В Україні почали активніше вирощувати фундук: чому фермери обирають саме цей горіх

В Україні почали активніше вирощувати фундук: чому фермери обирають саме цей горіх
Фото: з відкритих джерел

В Україні почали активно вирощувати фундук. За прогнозами економістів за кілька років Україна з імпортера фундука може перетворитись на одного з найбільших його експортерів у світі. Не менш популярна під час повномасштабної війни і переробка горіхів, зерна, олійних культур чи картоплі.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Вікторії Ковцун. 

Україна може повністю закрити внутрішні потреби на ринку фундука

На Київщині Ніна з чоловіком під час пандемії коронавірусу засадили фундуковий сад – загалом 12 тисяч дерев. Минулоріч під час повномасштабної війни уже зібрали перший хоч і маленький врожай.

Цьогоріч плани масштабніші – уже домовляються з торгівельними мережами та супермаркетами, аби їх горіхи змогли потрапити на прилавки. Адже поки на українському ринку значна частина фундуку імпортна. Але останніми роками ситуація поступово змінюється – фермери по усій країні закладають цілі  фундукові сади. 

“Основна мета це – імпортзаміщення”, – каже президент “Української горіхової асоціації” Геннадій Юдін. 

Він зазначає, що фундукових садів в Україні нині 7 тисяч  гектарів. Це може повністю закрити внутрішній ринок України.
 
Окрім фундука великі перспективи витіснити імпорт мають і інші горіхи як-от: волоський чи мигдаль, а також активно нині наші фермери садять лохину. За підрахунками Мінагрополітики, уже за кілька років внутрішній ринок по цих позиціях може заповнити виключно українська продукція.

Як в Україні переробляють фундук та іншу продукцію

Не менш популярною сферою у агробізнесі нині є і переробка. З початку повномасштабного вторгнення її темпи значно зросли. Наприклад той же фундук переробляють не менш активно, ніж вирощують. 

В топі популярних продуктів на переробку і зерно. Нині масштаби зросли у кілька разів. Підприємство пана Віктора на Кіровоградщині з початку повномасштабної війни збільшило свої обсяги переробки удвічі.

“Війна заклала такі незворотні тренди на зростання переробної продукції. Збільшується площа олійних культур, збільшилося цукрових буряків, які переробляються всередині України і експортуються потім як цукор, переробка кукурудзи, інших зернових”, – каже Тарас Висоцький перший заступник міністра аграрної політики України. 

За прогнозами цьогоріч, як і минулими роками мінімум 2/3 вирощених зерна, олійних та перероблених продуктів ми експортуватимемо. Адже навіть попри війну ми вирощуємо в рази більше, ніж споживаємо. І ці цифри однозначно будуть рости, попри усі спроби окупантів нищити аграрну галузь України.

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-pochaly-aktyvnishe-vyroshhuvaty-funduk-chomu-fermery-obyrayut-same-czej-gorih
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати
1