Менеджери Райффайзен банк Аваль відкрито стали на бік рейдерів – Ristone Holdings

Менеджери Райффайзен банк Аваль відкрито стали на бік рейдерів – Ristone Holdings

Про це йдеться у відкритому зверненні групи компаній Ristone Holdings до правління Райффайзен банк Аваль.

“Сьогодні ми змушені винести в публічну площину конфліктну ситуацію, що стосується участі, як ми вважаємо, середньої ланки менеджерів Райффайзен банк Аваль в обслуговуванні інтересів рейдерів, які захопили ряд підприємств холдингу. Нас обурює сам факт того, що службовці банківської установи, яка заявляє про свої європейські стандарти , не чекаючи розглядів і судових рішень, відкрито стали на бік рейдерів “, – відзначають в Ristone Holdings.

Читайте також: Вадим Нестеренко: «Рейдери – це не covid-19, з рейдерами ми впораємося швидше»

При цьому агрохолдинг протягом майже 10 років плідно співпрацює з Райфайзен банк Аваль.

“Ми спільно і успішно реалізовували програми співпраці, завжди своєчасно і в повному обсязі виконували свої зобов’язання, ніяких нарікань з обох сторін ця співпраця не викликала.

Станом на 2020 рік у нас відкрито кілька кредитних ліній, одна з яких була відкрита для аграрних господарств холдингу, друга відносилася до підприємства Дніпромлин (м.Дніпро). На сьогоднішній день це підприємство користується кредитними коштами банку в розмірі до 79 мільйонів гривень.

Робочі контакти з банком проходили через мене, як кінцевого бенефіціара холдингу і підприємства Дніпромлин, цей статус відображений в держреєстрі. Я регулярно проводив переговори в київському офісі банку, наприклад, з начальником управління по роботі з корпоративними клієнтами Юрієм Козаком, з колишнім головою правління Олександром Лавренчуком, з новим головою Олександром Пісаруком. Це була плідна і взаємовигідна співпраця банку і холдингу до того моменту, коли рейдери захопили підприємство Дніпромлин. Про цей факт я неодноразово і публічно заявляв, попереджаючи партнерів і контрагентів холдингу про ризики продовження співпраці з керівництвом захопленого рейдерами підприємства.

Банк оперативно відреагував на мої заяви, ми провели робочу зустріч з відповідальними співробітниками банківської установи, на якій обговорили ситуацію. Я запевнив, що з боку холдингу ніяких проблем з обслуговування кредитних ліній не буде, ми продовжуємо виконувати в повному обсязі свої зобов’язання. Аграрні підприємства холдингу, як поручителі кредиту ТОВ «Дніпромлин», готові виконати зобов’язання з погашення кредитного боргу захопленого рейдерами підприємства. Також ми домовилися з банком обмінюватися оперативною інформацією з розвитку ситуації навколо Дніпромлин і його фінансових зобов’язань”, – зазначив співвласник і глава наглядової ради холдингу Вадим Нестеренко.

Однак через короткий період часу, станом на 1 жовтня, коли ТОВ «Дніпромлин» мало провести певні дії з обслуговування кредитного боргу, співробітники банку в односторонньому порядку припинили співпрацю з холдингом і в категоричній формі відмовилися надавати інформацію щодо кредитної лінії захопленого підприємства. Причому мова йде не про поточні фінансові проблеми Дніпромлин, а про надання документів для підприємств холдингу, які мають законний і офіційний статус поручителів за кредитними зобов’язаннями ТОВ «Дніпромлин».

“Я особисто звертався до співробітників банку, з якими безпосередньо контактував раніше, і отримав абсолютно абсурдну за формою і змістом відповідь «хто ви? Ми вас не можемо ідентифікувати». Вчора могли, а сьогодні не можуть? Я розцінюю це неповажне і важко зрозуміле з точки зору здорового глузду відношення до великого корпоративного клієнта банку, як свідчення якоїсь можливої ​​змови певних топ-менеджерів Райффайзен банк Аваль з рейдерами, які захопили підприємство Дніпромлин.

Всі інші банківські установи, з якими працює холдинг, поводяться абсолютно адекватно ситуації, що склалася – тривають робочі контакти, обслуговуються поточні рахунки і кредитні зобов’язання. І тільки Райффайзен банк Аваль повівся абсолютно на противагу своєму статусу надійного фінансового партнера. Дії і позиція менеджменту банку змушують ставити питання про його вільну або мимовільну співучасть в пособництві рейдерам, які захопили підприємство холдингу.

Ми залишаємо за собою право не тільки винести цю проблему в публічне інформаційне поле, а й безпосередньо звернутися до Відня до керівництва материнської банківської установи, щоб там розібралися в ситуації і вжили заходів, зокрема, виявили тих співробітників української дочки, хто може бути причетний до співробітництва з рейдерами. Невиконання елементарної банківської дії – видачу примірника кредитного договору підприємству-поручителю за даним кредитом, є грубим порушенням банківських правил. Це в свою чергу свідчить про те, українська дочка Райффайзен банку завдає шкоди його репутації, як надійного і відкритого для діалогу фінансового партнера.

У цьому контексті ми вважаємо за необхідне донести інформацію про те, як неадекватно реагує Райффайзен банк Аваль на виникнення тимчасових проблем у своїх партнерів і до інших клієнтів цієї банківської установи. Всім нам необхідно прийняти до відома, що якщо в бізнес клієнта банку втручаються рейдери, то банківські службовці, як показує наш досвід, можуть стати помічниками рейдерів і їх схем. Чи є такий банк надійним партнером?

У цивілізованому банківському світі неможлива ситуація, при якій своєчасно сповіщений про факт рейдерства банк приховує інформацію від свого клієнта і учасника офіційних договірних відносин, формуючи при цьому для себе потенційну загрозу втрати кредитних коштів. Ці дії співробітників Райффайзен банк Аваль важко пояснити з точки зору законності та порядності, єдине що напрошується тут пояснення – можлива співпраця банку з рейдерами. Що є неприпустимим, незаконним і руйнують репутацію Райффайзен банк Аваль “, – резюмував Вадим Нестеренко.

 

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/menedzhery-rayffayzen-bank-aval-vidkryto-staly-na-bik-reyderiv-ristone-holdings
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати