Ціни на соняшникову олію в Україні побили черговий рекорд

Ціни на соняшникову олію в Україні побили черговий рекорд
Фото: з відкритих джерел

Ціни на крупи, молочні продукти, м’ясо та соняшникову олію стрімко зростають протягом усієї війни. Супермаркети змінюють цінники на товари щотижня. Вартість соняшникової олії встановила рекорд у жовтні – 65,23 грн за 850 мл.

Станом на 25 жовтня, соняшникова олія ТМ “Олейна” коштує 60,87 грн за 850 мл, а олія “Щедрий дар” подешевшала до 64,90 грн за ті ж 850 мл. Ще у вересні середні ціни були на продукт нижче на 60 копійок і 1,66 гривні відповідно.

Якщо порівнювати по супермаркетах, то найдешевшу олію ТМ “Олейна” можна купити в “Ашані” – за 55,90 грн, а найнижча вартість соняшникової олії ТМ “Щедрий Дар” у Varus – 62,80 грн за 850 мл.

Ціни на соняшникову олію в Україні побили черговий рекорд: як змінилася вартість продукту у супермаркетах в кінці жовтня

Якщо порівнювати індекс середньомісячних цін, то вартість соняшникової олії досягла максимуму, який можна порівняти лише зі стрибком цін у липні минулого року.

Ціни на соняшникову олію в Україні побили черговий рекорд: як змінилася вартість продукту у супермаркетах в кінці жовтня

Минулого тижня, 17 жовтня, росіяни обстріляли термінал у Миколаєві, внаслідок чого було пошкоджено ємності зі олією, які належать одному з провідних українських експортерів. Збитки неабиякі, але дефіциту олії в Україні через це не буде. Щорічно Україна виробляє близько 6,6 млн. тонн олії, з яких 93-94% вирушає на експорт. Таким чином, зниження експорту в умовах війни ще більше збільшить запаси продукції на внутрішньому ринку.

А ось подальше зростання цін на продукт не виключається. На подорожчання олії вплине зростання собівартості виробництва через подорожчання електроенергії та палива. Таким чином, вже наступного місяця цінник на олію може досягти вище 70 грн за 850 мл.

Джерело: biz.today.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-sonyashnykovu-oliyu-v-ukrayini-pobyly-chergovyj-rekord
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
2
Нічого сказати
2