Подорожчання пальмової олії підтримує ціни на соняшник

Подорожчання пальмової олії підтримує ціни на соняшник
Фото: з відкритих джерел

Закупівельні ціни на соняшник в Росії опускаються під тиском падіння цін на соняшникову олію та підвищення експортного мита. Це покращує конкурентоспроможність українських продавців, що пропонують дешевшу олію, але посилює тиск на закупівельні ціни на соняшник. Проте відновлення зростання цін на пальмову олію підтримує експортні ціни на чорноморську соняшникову олію.

Січневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії протягом тижня виросли на 1,4% до 4966 рінггитів/т або 1193 $/т на попередніх даних про збільшення експорту протягом 1-15 листопада у порівнянні з аналогічним періодом жовтня на 10-30%, проте відчутніше ринок відреагує на фактичні дані по експорту та виробництву, що оприлюднять цього тижня.

На біржі в Китаї ф’ючерси на пальмову олію виросли на 0,3% до 1482 $/т, а на соєву – на 0,1% до 1490 $/т.

Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора несподівано впали на 1,3% до 1282 $/т, попри збільшення обсягів переробки сої у США в жовтні у порівнянні з вереснем на 20% до 5 млн т. Так ринок відреагував на збільшення запасів соєвої олії до 832,6 тис т, тоді як експерти прогнозували їх на рівні 782 тис т.

В Україні ціни пропозицій соняшникової олії виросли до 1400-1420 $/т FOB, тоді як ціни попиту залишаються на рівні 1380-1390 $/т FOB. Ринок очікує підсумків єгипетського тендеру, який, можливо, надасть цінам підтримки.

Закупівельні ціни на соняшник в Україні минулого тижня виросли на 200-400 грн/т до 19000-19600 грн/т (722-745 $/т з ПДВ) з доставкою на завод за олійність 46-47% та премією за вищий вміст олії.

Висока вартість автоперевезень та збільшення поставок кукурудзи до портів стримує продажі соняшника виробниками, що змушує переробників підвищувати закупівельні ціни, попри від’ємну рентабельність переробки, в очікуванні зростання цін на соняшникову олію.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/podorozhchannya-palmovoyi-oliyi-pidtrymuye-cziny-na-sonyashnyk
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН