П’ять компаній з агрохолдингу Косюка оштрафували на півмільйона гривень

П’ять компаній з агрохолдингу Косюка оштрафували на півмільйона гривень
Фото: ÀÌÊÓ ðåêîìåíäóåò 10 òîðãîâûì ñåòÿì óìåíüøèòü ðîçíè÷íûå öåíû íà ìîëî÷íóþ ïðîäóêöèþ è ìÿñî ïòèöû â ñîîòâåòñòâèè ñî ñíèæåíèåì öåí ïðîèçâîäèòåëåé

Антимонопольний комітет України встановив факт порушення законодавства про захист економічної конкуренції п’ятьма компаніями з агрохолдингу МХП, які представили держрегулятору обов’язкову до розголошення інформацію в неповному обсязі та з недостовірними даними, юрособи оштрафовані сумарно на 515,3 тис. грн

Про це йдеться у відповідному рішенні АМКУ.

За його даними, ТОВ “Вінницька птахофабрика” (Вінниця) та ПрАТ “Оріль-Лідер” (Єлизаветівка Дніпропетровської області) по два рази порушили законодавство про захист економічної конкуренції, за що отримали по 122 тис. грн штрафу, ПрАТ “МХП” (Миронівка Київської області) – тричі, на нього накладено штраф 163,3 тис. грн, тоді як ТОВ “Перемога Нова” (Будище Черкаської області) та ПрАТ “Миронівська птахофабрика” (Степанці Черкаської області) допустили по одного порушення та отримали по 54 тис. грн штрафу.

Раніше повідомлялося, що АМКУ 10 грудня повідомило про підозру “Оріль-Лідеру”, Вінницьку та Миронівську птахофабрики про порушення законодавства про захист економічної конкуренції через подання на запит комітету у червні 2020 року інформації в неповному обсязі, передає Інтерфакс-Україна.

При цьому відомство у березні 2019 року та у липні 2020 року повідомило про підозру усім п’яти зазначеним компаніям про порушення законодавства про захист економічної конкуренції через подання комітету недостовірної інформації.

“Оріль-Лідер” та “Миронівська птахофабрика” минулого тижня повідомили на сайті Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, що через хворобу своїх відповідальних виконавців вони не змогли своєчасно розкрити інформацію про значну угоду, схвалену 26 листопада 2021 року. акціонерами.

“Оріль-Лідер” та “Миронівська птахофабрика” уточнили, що оприлюднили вказану інформацію 2 грудня.

“Вінницька птахофабрика” та ТОВ “Катеринопольський елеватор” (Єрки Черкаської області, також входить до МХП) 2 грудня 2021 року стали поручителями за укладеним у 2014 році компаніями з групи МХП та “Креді Агріколь Банком” (Київ) договором кредитування.

Кредитну лінію відкрито банком для Миронівської та Вінницької птахофабрик, “МХП”, “Оріль-Лідера” та “Катеринопольського елеватора”.

Сторони планують “збільшення загального розміру фінансування до $30 млн або їхнього еквівалента в євро або гривнях”, а також продовження терміну фінансування до 30 листопада 2026 року включно.

МХП – найбільший виробник курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, олії, продуктів м’ясопереробки. На європейський ринок МХП постачає охолоджені напівтуші курей, які переробляються, зокрема на його підприємствах у Нідерландах та Словаччині. У лютому 2019 року МХП завершив угоду щодо придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.

Агрохолдинг у 2020 році отримав чистий збиток у розмірі $133 млн проти чистого прибутку $215 млн у 2019 році, в основному через курсові збитки у розмірі $204 млн, зумовлені річним ослабленням гривні на 16%. Виторг МХП у 2020 році скоротився на 7% – до $1,91 млрд.

Засновником та мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк. 

Джерело:  Інтерфакс-Україна

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pyat-kompanij-z-agroholdyngu-kosyuka-za-nepodannya-informacziyi-dzherelo-https-biz-censor-net-n3304981
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати