Влада Румунії затвердила механізм захисту своїх фермерів від імпорту зерна з України. Він узгоджений із Києвом
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів чергову онлайн зустріч з міністром сільського господарства та харчової промисловості Республіки Молдова Володимиром Боля.
Про це повідомляє пресслужба МінАПК.
Міністри обговорили поточний стан перевезень залізницею української агропродукції через Молдову в напрямку портів Рені, Джурджулешти та Галац. Зокрема, питання обсягів перевезень, відповідно до домовленостей.
Сторони домовилися продовжувати координувати ситуацію і за необхідності вносити корективи.
Як повідомив на брифінгу міністр сільського господарства Румунії Флорін Барбу, уряд затвердив ухвалу, яка регулює імпорт чотирьох сільгоспкультур з України.
“Сьогодні уряд ухвалив надзвичайну постанову, яка захищає румунських фермерів від імпорту зерна з України. На основі механізму, погодженого з Україною, ми встановлюємо процедуру, згідно з якою дозволяємо імпорт пшениці, кукурудзи, соняшнику та сої лише на підставі угоди про реалізацію на ринку, виданої міністерством сільського господарства та сільського розвитку”, – сказав Барбу.
За його словами, імпорт українського зерна буде можливим лише для румунських фермерів та переробників, які документально підтвердять, що воно необхідне для поповнення запасів. Крім того, переробляти або використовувати як корм можна тільки те зерно, яке відповідає стандартам якості, підтвердженим сертифікатами ANSVSA на підставі отриманих та проаналізованих зразків.
“Я не можу допустити, щоб на румунський ринок потрапили продукти, уражені хворобами та шкідниками, або які не на 100% безпечні для нашого споживання. Механізм узгоджений як із нашими фермерами, так і з владою України”, – зазначив міністр.
Відповідаючи на питання про можливе розширення списку агропродукції, яка підлягатиме ліцензуванню, Барбу повідомив, що поки що такого рішення немає, проте наступного тижня відбудуться переговори з румунськими переробниками та рітейлерами. З ними обговорюватиметься доцільність будь-яких змін.