соціологічного дослідження проходив з 21 жовтня по 3 грудня 2021 року. Усього було опитано 10 тис. повнолітніх мешканців України методом вуличного опитування віч-на-віч (F2F) по всій території Україні (за винятком тимчасово окупованих територій). До опитування були залучені більш як 500 інтерв’юерів та 46 супервайзерів – працівників системи БПД.

До цього, з 19 червня по 21 липня 2021 року, методом телефонного інтерв’ю відбулося пілотне соціологічне опитування щодо готовності землевласників та землекористувачів до впровадження земельної реформи.

Загалом були опитані люди віком від 18 років, які проживають у міських та сільських населених пунктах у кожній області, за винятком тимчасово окупованих територій,  фактичні власники та користувачі землі у населених пунктах з населенням до 20 тис. осіб. Серед опитаних – понад 7 тис. землевласників та  землекористувачів, а також понад 3 тис. осіб, які не мають у власності або користуванні земельної ділянки сільськогосподарського призначення.

Результати опитувань також показали, що землевласники та землекористувачі поки що не планують ні купувати, ні продавати землю. Втім третина з них потребує додаткового інформування з вказаних питань.

55% респондентів вважають, що зможуть захистити свої права, якщо вони будуть порушені, а впевнені в цьому 23%.

«Те, що було опитано понад 10 тис. осіб, дає нам можливість проводити аналіз не лише загальноукраїнських трендів, а також бачити регіональний розріз, бачити, де і які є особливості на рівні регіонів. Така велика вибірка дає можливість як на національному, так і на регіональних рівнях використовувати результати дослідження для побудови ефективних моделей як правопросвітництва, так і підвищення правової обізнаності населення», – зазначив в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/lyshe-kozhen-chetvertyj-zemlevlasnyk-i-zemlekorystuvach-upevnenyj-u-mozhlyvosti-zahystu-svoyih-prav-rezultaty-opytuvannya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати