Україна продала Китаю 60 тис. тонн ріпакової олії: переробники шукають ріпак

Україна продала Китаю 60 тис. тонн ріпакової олії: переробники шукають ріпак
Фото: з відкритих джерел

Станом на 30 жовтня Україна експортувала 424 тис. тонн ріпаку, але відстає від законтрактованих обсягів через складнощі з логістикою. На листопад продано 60 тис. тонн української ріпакової олії до Китаю, що сприяло активізації внутрішнього попиту з боку переробників.

Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром сільгоспкооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

“Україна не встигає поставляти законтрактовані обсяги ріпаку через логістику: деякі аграрії не отримали вчасно вагони. Через поставки кукурудзи до Румунії, виникли черги і затримки вагонів. До того ж активізувалася робота одеських портів – і вагонів не вистачає. Ліквідність на ринку невисока, умовні ціни на базисі СРТ морські порти становлять 14000 – 14500 грн/т. Слід зазначити, що здебільшого ріпак експортується авто- та залізничними шляхами до Чехії та Прибалтики, а не морем”, – зазначають у “ПУСК”.

В Україні зосереджені обсяги ріпаку на рівні 500 тис. тонн. При цьому продавці не спішать реалізовувати олійну, можуть відкладати продажі до грудня в очікуванні вищих цін.

Проте на ріпак зростає попит на внутрішньому ринку з боку переробників.

“Наразі активний попит на ріпак з боку переробників, бо на листопад близько 60 тис. тонн ріпакової олії продано в Китай.  Закупівельні ціни знаходяться в діапазоні 12900-13200 грн/т. Очікуємо невелику тенденцію зростання – плюс 200-300 грн/т у найближчі два тижні. Як вже йшлося, зростає попит з боку переробників та експортерів”, – резюмували у “ПУСК”.

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-prodala-kytayu-60-tys-tonn-ripakovoyi-oliyi-pererobnyky-shukayut-ripak
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати