Україна може наростити перевалку агропродукції через Дунай – Марчук

Україна може наростити перевалку агропродукції через Дунай – Марчук
Фото: з відкритих джерел

Українські аграрії продовжують прокладати нові експортні шляхи: зростають перевезення річкою Дунай та автотранспортом.

Світ очікує українське зерно, Україна має потенціал для нарощування експорту попри блокаду морських портів. Заступник голови ВАР Денис Марчук розповів про перспективи річкової логістики під час брифінгу у Медіацентрі Україна:

«На мою думку, рф на сьогодні не зацікавлена у деблокаді українських портів. Військові рф не припиняють ракетних атак на Україну. Блискавична операція ЗСУ на Зміїному острові, яка відбулася нещодавно, дала аграріям додаткові можливості експорту, але це не ті обсяги, що могли забезпечити морські порти. Звичайно, експорт зросте, відтепер через гирло Бистре річки Дунай заходять судна, але вони є малотонажними. Великі кораблі, які раніше йшли через Одесу, цим шляхом не пройдуть. Тож звільнення Зміїного дасть збільшення експорту у кілька сотень тисяч тонн.

Можна зазначити, що на сьогодні річкові порти Дунаю використовуються досить ефективно. Близько 1 млн тонн вантажів вивозиться щомісяця вивозиться через Рені та Ізмаїл. Якщо буде побудована більш ефективна процедура прийняття суден з боку Румунії, то показник можна збільшити до 1,5 млн тонн на місяць».

Для аграріїв пріоритетними залишаються перевезення продукції залізницею та поступово збільшується експорт автотранспортом завдяки відкриттю нових прикордонних пунктів.

«Пріоритетом залишається рух зерна залізницею. Проте тут наші можливості обмежує нездатність європейських партнерів технічно прийняти великі обсяги збіжжя. Наразі йдуть перемовини з Польщею, щоб країна могла прийняти більшу кількість українських вагонів. Поступово аграрії збільшують автоперевезення, бо відкриваються нові прикордонні пункти не лише з боку Польщі, а й у Словаччині. Автомобільні перевезення зерна на експорт будуть зростати», – зазначив Денис Марчук.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-mozhe-narostyty-perevalku-agroprodukcziyi-cherez-dunaj-marchuk
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати
1