Польща взяла тиждень на розгляд плану України щодо експорту зерна

Польща взяла тиждень на розгляд плану України щодо експорту зерна
Фото: з відкритих джерел

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів онлайн-зустріч з міністром сільського господарства Польщі Робертом Телусом на тлі «зернової кризи».

Про це пишуть пресслужби міністерств України та Польщі.

Польща наголосила, що її позиція залишається незмінною: зерно з України не може потрапляти на польський ринок, а деякі заяви з української сторони були «надто емоційними».

«Нам потрібно заспокоїти ситуацію та розробити механізми, які ефективно забезпечуватимуть, щоб українське зерно потрапляло в ті регіони, куди воно раніше відправлялося і куди воно потрібне, а не заповнювало наш ринок», — сказав Телус.

Він додав, що Польща підтримує ідею щодо субсидування Євросоюзом транспортування зерна з України.

Мінагро зазначає, що сторони обговорили план дій України щодо експорту аграрної продукції в Польщу. Зокрема, процедуру видачі ліцензій агропідприємцям від українського уряду.

У Польщі зазначили, що цю пропозицію проаналізують, але наголосили, що відповідних процедур поки що немає. Польський міністр Телус заявив: найголовніше, щоб зерно зараз не потрапляло до Польщі.

«Ми повинні належним чином дбати про наші інтереси, і якщо ми погоджуємося на якісь механізми, а ми хочемо, щоб це були хороші механізми, вони мають бути безпечними для польського фермера. Це Польща має вирішити», — сказав Телус.

Мінагро України зазначає, що у польському уряді обговорюють це питання, зокрема, визначають, хто буде погоджувати чи не погоджувати видачу таких ліцензій. Сольський і Телус домовилися через тиждень зустрітися та обговорити результати розгляду цього питання.

На зустрічі також обговорювалися перевірки продукції за межами Польщі. Сольський повідомив, що найближчими днями відбудеться тристороння зустріч міністрів сільського господарства України, Польщі та Литви щодо перенесення ветеринарного контролю на територію країни призначення експорту, для покращення транзиту через Польщу.

Міністр агрополітики України повідомив, що подібну процедуру необхідно погодити для транзиту польською територією агропродукції і до Німеччини. У серпні такий механізм контролю був погоджений Угорщиною та Словаччиною.

Джерело: LIGA.Бізнес

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/polshha-vzyala-tyzhden-na-rozglyad-planu-ukrayiny-shhodo-eksportu-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати