Пшениця з радіаційно небезпечних земель постачалась на хлібокомбінати по всій Україні

Пшениця з радіаційно небезпечних земель постачалась на хлібокомбінати по всій Україні
Фото: з відкритих джерел

Ексголову ОТГ та фермерів викрито на організації схеми незаконної передачі в оренду та обробітку радіаційно небезпечних земель Житомирщини.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора.

Зазначається, що повідомлено про підозру колишньому селищному голові однієї з об’єднаних територіальних громад Житомирської області, який на даний час є депутатом районної ради.Також повідомлено про підозру землевпоряднику селищної ради та трьом директорам приватних підприємств.

Їм інкриміновано самовільне зайняття земельних ділянок та зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 197-1, ч. 2 ст. 364 КК України).

509

“За даними слідства, у 2020 році селищний голова ОТГ у змові із землевпорядником та спільно з директорами трьох підприємств, діючи в їх інтересах, розробили злочинну схему для самовільного зайняття радіаційно небезпечних земельних ділянок”, – зазначають у прокуратурі.

Там додають, що усі підозрювані достовірно знали, що ці землі належать до зони безумовного (обов’язкового) відселення та можуть передаватись у користування виключно за рішенням Кабінету Міністрів України.

Для надання злочинним діям вигляду легальності голова ОТГ укладав попередні договори оренди землі та підписував акти прийому-передачі.

Загальна площа незаконно переданих фермерам «чорнобильських» земель склала 2 900 га.

“Підприємці вирощували сільгоспкультури, збирали урожай та продавали. Пшениця без проведення дозиметричного контролю постачалась на хлібокомбінати по всій Україні”, – підкреслили в прокуратурі.

510

На кожен факт передачі радіаційно небезпечних земель в оренду прокурори реагували та зверталися до суду з позовами про їх скасування.

“Тоді підозрювані складали документи, що вказували на нібито розірвання договорів оренди на момент судового розгляду справи та після ухвалення рішень суду, надалі – повторно їх укладали для збору врожаю”, – повідомили у прокуратурі.

За даними слідства, завдані державі збитки лише у 2020 році – 37,5 млн грн.

У рамках слідства перевіряються обставини незаконної передачі земель протягом 2021 року.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/pshenyczya-z-radiaczijno-nebezpechnyh-zemel-postachalas-na-hlibokombinaty-po-vsij-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати