182818
178171

З «молотка» пускають черговий завод Укрспирту

Аукціон з приватизації Хоростківського місця провадження діяльності та зберігання спирту (МПД) державного підприємства «Укрспирт» відбудеться 30 жовтня 2020 року; стартова ціна об'єкта - 62,7 млн грн.

Про це повідомила пресслужба Фонду державного майна України.

Зазначається, що Хоростківське МПД розташоване у Тернопільській області, загальна площа його будівель становить 21,9 тис. кв. метрів. Переможець аукціону отримає у власність понад 35 об’єктів нерухомості, 36 транспортних засобів, понад 500 одиниць устаткування та можливість стати учасником ринку виробництва спирту.

Об’єкт забезпечений усіма комунікаціями, підведена дорога, а менш як за кілометр прокладено залізничну колію.У Німеччині посилили заходи запобігання поширенню АЧС

Хоча африканську чуму свиней у Німеччині вперше виявили менш ніж місяць тому, кількість спалахів захворювання вже наблизилась до 50. Утім, вірус поки виявляли лише серед диких свиней. Нещодавно з’явилися дані, що АЧС могла проникнути на територію Німеччини ще в липні. Про це свідчить аналіз решток диких кабанів.

Через прискорення поширення вірусу у регіоні Бранденбург (поки єдиний регіон ФРН, що постраждав від АЧС) оголошено про додаткові заходи щодо боротьби з популяцією диких кабанів, пошуку та аналізу решток загиблих тварин.

Радіус розповсюдження вірусу швидко розширюється. Останні спалахи виявили за 60 кілометрів від першого випадку АЧС.

Регіональний міністр захисту прав споживачів у Бранденбурзі Урсула Ноннемахер наказала запровадити додаткові заходи щодо боротьби з вірусом не лише в уражених районах, а й на території всього регіону.

Зокрема, за кожного вбитого дикого кабана в Бранденбурзі мисливцям пропонують 50 євро. Утім, для отримання винагороди вони мають відібрати зразок біоматеріалу тварини для аналізу на африканську чуму свиней.

Джерело: Meat-Inform

Ваш вибір 'Подобається'.


Ціни на соняшник поступово відновлюються

Черговий стрибок світових нафтових котирувань призвів до зростання цін на рослинні олії, внаслідок чого в Україні активізувалися закупівлі соняшника та піднялися закупівельні ціни. Протягом місяця ціни на соняшник виросли на 4000 грн/т, а потім обвалилися на 3000 грн/т, що постійно тримає ринок у напруженні.

З понеділка закупівельні ціни на соняшник продовжили зростати слідом за котируваннями соняшникової олії та сягнули 13000-13700 грн/т з доставкою на завод.

На тлі бурхливого зростання ринків пальмової та соєвої олії ціни на українську соняшникову олію за день виросли на 20-30 $/т до 920-930 $/т FOB. Суттєво підтримали ціни підсумки тендеру в Єгипті, де агенція GASC придбала 26 тис т української соняшникової олії з поставкою 25 листопада – 15 грудня за найвищою ціною останніх 3 років - 953 $/т CFR.

На тендері також вперше після декількох травневих внутрішніх тендерів були закуплені дві партії соєвої олії по 30 тис т у компаній ADM та Posco Daewoo за найвищою з січня 2020 р. ціною 860 $/т CFR.

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора виросли на 3,6% до 2818 рінггитів/т або 678,87 $/т. Аналітики Fitch Ratings прогнозують, що у 2020 р ціни на пальмову олію залишатимуться на рівні 600 $/т, а у 2021 – на рівні 560 $/т внаслідок потужних злив, викликаних Ла-Ніньо.

Ф’ючерси на соєву олію у США вчора виросли на 1,2% до 726,6 $/т за підтримки цін на сою.

Опади на заході та в центрі України затримують збирання соняшника, що призводить до зростання цін на тлі обмеженої пропозиції. Середня врожайність у цих регіонах складає 2,5-2,8 т/га, що може покращити середню врожайність по країні до прогнозованих 2,2 т/га.

Джерело: graintrade.com.ua

Ваш вибір 'Подобається'.


Україна та Британія підписали угоду про вільну торгівлю: які можливості відкриваються для аграріїв

8 жовтня у Лондоні прем'єр Великої Британії Борис Джонсон та президент Володимир Зеленський підписали Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство. 

Що це означає для українського бізнесу та торгово-економічних відносин?

Згідно з британським держстатом, минулорічний обсяг торгівлі між двома країнами становив 1,12 млрд фунтів. Але при цьому спільна аграрна політика ЄС обтяжувала Велику Британію, адже Сполучене Королівство, на відміну від багатьох інших великих країн ЄС, є імпортером харчових продуктів, а не їхнім експортером.

Саме тому підписання угоди допоможе Британії подбати про свою харчову безпеку - британські споживачі виграють від більшого вибору горіхів, меду, фруктів, овочів, курятини, олійних продуктів гарної якості та за доступною ціною.

А українські виробники продуктів харчування зможуть на рівних конкурувати на британському ринку з виробниками з країн ЄС. 

На додачу британські виробники зможуть більше продавати свого сільськогосподарського обладнання українським фермерам.

Важливо зазначити, що Угода повністю базується на положеннях Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Так, 98% всіх українських товарів матимуть вільний доступ на ринок Великої Британії. Україна отримає додаткові та кращі умови доступу до ринків ЄС та Британії. 

Одночасно кількість товарів, щодо яких діють тарифні квоти, не змінилася.

Тобто йдеться про фактичне збільшення безмитних тарифних квот для України. До існуючої квоти ЄС, яка залишилися незмінною, додалася й британська.

На всі квотовані товари збільшення складатиме в діапазоні від 13 до 20%.

Беручи до уваги, що Україна зараз працює над переглядом Угоди про асоціацію із ЄС, а Велика Британія має домовитися про свої взаємовідносини із ЄС, сторони визначили, що перегляд Угоди відбудеться вже за два роки.

Джерело: Європейська правда

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


СОТ прогнозує спад у світовій торгівлі в 2020 році на 9,2%

Ці дані наведені в доповіді організації, опублікованій в Женеві.

«СОТ прогнозує зараз спад в 9,2% обсягу світової торгівлі товарами в 2020 році. За ним послідує зростання в 7,2% в 2021 році», — зазначає організація. У квітні СОТ прогнозувала спад у світовій торгівлі товарами в поточному році від 13% до 32%.

Експерти звертають увагу на «незвично велику ступінь невизначеності» в нинішніх прогнозах, підкреслюючи, що реальні показники будуть залежати від «еволюції пандемії і реагування на неї урядів».

Нинішнє поліпшення очікувань в порівнянні з квітневими вони пояснюють «сильними показниками» в світовій торгівлі в червні і липні, що додало оптимізму оцінками перспектив 2020 року в цілому. Зокрема, зафіксовано зростання торгівлі товарами, що мають відношення до протидії пандемії коронавіруса.

Разом з тим в СОТ дають зараз більш песимістичний прогноз розвитку ситуації в світовій торгівлі на 2021 рік, ніж в квітні, коли експерти заявляли про можливе зростання комерції на 21,3%. У СОТ підкреслюють, що може статися «різке уповільнення» темпів увазі «вичерпання попиту». «Можливий також більш негативний результат в разі нового зростання поширення COVID-19 в IV кварталі», — резюмували автори доповіді.

Джерело: milkua.info

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Ціни на кукурудзу продовжують зростати

Напередодні виходу звіту USDA аналітики дали власні оцінки врожаю кукурудзи у США та світових перехідних запасів сезону 2020/21.

За усередненими даними проведеного агенцією СmdtyView опитування, оцінку врожайності кукурудзи у США знизили з 178,43 до 178,2 бушеля/акр, тоді як за середньою оцінкою Bloomberg вона знизиться до 177,9 бушеля/акр у порівнянні з 178,5 у вересневому звіті USDA. Середню оцінку врожаю знизили з 371,8-381,8 до 376,5 млн т у порівнянні з 378,5 млн т у вересневому звіті та 388 млн т у серпневому.

За даними МСГ США, у сезоні 2019/20, який завершився 1 вересня, експорт кукурудзи сягнув 45,1 млн т (при прогнозі 44,83 млн т) завдяки збільшенню експорту до Китаю до найвищого з 2011/12 МР рівня 4,2 млн т.

Експерти вважають, що початкові запаси кукурудзи у США у 2020/21 МР складуть 53,85 млн т у порівнянні з 50,75 млн т, порахованими у звіті 30 вересня.

Поки невідомо, чи змінять експерти USDA баланс кукурудзи по Китаю, оскільки обсяги експорту кукурудзи нового врожаю з США та України до КНР вже оцінюють у 20 млн т, тоді як у вересневому звіті цей показник залишили на рівні 7 млн т.

Експортні ціни на американську, аргентинську, бразильську та українську кукурудзу за тиждень вирівнялися на рівні 200-205 $/т FOB, внаслідок чого ціни пропозицій на поставки до Азії виросли до 230 $/т C&F. За попередніми даними, південнокорейська Cocopia придбала одне судно кукурудзи з поставкою у листопаді за ціною 228 $/т CFR, що свідчить про поступове підвищення цін покупцями.

Кукурудза у США зібрана на 25% площ, а суха погода в наступні 10 днів дозволить обмолотити половину площ. За оцінками аналітиків, саме під час збирання 50% врожаю ціни сягають мінімуму. Тому новий звіт та збільшення пропозицій дадуть цінам новий поштовх.

Грудневі ф’ючерси на кукурудзу у США вчора виросли до 151,7 $/т за підтримки цін на нафту, проте відмова Президента Трампа до виборів вносити на розгляд Сенату законопроект про другий пакет допомоги економіці на суму 1,6-2,2 трлн $ зупинила спекулятивне зростання цін акцій та нафти наприкінці сесії.

В Україні на тлі повільного збирання та стримування продажів ціни на кукурудзу в порту виросли до 185-189 $/т або 6400-6500 грн/т. Дані по врожайності підтверджують найгірші прогнози врожаю для України на рівні 30-32 млн т, що посилює спекулятивні настрої на ринках.

 

Джерело: graintrade.com.ua