В Європі лютує африканська чума свиней

В Європі лютує африканська чума свиней
Фото: з відкритих джерел

Африканська чума свиней (АЧС) продовжує поширюватися у всьому світі. У Швеції на північ від столиці Стокгольма виявили заражених диких кабанів. У Польщі було 70 нових випадків, навіть якщо епідемія повільно вщухає. 

У Польщі за останні три тижні зареєстровано понад 70 нових спалахів африканської чуми свиней ( АЧС ) у диких кабанів . Найбільше їх було в Нижньосілезькому, Люблінському та Західнопоморському воєводствах. Усі спалахи були виявлені в існуючих червоних або рожевих зонах.

Влада підтвердила загалом 2227 нових випадків захворювання з початку року. Крім того, у 2023 році постраждало 29 домашніх свиней. Це приблизно вдвічі більше, ніж за весь минулий рік. Це означає, що хвороба тварин продовжує міцно тримати країну. У порівнянні з минулими роками, однак, за даними сільськогосподарського порталу farmer.pl, є ознаки певного послаблення – особливо щодо диких кабанів. Передачі АЧС на велику відстань не було.

Зараз у Європі спалахів АЧС більше, ніж у 2022 році

У першій половині 2023 року 22 країни повідомили про спалахи африканської чуми свиней (АЧС) серед домашніх свиней. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (WOAH), з початку року до 30 червня було зареєстровано 337 спалахів . Всього постраждало 606 005 домашніх свиней . Серед диких кабанів 16 країн повідомили про 3331 спалах АЧС із загальним числом 5292 випадків за перше півріччя. 

Особливо драматична ситуація в балканських державах. Епідемія все більше поширюється в Східній Європі . Загалом кількість випадків АЧС у європейських домашніх свиней вже перевищила загальну кількість з 2022 року.

Наприклад, у найбільш постраждалому районі Боснії та Герцеговини довелося знищити понад 15 000 свиней . За офіційними даними, станом на 21 липня по країні підтверджено 248 спалахів АЧС. За даними ВОАХ, у чотирьох із них – дикі кабани. Інші спалахи, які безпосередньо вразили майже 11 800 тварин, торкнулися худоби на подвір’ях і, таким чином, домашніх свиней.

Джерело: bizagro.com.ua

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/v-yevropi-lyutuye-afrykanska-chuma-svynej
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати