Як змінилися ціни на свинину

Як змінилися ціни на свинину
Фото: з відкритих джерел

У червні ціна охолодженої свинини в мережах роздрібної торгівлі зросла на 5,8% проти попереднього місяця. Ціни кінцевої реалізації надолужують «відтерміноване» здороження, вважають аналітики Асоціації «Свинарі України».

За перший місяць літа середня роздрібна ціна кілограму охолодженої свинини піднялася до 140,2 грн, що на 5,8% чи 7,7 грн/кг вище за показник попереднього місяця. Так, за даними моніторингу національних мереж супермаркетів, який проводить Асоціація «Свинарі України», червневі ціни на охолоджені свинячі напівфабрикати були на 4,8-13 грн/кг вищими ніж у травні: «Так, з 1-го червня по 1-ше липня зміна роздрібних цінників коливалася в межах 4,3-11 грн/кг залежно від напіфабриката. Зокрема, найпомітніше подорожчали тазостегнова частина (+11 грн/кг), ошийок та вирізка (+10 грн/кг), а найпомірніше — лопатка та грудинка (+4,3 та 6,3 грн/кг, відповідно). Тож хоча загальні обставини в країні не заохочують до проведення пікніків, основне здороження «прийняли» найпопулярніші «шашличні» позиції. Здороження свинини в роздрібі відобразило аналогічну динаміку закупівельних цін. Так, у червні їх середній рівень зріс на 5,9%».

Аналітики Асоціації «Свинарі України» відзначають, що порівняно з червнем 2021-го середня роздрібна ціна на свинину зросла на 7,8%. 

«Проти інших видів м’яса здороження свинини за рік найменше: яловичина додала 27,7%, курятина — 16,6%, а індичатина — 11,3% проти минулого червня. Ціни на свинину в роздрібі транслюють як здороження свинини в закупівлі, так і загальноекономічні тенденції. За даними ДССУ, зміна споживчих цін на продукти харчування за підсумками травня проти аналогічного періоду минулого року склала 24,1%, в тому числі 13,8% на м’ясо і м’ясні продукти», — коментують в галузевому об’єднанні.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/yak-zminylysya-cziny-na-svynynu-3
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати