700 мільйонів доларів нового кредиту і земля від держави: як в ДПЗКУ пропонували уникнути дефолту

700 мільйонів доларів нового кредиту і земля від держави: як в ДПЗКУ пропонували уникнути дефолту
Фото: з відкритих джерел

У Державній продовольчо-зернової корпорації, яка напередодні увійшла в стан дефолту, пропонували провести реструктуризацію китайського кредиту та залучити новий кредит на 700 мільйонів доларів.

Про це йдеться в презентації, підготовленій представниками АТ “ДПЗКУ”, що є в розпорядженні Економічної правди. Документ датується жовтнем 2021 року. 

Зокрема, серед пропозицій компанії, що знаходилася на межі дефолту, пропонувалися такі можливі дії: 

  • пролонгація на 10 років – з 2027 року до 2037-го – нинішнього доларового кредиту, наданого Експортно-імпортним банком Китаю (сума кредиту, отриманого ДПЗКУ 2012 року, становила 1,5 млрд доларів, повернено на даний час лише 600 млн доларів);
  • сплата у 2037 році відсотків за кредитом за період 2022–2025 років;
  • зменшення кредитної ставки до 3% з відв’язкою від Libor (за нинішніми умовами, ставка становить 4,5% + шість місяців Libor)
  • зміна кредитної угоди для дозволу залучення коштів поза кредитним договором.
 

Пропонувалось також залучити додаткові коштів на суму 700 млн дол з поетапною вибіркою: 250 млн дол – для забезпечення трейду; 150 млн дол – на модернізацію потужностей для збільшення експорту, 300 млн дол – на формування земельного банку.

 

Так, необхідним кроком в держкорпорації вважали “початок процедури формування банку землі ДПЗКУ за рахунок наявної землі у власності держави та оренди”.

“Переговорний процес повинен відбуватись лише на рівні урядів України на КНР. Попередні переговори з 2016–2019 роки не дали результату через відсутність послідовної позиції уряду України”, – наголосили  в ДПЗКУ.

“Головною метою додаткового фінансування є: створення на базі АТ “ДПЗКУ” конкурентоспроможного державного зернотрейдера повного циклу, існування якого забезпечить можливість генерувати достатній прибуток, який в свою чергу, дозволить розрахуватись у повному обсязі по кредитах без розкриття державних гарантій”, – наголошується в презентації.

Нагадуємо, народний депутат Мар’ян Заблоцький напередодні заявив, що Державна продовольчо-зернова корпорація України може стати банкрутом вже цього тижня.

Раніше повідомлялося, що ДПЗКУ не має достатньо коштів на виплати за китайським кредитом.

Перед цим, в жовтні 2021 року, уряд створив міжвідомчу робочу групу, яка займеться питанням виплат Державної зернової корпорації за боргами перед китайськими держкомпаніями.

За три квартали 2021 року “Державна продовольчо-зернова корпорація України” отримала чисті збитки на суму 327,9 млн грн. За останні 5 років загальна сума збитків сягнула 10 млрд грн.

Уряд України створив ДПЗКУ в серпні 2010 року. До її складу входить розгалужена мережа філій: лінійні та портові елеватори, млини, комбікормові та круп’яний заводи. Сумарно 53 підрозділи-філії корпорації можуть зберігати 3,7 млн тонн зернових, зокрема близько 2,5 млн тонн на рік сумарних потужностей з перевалювання зернових вантажів на експорт в Одеському та Миколаївському портах.

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/700-miljoniv-dolariv-novogo-kredytu-i-zemlyu-vid-derzhavy-yak-skandalnyj-zernotrejder-proponuvav-unyknuty-defoltu
Like
Цікаво
2
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати