Українській колекції насіння луб’яних культур загрожує знищення

Українській колекції насіння луб’яних культур загрожує знищення
Фото: з відкритих джерел

Кризова ситуація склалась в Інституті луб’яних культур Національної академії аграрних наук України.

Як говориться у зверненні співробітників інституту до громадськості, така ситуація склалась через низку факторів.

Так, науково-кадровий потенціал інституту значною мірою втрачений. За останній рік звільнилось сім науковців, серед яких два кандидати та один доктор наук, а також низка провідних спеціалістів, що забезпечували роботу установи. 

«Основною причиною цих звільнень стали, на наш погляд, штучно створені умови з суттєвої заборгованості і затримки виплати заробітної плати. На сьогоднішній день окремим співробітникам інституту не сплачено заробітну плату за 12 місяців, а сумарна заборгованість складає більше 4 млн грн», — пояснили в установі, зазначивши, що з квітня зарплати взагалі не нараховуються.

Водночас збільшується кредиторська заборгованість інституту перед юридичними особами та державними органами зі сплати податків. 

«Ресурсне забезпечення та матеріально-технічна база інституту знаходяться в критично незадовільному стані, що негативно впливає як на якість проведення наукових досліджень, так і господарську діяльність», — запевняє колектив інституту.

Також науковці уточнили, що звільнились працівники бухгалтерії та кадрової служби, що призвело до концентрації повноважень в одних руках, що створює корупційні ризики та призводить до лобіювання інтересів окремих комерційних структур.

Крім того, в інституті відсутня виробнича програма на поточний рік, посівна-2024 фактично зірвана — з 1026 га ріллі засіяно близько 100 га (без внесення добрив).

«З боку різних бізнесових структур йде шалений тиск на інститут з вимогою передачі під різним приводом як насіння колекційних зразків луб’яних культур, так і сортів, які є об’єктами майнового права інтелектуальної власності інституту», — констатують в установі.

І додають, що звершення колективу з аналогічним листом до НААН залишилось поза увагою, як і до інших державних структур.

«Ми не можемо більше мовчати, коли під загрозою втрати унікальні надбання світового рівня, коли приватні інтереси превалюють над суспільними. Колектив відкрито звертається з проханням ініціювати проведення аудиторської перевірки фінансово-господарської діяльності установи з метою встановлення реальної картини», — підсумували в інституті.

Джерело: agroportal.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinskij-kolekcziyi-nasinnya-lubyanyh-kultur-zagrozhuye-znyshhennya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати