Стартап придумав, як добувати найдорожчий інгредієнт для лабораторного мяса без забою корів

Стартап придумав, як добувати найдорожчий інгредієнт для лабораторного мяса без забою корів
Фото: з відкритих джерел

Лос-анджелеський стартап Omeat, запущений у червні після чотирьох років роботи у невидимому режимі, завершив перші комерційні продажі Plenty – етичної та доступної альтернативи фетальній бичачій сироватці (FBS).

Продукт доступний у сегменті B2B для продажу компаніям, які вирощують культивоване м’ясо.

Шлях до створення м’яса в лабораторії проклала саме FBS. Проте саме FBS залишається найбільш проблемною речовиною у всьому процесі. Отримання фетальної бичачої сироватки передбачає взяття клітин у плодів тільних корів і вимагає забою корови разом із плодом. Це породжує значну етичну проблему.

Замість FBS Omeat пропонує використовувати регенеративну плазму, отриману гуманним шляхом від корів, які вільно пасуться на вуглецево-негативній фермі компанії. Процес вилучення плазми відбувається раз на тиждень і нагадує донорство людської плазми. 

Плазма однієї корови забезпечить обсяги виробництва яловичини, які дорівнюють м’ясу 20 корів.

Заміна FBS також робить процес виробництва не тільки більш етичним, але і значно дешевшим. Це уже демонструє Mosa Meat, яка десять років тому створила перший лабораторний бургер за $300 000, а зараз смажить курячий шашлик по $14 за порцію.

Джерело: newfood.media

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/startap-prydumav-yak-dobuvaty-najdorozhchyj-ingrediyent-dlya-laboratornogo-myasa-bez-zaboyu-koriv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати