В Україні спростили сертифікацію насіння

В Україні спростили сертифікацію насіння
Фото: з відкритих джерел

Уряд ухвалив постанову, яка сприятиме встановленню чіткого та прозорого механізму процедури сертифікації насіння і садивного матеріалу.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Зазначається, що Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 637 «Про внесення змін до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал». 

“Постанову розроблено для виконання євроінтеграційних зобовʼязань України щодо вдосконалення процедури оцінки відповідності насіння і садивного матеріалу при визначенні їх сортових якостей. Зокрема, спрощення умов ведення насінництва та розсадництва та реалізації конкурентної політики під час польового оцінювання як складової процедури сертифікації”, – зазначають в МінАПК. 

Там додають, що постанова передбачає:

  • Надання можливості агропідприємцям укладати договір про надання послуг із польового оцінювання насіннєвих посівів або насаджень безпосередньо з незалежним (приватним) аудитором (агрономом-інспектором)  без залучення державного органу із сертифікації. 
  • Встановлення вимоги до аудитора дотримуватися конфіденційності щодо інформації, яку він отримує під час виконання робіт, та його незалежності  від комерційних та інших інтересів суб’єкта насінництва та розсадництва. 
  • Встановлення персональної відповідальності аудитора за достовірність відомостей, внесених до виданих актів польового оцінювання та актів бракування насіннєвих посівів і насаджень багаторічних рослин.

“Реалізація постанови сприятиме встановленню чіткого та прозорого механізму процедури сертифікації насіння і садивного матеріалу”, – підкреслили в МінАПК. 

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-ukrayini-sprostyly-sertyfikacziyu-nasinnya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати