Скільки коштує земля у різних країнах ЄС

Про це повідомляє «Економічний дискусійний клуб».

Так, серед країн ЄС найнижчий поточний рівень середньої вартості одного га ріллі склався в Румунії – трохи більше 2 тис. євро, найвищий – у Нідерландах – майже 68,2 тис. євро.

До топ-5 за найвищою вартістю землі сільгосппризначення також увійшли Люксембург (35,6 тис. євро/га), Італія (33,5 тис. євро/га), Великобританія (23,5 тис. євро/га) та Ірландія (19,9 тис. євро/га).

Серед країн із найнижчою вартістю землі, крім Румунії, також Естонія (2,9 тис. євро/га), Латвія (майже 3 тис. євро/га), Хорватія (3 тис. євро/га) та Литва (3,6 тис. євро/га).

За останні сім років у переважній більшості країн-членів ЄС вартість ріллі зростала. Найпомітніше за вказаний період підвищилися ціни у Чехії (у 3,5 раза), Литві (майже у 3 рази), Естонії (2,7 раза), Угорщині, Болгарії та Польщі (удвічі).  

У зв’язку із тривалим мораторієм на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні відсутній цивілізований ринок таких земель, а відповідно і ринкові ціни офіційно не сформовані.

Натомість в Україні існує поняття «нормативна грошова оцінка земельних ділянок». Згідно із даними Держгеокадастру станом на 01 січня 2019 року нормативна грошова оцінка одного га ріллі у розрізі регіонів країни становила від 21,4 тис. грн (667 євро) у Житомирській області до 33,6 тис. грн (1048 євро) у Черкаській області.

Джерело: AgroTimes

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Парламент сказав "ні" українському "коньяку" і "шампанському"

Відповідне рішення підтримали 277 депутатів.

Представила законопроект заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

Під час підготовки законопроекту надійшло 85 пропозицій, 82 з яких враховано.

Зазначається, що цей законопроект є частиною зобов'язань України у межах угоди про асоціацію. Він повинен забезпечити захист іноземних географічних зазначень та створити підстави для створення таких зазначень в Україні.

"Метою прийняття проекту закону є забезпечення виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного законодавства щодо охорони прав на географічні зазначення із правом ЄС", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Географічне зазначення -  це назва або позначення, котрі ідентифікують товар як такий, що походить з певної території, країни, регіону або місцевості і особлива якість, репутація та інші важливі характеристики, які значною мірою пов'язані із його географічним походженням.

Приклади зареєстрованих географічних зазначень - пармезан, фета, коньяк, шампанське.

У першому читанні відповідний законопроект був ухвалений 11 вересня.

Джерело: Економічна правда

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

З'явився текст законопроекту про ринок землі

Сьогодні, 20 вересня, з'явився текст законопроекту про ринок землі. Відповідний документ опубліковано на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.

Законопроект пропонує дозволити покупку землі громадянам України, юридичним особам, територіальним громадам і державі. Іноземці зможуть отримувати землі у власність в порядку спадкування за законом. При цьому вони зобов'язані будуть продати її протягом року з дня набрання права власності.

Сукупна площа ділянок у власності фізичної або юридичної особи України, з урахуванням пов'язаних осіб, в межах однієї області не повинна перевищувати 15% земель сільськогосподарського призначення такої області; не повинна перевищувати 0,5% земель сільськогосподарського призначення України.

Пріоритетне право купівлі землі матимуть орендарі, за умови оплати за ціною, по якій вона продається. Українці з правом постійного користування, правом успадкованого володіння ділянками державної та комунальної власності мають право на викуп з розстрочкою платежу до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок без проведення земельних торгів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Названо головних експортерів української курятини

Про це пише УНН із посиланням на інформаційне видання “Агробізнес України”.

“Курятина становить основу зовнішньої торгівлі в секторі. Обсяг експорту іншого м’яса та готових продуктів суттєво менший та спрямований переважно в країни СНД”, — йдеться у повідомленні.

Головним постачальником курятини за кордон визнано “Миронівський хлібопродукт” (МХП) Юрія Косюка. На плечах компанії — 87,9% експорту продукції.

Друге місце, із суттєвим відривом, розділяють “М’ясопереробний комплекс ЛТД” та птахокомплекс “Губин” . Компаніям належить по 2,5% експорту продукції.

На третьому місці — компанії “Агро-Овен” та птахокомплекс “Дніпровський”. Їм належить по 1,8% експорту курятини.

Також повідомляється, що головними замовниками української курятини за кордоном є Нідерланди. У 2018 році Україна поставила голландцям продукту на 113 млн дол.

На другому місці — Словаччина, із показником 59,9 млн дол., на третьому — Саудівська Аравія (57,8 млн дол.).

Крім того, минулого року Україна експортувала чимало курятини в Ірак та Німеччину — на 39,7 млн дол. та 32,1 млн дол. відповідно.

Також зазначається, що експорт української курятини протягом останніх чотирьох років зростає в середньому на 13% щорічно.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Сумщині вирощуватимуть цикорій

Запропонований селом проект “Золотницька сотка” передбачає об’єднання зусиль місцевих підприємців, активістів та керманичів.

У сільській бібліотеці хочуть облаштувати кав’ярню, де гостей та завсідників пригощатимуть напоєм, який за смаком не поступається каві, але значно корисніший від неї.

Експертна рада розглянула “портфоліо” 116 сіл, серед яких визначила п’ять фіналістів. Незабаром вони представлятимуть та захищатимуть свої бізнес-плани, щоб отримати державну підтримку на їх реалізацію.

Цикорій вирощують досить широко, з його коріння добувають так звану цикорну каву, яку широко застосовують у кондитерській і спирто-горілчаній промисловості.

Заготовляють коріння восени, в дні після дощів, коли ґрунт розм’якає. Якщо корінь обкопати і взяти за верхівку, він легко витягується цілий і неушкоджений, довгий, як батіг (через це рослина в народі називається “Петровим батогом”). В сухі дні з землі вдається виривати самі тільки верхівки кореня.

 

Джерело: SEEDS.org.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Член Укрдержфонду підтримки фермерів вимагав хабар у розмірі 40 тис грн

Вказана особа вимагала та отримала зазначені кошти від одного з голів фермерського господарства у сумі 10 % від загальної суми наданої вказаному ФГ фінансової допомоги від Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, що становить 40 тис грн.

Особу затримано у порядку ст.208 КПК України.

Наразі вирішується питання щодо оголошення затриманому про підозру в скоєнні злочину за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням) та обрання запобіжного заходу.фонддержавного фонду підтримки фермерських господарств

Повідомляється, що наразі тривають першочергові слідчі дії.

Джерело: agro-yug.com.ua.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview