Соя та соняшник можуть бути прибутковими цього року

Соя та соняшник можуть бути прибутковими цього року
Фото: з відкритих джерел

У 2023 році від’ємну прибутковість прогнозують виробникам основних польових культур, таких як пшениця, ячмінь та кукурудза. Виробництво соняшника є збитковим або має незначний прибуток для більшості господарств через нещодавнє падіння цін на олію. І лише вирощування сої може бути прибутковим.

Про це свідчать дані дослідження «Україна: Вплив війни на прибутковість сільськогосподарського виробництва», який провело Міністерство агрополітики і продовольства України за підтримки Глобального фонду зі зменшення ризиків катастроф і відновлення (GFDRR).

Дослідники зауважують, що у 2021 році фермери отримали високі прибутки на вирощуванні зернових, що дозволило їм вистояти у 2022 році, коли вирощування всіх видів зернових та олійних культур було збитковим.

«Середній рівень прибутковості виробництва зернових у 2021 році коливався від 45 дол./т по ячменю до 81 дол./т по пшениці. Рівень прибутковості олійних коливався від 274 дол./т по сої до 322 дол./т по насінню соняшника», – зазначають у документі.

У 2023 році експерти прогнозують зниження збитків від вирощування зернових та олійних культур.

«У 2023 році очікується прибуток лише від вирощування сої, хоча соя займає лише 11% загальних посівних площ зернових та олійних культур. Прогнозується, що виробництво насіння соняшнику принесе невеликий прибуток у 2023 році», – зазначають дослідники.

Джерело: AgroTimes

Перегляди: 1957
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/soya-ta-sonyashnyk-mozhut-buty-prybutkovymy-czogo-roku
Like
Цікаво
1
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати
4