178171
182818

Роман Лещенко розповів про першочергові завдання на посаді міністра АПК

Новопризначений міністром аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко розповів, які перші завдання планує виконати на посаді.

"Перше завдання - це завершити трансформацію Держгеокадастру в сервісну організацію, фіналізувати процес передання земель в об'єднані територіальні громади (ОТГ), ухвалити законопроекти №2194 в частині децентралізації та №2195 у частині електронних аукціонів, а також забезпечити законодавство про Фонд гарантування кредитів для малих і середніх фермерів", - зазначив він у коментарі журналістам у четвер у парламенті.

По-друге, планується юридичне й технічне забезпечення відновлення Міністерства АПК на підставі діалогу з усіма суб'єктами в частині самої структури Міністерства аграрної політики.

"Ми не вважаємо за необхідне створювати велику надорганізацію - ми хочемо зробити її прозорою, зрозумілою і відкритою, яка реалізовуватиме саме політику безпечності харчових продуктів, сільського господарства, а також забезпечення експортних ринків, оскільки на сьогодні експортний потенціал не повністю заповнений", - уточнив міністр.

Як повідомлялося, Верховна Рада призначила Лещенка на посаду на засіданні 17 грудня. Його підтримали 242 народних депутати. Раніше Лещенко очолював Держгеокадастр і був уповноваженим президента України із земельних питань.

Джерело: Інтерфакс-УкраїнаТоп-5 імпортерів українського цукру

Про це свідчать дані Державної митної служби.

До топ-5 імпортерів українського цукру за звітний період увійшли:

  1. Туреччина – 16,1% (на $9,18 млн);
  2. Узбекистан – 10,6% (на $6,04 млн);
  3. Вірменія – 7,9% (на $4,48 млн);
  4. Румунія – 6,4% (на $3,66 млн);
  5. Палестина – 6,3% (на $3,6 млн).

За регіонами обсяги експорту розподілилися таким чином:

  1. Азія – на $20,58 млн (+40%);
  2. ЄС – на $11,26 млн (-20,5% до показника минулого року);
  3. Африка – на $3,47 млн (-11,5%);
  4. Америка – на $116,7 тис. (+705%).

Натомість імпорт цукру протягом січня-листопада наша держава збільшила на 43% – з $1,17 млн торік до $1,68 цьогоріч.    

Джерело: agrotimes.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Загрозливих явищ для перезимівлі озимих не спостерігалося - Укргідрометеоцентр

В Україні упродовж 1 декади грудня загрозливих явищ для перезимівлі озимих не спостерігалося. Про це йдеться в декадному огляді Укргідрометеоцентру.

Однак в той же час у Сумській, Харківській та Луганській областях короткочасне зниження мінімальної температури на глибині залягання вузла кущіння до -9-10°С могло негативно вплинути на перезимівлю слабкорозвинених рослин озимого ячменю та ріпаку.

«На решті території мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур (3 см) знижувалася до плюс 1° - мінус 5°С, у східних, північно-східних, Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Запорізькій області – до мінус 6-8°С», - ідеться в огляді.

Також зазначається, що упродовж 1 декади грудня на більшості площ озимі культури знаходилися у стані зимового спокою, у південних областях – неглибокого.

Джерело: АПК-Інформ

Ваш вибір 'Подобається'.


ГМ-свиней схвалили для вирощування та застосування в їжу

Згідно з повідомленням FDA, таких тварин можна буде застосовувати як в їжу, так і для медичних терапевтичних цілей.

Йдеться про лінії GalSafe, яка передбачає відсутність Галілі-антигену - дисахариду, який може призводити до розвитку гострої харчової алергії. Така алергія зазвичай проявляється у людей з альфа-гал-синдромом на червоне м'ясо, в тому числі і свинину.

«Перше в історії схвалення продукту біотехнології тварин відкриває величезну віху для наукових інновацій. Ми рішуче підтримуємо просування нових продуктів, які безпечні для тварин і людей», - прокоментував комісар FDA, доктор медичних наук Стівен М. Хан.

Відзначається, що лінія ГМ-свиней GalSafe потенційно може використовуватися в якості джерела медичних продуктів, таких як препарат гепарин, який не містить альфа-гал цукру та розріджує кров.

Тканини і органи свиней GalSafe потенційно можуть вирішити проблему імунного відторгнення у пацієнтів, які отримують ксенотрансплантанти, оскільки вважається, що саме альфа-галовий цукор є причиною відторгнення.

Довідка: FDA раніше вже схвалила вирощування інших генетично модифікованих тварин для подальшого застосування в їжу. Серед них - кури, кози і лосось.

Джерело: agroportal.uaВ Україні овече молоко стало справжнім дефіцитом

У деяких регіонах країни овече молоко – товар, якого катастрофічно не вистачає.

Про це розповіла Марина Булацька, керівник проекту «Лавка Традицій». «Лавка Традицій» – це відділи з натуральними фермерськими та крафтовими продуктами українських виробників в мережі «Сільпо».

«Якщо говорити про те, що ми шукаємо цілий цей рік – це овече молоко. У центральному регіоні його катастрофічно не вистачає. Точніше його просто немає.

Воно нас цікавить в першу чергу як сировина, яку ми будемо переробляти на власних сироварнях і з якої ми будемо робити йогурти та іншу продукцію», – розповіла Марина Булацька.

За її словами, у проекту є 5 власних сироварень по всій Україні, в яких використовують молоко коров’яче і козяче, а ось з овечим молоком виникли великі проблеми, хоча попит на таку продукцію якраз починає рости.
Багато проектів «Лавки Традицій» спрямовані на популяризацію саме крафтового і локального виробника, каже Марина Булацька. Один з останніх використовує вельми незвичайний метод – привозить самих покупців на місце виробництва крафтових товарів.

«Ми робимо Спеціальний рекламно-освітній проект «Агромандри» – ми вивозимо городян на день на ферму до наших резидентів. Це така собі мікро-подорож по своїй місцевості.

Такі проекти допомагають показувати, що це не тільки світовий тренд, але і підтримка малого бізнесу. Що це чесне людське виробництво, харчова безпека і ти розумієш кому ти допомагаєш своєю гривнею.

Ці поїздки грають неймовірну роль в нашому проекті. Ми намагаємося, щоб люди самі приймали рішення щодо вибору локальних виробників», – зазначає Марина Булацька.

«Ми запускаємо такі проекти, які дозволяють людям самі переконається в тому, що саме такий товар, він зроблений принципово інакше. Трудомісткість такого процесу – це просто прірва між індустріальною та крафтовою продукцією», – каже керівник проекту «Лавка Традицій».

 

Джерело: SEEDS.org.ua

Ваш вибір 'Подобається'.


Поголів’я корів в Україні продовжує скорочуватися

Станом на 1 грудня в усіх господарствах України утримувалось 3,15 млн голів великої рогатої худоби. Таким чином, поголів’я ВРХ скоротилось на 6,1%, у порівнянні з показниками початку грудня 2019 року. Такі дані опублікувала Державна служба статистика.

Зокрема, кількість корів за рік зменшилась на 6%, і наразі в усіх типах господарств України утримується 1,73 млн голів.

Варто зазначити, що в особистих селянських господарствах скорочення поголів’я було більш помітним, ніж на підприємствах. На початку грудня населення утримувало 2,14 млн голів великої рогатої худоби, що на 6,6% менше, ніж минулого року.

На підприємствах України наразі налічується 10,04 млн голів ВРХ. Це на 5% менше, ніж було 1 грудня 2019 року.

Поголів’я малої рогатої худоби також скоротилося на 5,7%. Станом на 1 грудня українці утримували 1,27 млн голів овець та кіз (150,5 тис. – на підприємствах та 1,118 млн – в особистих селянських господарствах).

Джерело: Meat-Inform