У Латвії різко зріс імпорт російського зерна

У Латвії різко зріс імпорт російського зерна
Фото: з відкритих джерел

Цьогоріч у Латвії різко зріс імпорт зерна із рф. Особливо зріс імпорт кукурудзи. Про це пише Rail.insider із посиланням на Tvnet.lv.

Євросоюз наклав на рф масштабні санкції, проте вони не стосуються експорту сільськогосподарської продукції. У свою чергу, експорт української сільськогосподарської продукції значно ускладнено, оскільки рф блокує експорт українського зерна з портів Чорного моря.

Дослідження свідчать, що рф використовує цю ситуацію на користь. Наприклад, російська пшениця зараз становить 24% від світового експорту пшениці порівняно з 16% ринку до повномасштабного вторгнення на територію України.

На початку жовтня Служба державної безпеки підтвердила, що зростання імпорту зерна та гороху з рф привернуло її увагу, проте ширших коментарів із цього приводу надати не змогла.

Як повідомляє Центральне статистичне управління, цього року чотири латвійські підприємства імпортували з РФ кукурудзу, п’ять підприємств ввозили горох, а шість — закуповували макуху.

«За перші вісім місяців поточного року країни-члени ЄС загалом імпортували із рф на 31% більше пшениці та кукурудзи порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це еквівалентно збільшенню на 739 тис. т. Наразі найбільшими імпортерами російського зерна в ЄС є Латвія, Італія та Греція, причому Латвія демонструє найвищі темпи зростання», — наголошується у дописі.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-latviyi-rizko-zris-import-rosijskogo-zerna
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати