178171
182818

Підняття акцизного податку на алкоголь збільшить нелегальний ринок

З 1 січня 2021 року в Україні пропонується збільшення ставок акцизного податку на лікеро-горілчані вироби на 11,6%. Відповідна ініціатива запроваджується законопроєктом №4101 та альтернативними до нього, зареєстрованим у Верховній Раді у вересні. Про це повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Водночас, за даними експертів Асоціації, збільшення ставок акцизного податку протягом останніх років призводить до скорочення реалізації легальної продукції та не сприяє збільшенню надходжень до державного бюджету, як це зазначається в поясненні до проєкту Закону №4101.

Так, у 2017 році акцизний податок на лікеро-горілчані вироби було збільшено на 20%, проте, це не тільки не забезпечило додаткових надходжень до державного бюджету, як передбачалось, але й призвело до їх зменшення. Загалом, в період з 2014 по 2017 роки ставка акцизного податку на лікеро-горілчані вироби зросла на 125% (з 56,42 гривень за 1 л 100% спирту до 126,96 гривень за 1 л 100% спирту). Проте, надходження зросли лише на 14%.

Читайте також: Економіст спрогнозував наслідки підвищення алкогольного акцизу

За даними Державної казначейської служби України, за січень-червень 2020 року від виробництва лікеро-горілчаних напоїв отримано майже на 13% більше надходжень акцизного податку, а від імпорту – на понад 22% (ніж за аналогічний період минулого року).

Бізнес вкотре наголошує на важливості стабільного податкового навантаження, задля досягнення розвитку тієї чи іншої сфери. Також хотіли б звернути увагу на те, що в грудні 2019 було прийнято закон про демонополізацію спиртової галузі, який вступив в силу з 1 липня 2020 року та передбачає, у тому числі, приватизацію спиртових заводів. Однак, основним споживачем спиртової галузі України станом на 2020 рік залишаються виробники лікеро-горілчаних виробів (80% від усього виробленого спирту ректифікованого використовується на їх виробництво), а частка експорту спирту не перевищує 2% від загального обсягу виробництва. Окрім цього, згідно з Угодою про асоціацію Україна ЄС встановлена квота на експорт етанолу до ЄС у розмірі 85400 тон, яка у 2021 році складатиме 100000 тон та поки не передбачається її перегляд, що також є певним бар’єром у експорті як готової продукції так і сировини. А це означає, що інвестори, які зацікавлені будуть у придбанні спиртзаводів вимушені будуть сконцентровані на внутрішньому спадаючому ринку виробництва та збуту продукції та сировини. Проте, фактори, які сприятимуть негативній тенденції галузі (а саме – збільшення ставок акцизного податку на 11,6%) можуть вплинути на інвестиційну привабливість придбання спиртзаводів, а отже, і на надходження до державного бюджету.

Водночас, частка нелегального ринку алкогольної продукції продовжує зростати, а чергове збільшення ставок акцизного податку лише сприятиме розвитку цієї негативної тенденції. Так, за оцінками Державної служби статистики України, уже понад 50% обсягу міцного алкоголю на ринку є нелегальним, і саме через це легальний бізнес зазнає серйозних втрат.

Більше того, збільшення державою податкового навантаження у період економічної кризи внаслідок пандемії COVID-19, може поставити легальних операторів ринку алкогольних напоїв в Україні у ще більш скрутне фінансове становище, поглибити кризові явища в галузі та обмежити можливості для системного розвитку.

Тож Європейська Бізнес Асоціація закликає утриматись від підвищення фіскального тиску в період кризи, що, в цілому, стосується норм законопроєкту №4101. В протилежному випадку, втрати для бізнесу будуть ще болючішими, а деякі компанії, імовірно, взагалі будуть вимушені призупинити свою діяльність.

Ваш вибір 'Подобається'.


Епіцентр Агро запустив найбільший маршрутний елеватор на Хмельниччині

Про це повідомляє AgroPortal.ua.

Після введення в експлуатацію додаткової виробничої черги на Закупнянському ХПП сумарні потужності підприємства зі зберігання зерна зростуть утричі — до 305 тис. т. Наявність чотирьох сучасних сушарок забезпечить сушіння майже 8000 т кукурудзи на добу.

Як зазначає власник «Епіцентр Агро» Олександр Герега, кілька років тому агрохолдинг розпочав масштабну розбудову сучасних маршрутних елеваторних комплексів на Хмельниччині. Торік тут завершився перший етап реконструкції, в результаті якого підприємство виросло на 60 тис. т, а зараз — побудували поруч із діючим ще один сучасний зерновий комплекс.

«Поява великого агропромислового об'єкту стане поштовхом для інвестицій та розвитку виробництва в регіоні. Ми вклали значні інвестиції в розбудову інфраструктури на аграрному ринку. Зокрема, понад 390 млн грн складають інвестиції в розбудову Закупнянського ХПП. Попереду — будівництво елеваторів-стотисячників у Полонному й Антонінах», — зазначає Олександр Герега.

Збудовані за останній рік потужності розраховані на 200 тис. т зберігання зерна (16 силосів та 6 хоперів), мають 2 лінії прийому та 2 окремі залізничні колії для маршрутного відвантаження зерна. 2 сушарки здійснюватимуть сушіння 4000 т кукурудзи на добу.

За словами заступника керівника «Епіцентр Агро» з елеваторного напрямку, керівника відділу трейдингу Світлани Нікітюк, завдяки підведеним залізничним коліям підприємство зможе формувати та здійснювати відвантаження одразу здвоєних партій зерна — 54+54 вагони. Враховуючи відстань у 650 км до порту, це дуже цікавий варіант для аграріїв.

«Багато агровиробників, що господарюють на Хмельниччини, мріяли про появу магістрального вузла зі зручним географічним розташуванням. Адже навіть за наявності власних невеличких сушарок вони відчувають потребу в пришвидшенні логістики зерна з області до портів. Наш оновлений елеваторний хаб у Закупному має таку можливість — ми наближуємо зернотрейдерів безпосередньо до виробників сільськогосподарської продукції, допомагаємо пришвидшити розрахунки між ними і в результаті створюємо економічні передумови для безперервної роботи підприємців і збільшення агровиробництва в Хмельницькій області», — наголошує Світлана Нікітюк.

У 2020/2021 МР на нових елеваторах «Епіцентр Агро», що здійснюють прийом і доробку зерна сторонніх поклажодавців, діють спеціальні умови для фермерів: послуга елеватора, а саме приймання зерна, коштує для них менше 1 грн/т.

Довідка: «Епіцентр Агро» входить до топ-7 найбільших агрохолдингів України та обробляє 160 тис. га на Хмельниччині, Вінниччині, Тернопільщині, Житомирщині, Черкащині та Київщині. В структурі «Епіцентр Агро» 20 тваринницьких ферм та 14 елеваторних комплексів загальною потужністю зберігання 1,3 млн т.Техніка VERSATILE на AgroExpo 2020 — зоряний час для комбайна NOVA

Виставка AgroExpo 2020 стала зірковим часом для VERSATILE NOVA 340 – зернозбирального комбайна для невеликих господарств. Саме цей комбайн привернув увагу більшості відвідувачів стенду VERSATILE. Компактна машина 3-го класу, але по продуктивності ближче до 4-го, з однобарабанним клавішним МСП, комфортна та доступна за ціною, здатна прибрати 500-750 гектар за сезон. 

Також VERSATILE продемонстрував по-справжньому універсальний трактор VERSATILE 320 з класичною рамою і двигуном потужністю 305 к.с. (max – 320 к.с.) та зернозбиральний комбайн 6-го класу ACROS 595 Plus, який може прибрати понад 1 000 га найрізноманітніших культур за сезон — від ранніх зернових до кукурудзи та соняшнику. 

341.jpg

«Для нас виставка AgroExpo є не просто майданчиком для демонстрації техніки, але і місцем для спілкування та розвитку взаємовигідного співробітництва з нашими клієнтами, дилерами і партнерами. Орієнтація на клієнта — одна з ключових завдань компанії, тому «Версатайл Україна» у співпраці з дилерськими компаніями пропонує ряд постійно діючих фінансових програм для покупки техніки VERSATILE: кредитні та лізингові програми з пільговими відсотковими ставками; оренда з правом викупу; обмін старої техніки на нову з доплатою. Одна зі спеціальних програм, яка діє в даний час — кредит на комбайни VERSATILE під 0% строком до 18 місяців. 

У цей непростий для всіх рік компанія «Версатайл Україна» не тільки зберігає темпи 2019 року, але і відкриває нові горизонти — ми активно розвиваємо дилерські центри з продажу техніки та запасних частин в регіонах. Все це дозволить покупцям техніки VERSATILE отримувати ще більш якісне обслуговування і сервіс», - зазначив Микола Присяжнюк, регіональний представник «Версатайл Україна».

385.jpg

 

 Українець зібрав механізм, який дозволяє отримати подвійний врожай полуниці

Юрій Лагуза — досить відома постать на Одещині, особливо, серед фермерів. Адже він збирає  подвоєний врожай суниці і сам вдосконалює механічний процес.

Сім'я Юрія займається вирощуванням ягід вже другий десяток років.  І весь цей час фермер був у пошуку найбільш ефективної технології вирощування ягоди.

Кілька років тому Юрій Лагуза, подорожуючи по безкрайніх просторах Інтернет, відкрив для себе абсолютно новий підхід до вирощування суниці садової. Це була технологія «вирощування на буграх», про яку розповідали на своєму YouTube каналі німецькі фермери. Такий спосіб посадки більш ефективний, тому що навесні бугор швидше прогрівається та відрізняється більшою вологоємністю в порівнянні з грядкою.

Інноваційний спосіб вирощування передбачає використання складного та дорогого обладнання, яке одночасно, за один прохід, укладає в землю крапельну стрічку, формує бугор з грунту та вкриває його мульчуючою плівкою. Коштів на придбання такого обладнання не було, але нова технологія настільки заворожила Юрія, що він зважився на авантюру: самостійно виготовив основний механізм і пристосував його до роботи в парі зі своїм стареньким трактором. Допомогли досвід роботи механізатором, інженерна кмітливість та вмілі руки місцевих механіків.

Перший млинець не виявився комом! Оброблені за допомогою нового пристосування 20 соток експериментальної ділянки в перший же сезон дали врожай суниці садової майже в два рази(!) більший, ніж на ділянках, де використовувалася традиційна технологія. При цьому перший врожай зі своєї ділянки Юрій зібрав на два тижні раніше, ніж його сусіди.

Цього року Юрій за допомогою членів своєї сім'ї посадив суницю садову за технологією «вирощування на буграх» вже на 1 га орендованої землі, розташованої на острові в дельті Дунаю. Всі з нетерпінням чекають на весну та вірять, що їх суниця з'явитися на ринках Ізмаїла й Одеси однією з перших, і напевно буде найсмачніша.

Цілеспрямований фермер зазначає, що суттєвою допомогою на етапі становлення його господарства стала програма eVoucher від Проекту UHBDP. Програма дозволила родині Юрія заощадити значні кошти під час придбання крапельної стрічки, агроволокна, тепличної плівки та касет для розсадника, добрив та ЗЗР.

Джерело: greenpost.ua

Ваш вибір 'Подобається'.


Уряд затвердив Порядок проведення інвентаризації документації із землеустрою

9 жовтня на засіданні Уряду схвалено постанову «Про затвердження Порядку проведення інвентаризації документації із землеустрою, внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України».

Таке рішення сприятиме створенню прозорих умов для набуття у власність земельних ділянок, у тому числі сільськогосподарського призначення, громадянами та юридичними особами України.

Так, документом передбачається:

  • затвердження Порядку проведення інвентаризації документації із землеустрою, що дозволить здійснити повну перевірку наявних матеріалів, які містяться в Державному фонді документації із землеустрою. Це дозволить визначити обсяг робіт із землеустрою, необхідних для внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, речові права на які (документи, що посвідчують права на них) зареєстровано до 1 січня 2013 року;

  • внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру та інших актів Кабінету Міністрів України.

«Систематичне наповнення Державного земельного кадастру відомостями про сформовані та зареєстровані земельні ділянки, в тому числі сільськогосподарського призначення, є надзвичайно важливим. Адже це забезпечує належну організацію робіт із землеустрою, удосконалює механізми правового регулювання протидії рейдерству у сфері земельних відносин, захист прав власників і користувачів земельних ділянок, спрощує доступу та користування відомостями Державного земельного кадастру тощо», - прокоментував заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

 


Український борщ стає доступнішим

За інформацією аналітиків EastFruit, оптові ціни на овочі так званого борщового набору в Україні зараз істотно нижче, ніж в минулому році.

Найдорожче коштує поки картопля - близько 5-6 грн / кг (18-20 центів США). Однак ціна на картоплю зараз майже в півтора рази нижче, ніж в цей же час роком раніше, коли ціни на картоплю били всі історичні рекорди, а бульбоплоди вже починали імпортуватися з Білорусі та Росії. В цьому ж році ціни на картоплю в Україні приблизно відповідають цінам в РФ і Білорусі. А ось в сусідній Польщі ціни на картоплю істотно нижче, ніж у нас - там фермери продають якісну картоплю по 8-9 центів за кг.

Ще сильніше, ніж картопля за рік подешевшала цибуля ріпчаста. Оптом цибулю можна купити в середньому по 2,8 грн / кг (10 центів США). Роком раніше вона коштувала в два рази дорожче. При цьому ціни на цибулю в Україні нижче, ніж в інших країнах регіону. У Росії цибуля коштує на 70% дорожче, ніж в Україні, а в Польщі - в два рази дорожче. Тому вже зараз Україна активно експортує цибулю в інші країни.

Морква, прибирання якої лише недавно почалося, коштує близько 3 грн / кг (11 центів США) - на чверть дешевше, ніж роком раніше. Аналогічне зниження відзначено також і для буряка столового. Приблизно стільки ж, як морква і буряк, коштує капуста білокачанна, збирання пізніх сортів якої ще не починалося. Ціни на капусту знизилися в середньому на третину за рік.

«В цілому, якщо говорити про овочі та картоплю борщового набору, то ціни в середньому на 38% нижче, ніж роком раніше. Однак в минулому році ціни були аномально високими через паніку на ринку картоплі. В цьому році проблеми з погодою також негативно позначилися на перспективах урожаю, але істотно збільшення площ дозволило частково компенсувати втрати аграріїв», - говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

«Ймовірно в цьому році Україна знову відновить експорт овочів, який в минулому сезоні став рекордно низьким за останні роки. В цілому ж, прибутковість овочевого і бізнесу в цьому році, за нашими прогнозами, може знизитися, саме через більш низькі ціни на продукцію. Тим не менше, попит на базові овочі, найімовірніше, буде залишатися високим і може навіть трохи вирости внаслідок зниження доходів населення України», - зазначає експерт.