174499

У двох областях вигоріло 40 га пшеничних полів

Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-службу ДСНС України.

Зокрема, у селі Олексіївка в Луганській області 1 липня о 13:34 на полі площею 21 га СФГ "Пролісок" виникла пожежа пшениці на корню. О 14:25 пожежу було ліквідовано на площі 16 га.

А в Полтавській області горіло поле у селі Салівка. Пожежа пшениці на корню виникла 1 липня о 16:45 на полі площею 120 га, яке належить приватному підприємцю. О 17:55 пожежу ліквідовано на площі 24 га.

Причини обох пожеж встановлюються.

Нагадаємо, на Миколаївщині з різницею у півгодини загорілись одразу два поля з пшеницею.

Вартість української лохини залишається вищою, ніж в минулому році

Українська  лохина на початку липня  2019 року коштує дорожче, ніж рік тому, повідомляють в  інформаційному  центру «Інфо-Шувар». 

За даними аналітиків,  в перший робочий тиждень  липня на гуртових майданчиках країни лохина коштує 220-240 грн/кг (7,3-8,0 EUR/кг), і навіть після суттєвого зниження ціни в останній  тиждень червня, поки що вартість української  ягоди  залишається на 35% вищою, ніж рік тому.

«Українська  лохина з’явилась на ринку  на 10 днів пізніше ніж рік тому, тому і ціни на неї є вищими. Але  судячи із повідомлень,  які ми отримуємо від виробників,  найближчі 2 тижні пропозиція  лохини буде швидко збільшуватись,  а  ціни почнуть  знижуватись кожного дня. Це добре  для популяризації цієї ягоди,  ми  налаштовані  на збільшення обсягів реалізації в цьому сезоні. », - кажуть оператори ОРСП «Шувар», найбільшого в Західній Україні гуртового ринку 

Рік тому найнижча ціна на лохину, 100 грн/кг , була зафіксована на майданчику ОРСП «Шувар»  в 20-х числах липня.  Протягом липня 2018 року лохина подешевшала в 2 рази . В 2017 році  до мінімальних показників ціни на лохину теж впали  в останній тиждень липня, але тоді вона коштувала   150-160 грн/кг.

Вітчизняні аграрії встановили новий рекорд з експорту зерна

Україна в 2018-2019 маркетинговому році (МР, 1 липня 2018 - 30 червня 2019) поставила на зовнішні ринки 49,7 млн тонн зерна, що на 26,1% більше, порівняно з попереднім маркетинговим роком, і є рекордом за всю історію незалежності держави, повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Зокрема, експорт пшениці скоротився на 8,8%, порівняно з 2017-2018 МР, і становив 15,6 млн тонн. Експорт ячменю скоротився на 18,6%, до 3,6 млн тонн. Водночас, експорт кукурудзи за звітний період збільшився в 1,6 раза, до 29,8 тис. тонн. Крім того, у 2018-2019 маркетинговому році було експортовано 300 тис. тонн борошна, що на 27% менше, ніж минулого маркетингового року.

 

Український АПК може отримати величезний зиск від торговельної війни великих світу цього

Аналізуючи можливі наслідки торгового конфлікту США та Китаю, експерти наголошують, що не слід очікувати суттєвої перемоги ані США, ані Китаю. Обидві наддержави вочевидь постраждають від конфлікту більшою або меншою мірою. А ось аграрний сектор України, економіка якої пасе задніх у глобальних рейтингах, може отримати неабиякий зиск від торговельної війни великих світу цього, пише landlord.ua.

На початку травня цього року економічний конфлікт між США та Китаєм, який тлів протягом 2018-го та характеризувався взаємними підвищеними митами, перейшов у гостру фазу.

Нагадаємо, у ході передвиборчої кампанії Дональд Трамп багаторазово критикував торгові відносини з Піднебесною, наголошуючи, що Китай «насилує його країну». У 2017 році торговий оборот між США і КНР становив $710,4 млрд, експорт із США — $187,5 млрд, імпорт до США — $522,9 млрд. Помітну частку американського експорту займали аграрні позиції — соя та фрукти на $13 млрд. На початку 2018 року президент США Дональд Трамп загострив взаємини, встановивши 30% тариф на імпортні сонячні батареї (Китай — світовий лідер у виробництві цієї продукції). А вже до літа минулого року Китай і США наклали взаємні торгові мита на товари на суму $68 млрд.

Новий виток протистояння — опівночі 10 травня, після провалу чергового раунду торгових перемовин з Китаєм, президент США Трамп своїм указом підняв тарифи на імпортовані китайські товари на загальну суму $200 млрд з 10% до 25%. У свою чергу, керівництво Китаю в боргу не залишилося, анонсувало введення мит на американські товари на $60 млрд та вийшло з переговорів.

Прогноз збільшення експорту української кукурудзи до КНР цього року з огляду на торговельну війну між США і Китаєм — до 10%. Загалом китайський імпорт кукурудзи оцінюють у 4,5 млн т

При цьому питання із соєю Штати закрили напрочуд швидко. Після зупинки закупівель американського зерна китайські держкомпанії Sinograin та Cofco відразу придбали в Аргентині та Бразилії щонайменше 5 млн т сої. До речі, на грудневих перемовинах із США китайці наче зголосилися купити 20 млн т американської сої та навіть придбали 12,5 млн. Але схоже на те, що залишок навряд чи буде викуплений. Аналітики вважають, що й надалі потребу держави у сої китайська влада буде задовольняти за допомогою країн Південної Америки.

Зауважимо, що конкурентні позиції бразильської сої підсилює падіння курсу бразильського реала до семимісячного мінімуму. Загалом, всупереч світовому лідерству Китай залишається досить чутливим до цін, що тільки на руку українським трейдерам. В Українській зерновій асоціації говорять, що ринок Китаю для України є одним з найперспективніших, а основним інструментом конкуренції вітчизняних постачальників вважають ціни. Тут треба згадати історію тріумфального виходу українського зерна на ринки Близького Сходу та Північної Африки: вітчизняні трейдери жорстко демпінгували, витісняючи європейську пшеницю, та пропонували не гіршу, ніж у європейців, якість і порівнювані з Європою обсяги. Схожу стратегію доречно застосовувати й у Китаї, збільшуючи частку на ринках кукурудзи та намагаючись зайти на місцевий ринок ріпака.

Що стосується останнього, то зараз Україна очікує від влади Піднебесної фітосанітарний дозвіл на імпорт цієї культури. Щодо імпорту української кукурудзи до Китаю, то за 2018 рік вітчизняні трейдери досягли великого прогресу. Так, ще минулого літа у Міністерстві аграрної політики та продовольства України прогнозували збільшення продажів вітчизняної кукурудзи до Китаю на 10%. Але за підсумками 2018 року з’ясувалося, що кукурудзи до Піднебесної вивезено на 43% більше, ніж у 2017-му. За словами директора китайської компанії Dongling Grain & Oil Рено Квача, українська кукурудза вже успішно замінила американську в структурі імпорту Китаю. Але нашим трейдерам є куди зростати, адже китайський імпорт кукурудзи оцінюють у 4,5 млн т. Також китайці висловлюють готовність збільшити імпорт українського фуражного ячменю.

ТОП-5 найбільших імпортерів української сільгосппродукції

Про це повідомила виконуюча обов'язки міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева на сторінці в Facebook.

"За перші п'ять місяців 2019 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, експорт збільшився на 1,58 мільярда доларів (або на 21,4%) і становить 8,97 мільярда доларів", - написала Ольга Трофімцева.

Вона зазначила, що експорт продукції АПК у звітному періоді зайняв 42,9% у структурі загального експорту з України. Найбільшими імпортерами української сільгосппродукції стали Китай, куди було поставлено продукції на загальну суму 794,9 мільйона доларів, Індія - 740,9 мільйона доларів, Єгипет - 737,4 мільйона доларів, Туреччина - 683,7 мільйона доларів і Нідерланди - 640,8 мільйона доларів. Крім того, великі поставки здійснювалися до Іспанії, Італії, Польщі, Білорусі та Німеччини.

Ольга Трофімцева зазначила, що головними експортними позиціями за звітний період були: кукурудза, якої було експортовано на 3 мільярди доларів; олія соняшникова, сафлорова та бавовняна - на 1,9 мільярда доларів; пшениця і суміш пшениці та жита - на 974 мільйони доларів; макуха та інші тверді відходи, одержані під час добування рослинних жирів і олій - на 479,2 мільйона доларів; соя - на 431,9 мільйона доларів; м'ясо та субпродукти свійської птиці - 255,9 мільйона доларів; макуха та інші відходи соєвої олії - 141,2 мільйона доларів; олія соєва - на 111 мільйонів доларів; сигари, сигарили та сигарети з тютюном або його замінником - на 107,7 мільйона доларів; ячмінь - на 77,9 мільйона доларів.

Імпорт сільгосппродукції за п'ять місяців поточного року збільшився на 8,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, і становить 2,5 мільярда доларів. 

Курятина у Франції коштує в 3,3 рази дорожче, ніж в Україні

При цьому якість продукту - нічим не поступається, повідомляє УНН.

Йтиметься про ціни на курячу грудку в Україні, в порівнянні з Польщею, Великою Британією і Францією.

Згідно із даними аналітичного порталу Numbeo, 1 кг продукту коштує в Україні в середньому 94,2 грн. Трохи дорожче - в Польщі. Там 1 кг продукту обійдеться в 18,8 злотих або в 111,2 грн за кг.

У Великій Британії 1 кг курячої грудки коштує трохи більше 5,7 фунтів стерлінгів (190 грн).

Рекордсменом за цінами на продукт є Франція. Там 1 кг курячої грудки вартує 10,5 євро (311 грн). Це - в 3,3 рази дорожче, ніж в Україні.