Вчені винайшли спосіб розпізнавати стать курчат у період інкубації яєць
Згідно з оцінками промисловості, приблизно 7 мільярдів одноденних курчат щорічно утилізуються в усьому світі, оскільки вони непридатні для виробництва несучок. Практичний процес визначення статі яйця на ранніх стадіях інкубації без проникнення в яйце покращить добробут тварин, зменшить харчові відходи та пом’якшить вплив на навколишнє середовище.
Вчені зі США пристосували вакуумні присоски для утримання яєць до визначення статі курчат ще на стадії 8-10-денного ембріона. Технологія працює на основі аналізу відмінностей летких органічних сполук, виділених яйцями з курчатами різної статі. Дослідження описали у журналі PLOS ONE.
Вчені звернули увагу на вакуумні присоски, якими захоплюють яйця при їх сортуванні й складанні, щоб маніпулювати одразу десятками. Позаяк через шкаралупу яйця, з якою контактує присосок, ембріоном виділяються леткі органічні речовини, дослідники припустили, що за профілем цих сполук можна визначити стать птахів на ранній стадії розвитку.
Науковці модифікували пристрій із вакуумними присосками, щоб він збирав речовини, виділені яйцем, для аналізу на склад летких органічних речовин.
Було проведено три окремі експерименти, щоб визначити оптимальні умови для збору даних, щоб відрізнити чоловічі ембріони від жіночих. Визначали оптимальний час екстрагування (2 хв), умови зберігання (короткий період інкубації під час зберігання яєць (SPIDES) на 8–10 добу інкубації), температуру відбору (37,5°С). Метод допоміг правильно відрізнити ембріони чоловічої статі від жіночої з точністю понад 80%.
Джерело: landlord.ua