Tempo950x100

Tempo300x100

Світовий гігант PepsiCo заборонив згадувати війну в Україні в рекламі

Світовий гігант PepsiCo заборонив згадувати війну в Україні в рекламі
Фото: з відкритих джерел

Внесена до списку міжнародних спонсорів війни американська компанія PepsiCo (бренди Lay’s, Mirinda, Pepsi, Sandora, 7up, “Чудо”, “Слов’яночка”, “Садочок”, “Сандорик” та ін.) забороняє згадувати про російську агресію у своїй рекламі. При чому, в самій Україні. Так, під час пошуку нового рекламного піар-агентства в країні компанія виставила жорстку умову для потенційного партнера уникати в майбутніх рекламах і комунікаціях будь-яких згадок про війну чи підтримку України та ЗСУ.

Це випливає з дослідження, проведеного активістською групою B4Ukraine – коаліцією українських і міжнародних організацій громадянського суспільства. Зазначається, що PepsiCo чітко вказує на те, що в її рекламі заборонено:

  • будь-які згадки про війну, бойові дії, агресію, армію, особовий склад (з боку бренду), ЗСУ;
  • говорити про підтримку України та ЗСУ;
  • будь-які негативні посилання, що “створюють відчуття “небезпеки”.

“Восени 2023 року компанія PepsiCo під час пошуку нового рекламного піар-агентства в Україні поставила умовою для потенційного партнера виключити будь-яку згадку про війну або підтримку України та її армії в майбутніх комунікаціях. B4Ukraine зв’язалася з офісами Pepsi в Україні та США з проханням прокоментувати це, але на момент публікації не отримала відповіді”, – розповіли в Euromaidan Press.

При цьому наголошується: у повідомленні на сторінці PepsiCo в Instagram від 17 жовтня 2023 року повідомлялося, що її “волонтери роздали продуктові набори 1200 сім’ям у місті Бородянка, чиї будинки були зруйновані”. Однак, хто саме жорстоко зруйнував будинки цих людей, не уточнювалося.

“Волонтери PepsiCo роздали продовольчі набори 1200 родинам Бородянки, житло яких було зруйновано. Наша допомога все ще є вкрай необхідною. Щиро дякуємо всім волонтерам, які не залишились осторонь і присвятили свій вихідний благородній меті”, – йдеться в пості.

Чому PepsiCo ховається від війни

Можливу ж причину подібної позиції PepsiCo аналітики вбачають у тому, що вона не лише досі продовжує працювати в росії, а й значно збільшила в ній прибуток, принагідно сплачуючи податки до скарбниці рф

“Чистий прибуток PepsiCo в Росії минулого року зріс на 333%, до 525 млн доларів. Компанія виплатила Кремлю близько 115 млн доларів податків. Зараз культова Pepsi Cola продається під брендом Evervess-Cola, хоча звичайну Pepsi Cola, як і раніше, легко купити в російських супермаркетах завдяки так званому паралельному імпорту”, – констатували вони.

PepsiCo – спонсор війни

Раніше Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) внесло PepsiCo до переліку міжнародних спонсорів війни. Зазначивши: за наявною інформацією, “чипси Lay’s компанії PepsiCo було виявлено у харчових пайках російських солдатів”.

Водночас, зазначили там, попри заяву компанії у березні-2022 про припинення рекламної діяльності й виробництво напоїв у Росії у зв’язку з її повномасштабним вторгненням в Україну, у серпні 2022 року виробництво напоїв 7Up та Mirinda під брендами Evervess та Frustyle відновилося. А в березні 2023 року відновилося виробництво напою “Pepsi” – під брендами “Evervess” та “Любимый”.

“Крім того, PepsiCo запустила в країні новий бренд лимонаду під назвою “Российский подарок” на заміну попереднім продуктам. Компанія також продовжує виробництво та дистрибуцію інших товарів: чипси, снеки та молочні продукти”, – наголосили в НАЗК.

Понад те, зазначили там, на відсутність щирих намірів залишати російський ринок також вказує те, що на кар’єрній сторінці компанії перераховано понад 580 відкритих вакансій у Росії. “Створюючи робочі місця, іноземні компанії звільняють кремль від тягаря виплат з безробіття і пов’язаних із цим соціальних проблем”, – констатували в агентстві.

Джерело: OBOZ.UA

Перегляди: 159
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/svitovyj-gigant-pepsico-zaboronyv-zgaduvaty-vijnu-v-ukrayini-v-reklami
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1