Про кавуни можна забути: аграрій розповів про страшні наслідки підриву Каховської ГЕС

Про кавуни можна забути: аграрій розповів про страшні наслідки підриву Каховської ГЕС
Фото: з відкритих джерел

Через підрив окупантами Каховської ГЕС більше постраждає окупований лівий берег Херсонської області, де розташоване основне виробництво аграрної продукції. 

Про це в інтерв’ю NV заявив виконавчий директор Української зернової асоціації Сергій Іващенко, зазначивши при цьому, йде підтоплення ферм з вирощування овочів, фруктових садів, ягідних полів, зернових та олійних культур. 

“У нас немає статистики посіву на окупованих територіях. Однак у 2021 році, який був рекордним, Херсонська область зібрала трохи більше 4,5 млн т зернових та олійних культур. Зокрема трохи більше 2 млн т пшениці, 1 млн т ячменю, близько 0,5 млн т соняшнику і стільки ж кукурудзи”, – зазначив експерт. 

“Коли вода осяде, будуть спостерігатися проблеми з поливом, адже рівень води значно впаде. Херсонська область – одна з тих, де добре розвинені іригаційні системи, тому аграрії, очевидно, будуть недоотримувати воду. Її буде недостатньо в Дніпрі, і це велика проблема”, – вважає експерт.

Він також зазначив, що кавунів цього року скоріш за все не буде.

“Кавуни зазвичай вирощують на лівому березі Дніпра. Тому проблема з їх поставками буде. І навіть посилиться… будемо сподіватися, що хвиля зупиниться на Херсонській області і далі не піде. Тому, будемо сподіватися, підтоплення не вийде за межі області. Однак буде однозначно проблема для поливу полів і в сусідніх областях. Все залежатиме і від локалізації проблеми, від роботи ДСНС, служб, які рятуватимуть Херсонську область”, – заявив Іващенко.

Джерело: УНІАН

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pro-kavuny-mozhna-zabuty-agrarij-rozpoviv-pro-strashni-naslidky-pidryvu-kahovskoyi-ges
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати