Процес реєстрації кормових добавок потребує спрощення

Процес реєстрації кормових добавок потребує спрощення
Фото: з відкритих джерел

Таку позицію висловили експерти Європейської Бізнес Асоціації у нещодавньому листі до Прем’єр-міністра України. Компанії-члени Асоціації вітають зусилля держави, спрямовані на гармонізацію законодавства України та ЄС в сфері кормів і кормових добавок. Водночас у цьому контексті бізнес очікує на можливість реєструвати кормові добавки у спрощеному порядку. Для цього Україна має визнати еквівалентність європейської системи реєстрації кормових добавок.

Компанії-члени Асоціації неодноразово наголошували на цій необхідності, що, в свою чергу, сприятиме розвитку ринку кормів в Україні та збільшенню податкових надходжень до державного бюджету.

На додачу, експерти Асоціації стурбовані тим, що Порядок формування реєстраційного досьє містить вимогу надавати досьє, зокрема, результати досліджень (випробувань) кормових добавок виключно українською мовою. Виконання цієї вимоги потребує пошуку додаткових спеціалістів та значних затрат заявників.

За даними бізнесу, на сьогодні вартість реєстрації кормової добавки разом з виконанням наукових досліджень становить до 150 тис. гривень або 5 тис. євро. Зважаючи на об’єми реєстраційних документів та складність наукового тексту, вартість перекладу необхідних для реєстрації матеріалів може становити близько 50-70 тисяч євро. Такі затрати можуть зробити нерентабельним для представників бізнесу введення в обіг кормових добавок в Україні, а тому міжнародні компанії вже переглядають свої портфоліо в сторону скорочення, внаслідок чого кількість якісних інноваційних кормових добавок в Україні потенційно буде зменшуватись.

За попередньої процедури реєстрації кормів і кормових добавок дозволялось подавати частини реєстраційного досьє, зокрема, результати досліджень (випробувань) англійською мовою. Це запобігало виникненню неоднозначностей і непорозумінь, пов’язаних з перекладом матеріалів, при перевірці достовірності інформації, а також спрощувало комунікацію між науковими експертами уповноваженої установи та бізнесом.

З огляду на це бізнес закликає прийняти рішення про визнання еквівалентною системи реєстрації кормових добавок в ЄС вимогам, які діють в Україні, що розблокує процедуру спрощеної реєстрації кормових добавок; а також дозволити подачу результатів досліджень (випробувань) для державної реєстрації кормових добавок у складі реєстраційного досьє англійською мовою. Сподіваємось на увагу до цих важливих для ветеринарної галузі питань!

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/proczes-reyestracziyi-kormovyh-dobavok-potrebuye-sproshhennya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН