В Україні скорочується виробництво молока: як це впливає на закупівельні ціни

В Україні скорочується виробництво молока: як це впливає на закупівельні ціни
Фото: з відкритих джерел

Закупівельні ціни на молоко в першій декаді лютого показали незначне зниження. Причиною зниження по всім ґатункам є обмежений попит на молочну продукцію на зовнішніх ринках, а також певні обставини на українському ринку.

Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

Експерт зазначає, що середня закупівельна ціна екстра ґатунку, станом на 7 лютого опустилася на 7 коп. – до 12,13 грн/кг без урахування ПДВ. Таке скорочення, найперше, пов’язане зі зниженням цінової пропозиції молочним фермам від заводів, що спеціалізувалися на сухому молоці. При цьому в регіонах із недостатньою пропозицією молока (Південь) зафіксовано навіть зростання максимальної ціни. Відтак, діапазон цін на ґатунок екстра в господарствах був від 10,84 грн/кг до 12,80 грн/кг.

Вищий ґатунок подорожчав на 8 коп. – до 12,13 грн/кг, в порівнянні з ціною станом на 27 січня. В господарствах порядок цін був від 10,00 грн/кг до 12,20 грн/кг.

Незмінною залишилася середня ціна на перший ґатунок – 11,67 грн /кг. Мінімальна ціна на молоко першого гатунку в господарствах станом на 7 лютого складала 9,58 грн/кг, а максимальна – 11,90 грн/кг.

Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків не змінилася протягом останніх десяти днів і залишилася на рівні 11,97 грн/кг.

Ціни на сире молоко не зростають, незважаючи на скорочення його виробництва в Україні. За підсумками 2022 року було надоєно 7 млн 659,9 тис. т молока усіх видів, що на 12,1% менше, ніж за аналогічний період 2021 року. Також, у 2022 році поголів’я корів в усіх категоріях господарств скоротилося на 13%.

«Зниження цін на сире молоко ґатунку екстра в Україні пов’язано з великою пропозицією на сире молоко в Європі, США та Океанії та зі скороченням попиту на молочну продукцію на експортних ринках, перш за все у Китаї. Китай скоротив імпорт молочної продукції через скорочення попиту на внутрішньому ринку в умовах карантинних обмежень. Свою роль також відіграє стратегія китайського уряду по збільшенню виробництва молока в середині країни. За даними USDA, в 2020 році Китай збільшив виробництва молока на 6,4%, а в 2023 році планує збільшити обсяги на 4,3%», – підкреслює Георгій Кухалейшвілі.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-skorochuyetsya-vyrobnycztvo-moloka-yak-cze-vplyvaye-na-zakupivelni-cziny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати