174499

Аграрії масово виводять техніку на траси через земельну реформу

Ініціатором акції виступає Громадська Спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада».

Згідно з останніми заявами влади, при відкритті ринку землі планується надати дозвіл купувати землю юридичним особам. Саме це і стане тієї «лазівкою», через яку іноземні громадяни зможуть заволодіти українською землею.

Мирні акції відбудуться на основних транспортних артеріях України. На траси виведуть велику кількість агротехніки. Перекривати дороги аграрії не будуть, адже розуміють, що це принесе чимало незручностей громадянам. Акція носить мирний характер та покликана привернути увагу громадськості  та влади до проблеми.

Локації, біля яких буде зібрана техніка (список постійно оновлюється):

Вінницька область: Бершадський район с. Велика Керіївка 

Волинська область: Горохівський р-н, с. Шклинь, траса Львів - Луцьк

Житомирська область: Брусилівський р-н, м. Ставище;

Київська область: Макарівський р-н, м. Калинівка

Київська область: Ставищенський р-н - за Тетіївським мостом у напрямку  Ставища. Білоцерківський район: від повороту на Б. Церкву у напрямку Ставища.

Херсонська область: м. Херсон, лівий берег Дніпра, за Каховською ГЭС; Траса Р47 Херсон-Нова Каховка-Геніческ, 74 км.

Черкаська область: Уманський район - села Ладижинка-Собківка, Краснопілка; Маньківський район; Жашківський район.

Чернігівська область: Борзнянський р-н, м. Борзна. 

Львівська область: Пустомитівський р-н, с. Сороки-Львівські, траса Львів-Київ.

Рівненська область: Корецький і Гощанський р-ни, ближче до Корця, траса Е-40, траса Київ-ЧОП,

Хмельницька область: Кам'янець-Подільський р-н, с. Гуменці шлях Н-03, траса Кам'янець-Подільський-Дунаївці, 

Харківська область: Нововодолазький район - автомобільна дорога Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта.

Одеська область: Любашівський район відрізок дороги від смт Любашівка - до с. Криве Озеро. 

Кіровоградська область: Бобринецьке шоссе при в'їзді в Кропивницький.

 

Українські яблука поїдуть до Африки

Про це пише agravery.com.

«Останні кілька років ми намагалися створити ланцюжок поставок для африканських країн, оскільки це величезний і швидко зростаючий ринок. У цьому сезоні ми очікуємо, що зможемо виконати пару пробних відправлень до цього регіону», — розповів генеральний директор компанії Vinaigrette Максим Кулик. 

За словами трейдера, компанія пропонує клієнтам топ-5 сортів: Роял Гала, Голден Делішез, Гренні Сміт, Ред Делішез та Пінова. 

Варто зазначити, що основні експортні ринки на які компанія постачає яблука є Великобританія, частка ринку в Скандинавії, Сингапурі та Малайзії.

Україна імпортувала понад 140 тис. тонн пальмової олії

Про це повідомила Державна фіскальна служба України, передає УНН.

Найбільший обсяг пальмової олії було завезено з Індонезії — на 76,7 млн дол. З Малайзії було імпортовано пальмової олії на 16,7 млн дол., зі Швеції — на 589 тис. дол., з інших країн — на 785 тис. дол. При цьому, у січні-серпні 2019 року Україна поставила на експорт 4,8 тис. тонн пальмової олії загальною вартістю 3 млн дол.

Нагадаємо, за підсумками 2018 року показник імпорту пальмової олії в Україну становив рекордних 220 тис. тонн.

3 «споживчі» міфи про АЧС

У Асоціації «Свинарі України» «розвінчали» найпоширеніші споживчі міфи про ризики, що несе хвороба.  

Міф 1. Ваше здоров’я  в небезпеці.

АЧС — гостра, висококонтагіозна, інфекційна, вірусна хвороба, яка вражає свиней усіх порід та статево-вікових груп. Однак, вірус АЧС не передається людині і є повністю безпечним для її здоров’я. Немає жодних даних, що підтверджують субклінічну або клінічну інфекцію людини.

Міф 2. АЧС передається тільки між свинями

При контакті з інфікованою твариною здорова з високою вірогідністю також захворіє. Проте АЧС передається і через контакт з контамінованими кров'ю або фекаліями, одягом, кормами, технікою, транспортними засобами та харчовими відходами.  Варто пам’ятати, що м’ясні продукти та певні види ковбас, які не проходять достатню термічну обробку, — потенційні джерела зараження. А беручи до уваги те, що вірус надзвичайно довго виживає у  холоді (в охолодженому м’ясі — понад 100 днів, а  в  замороженому — роками), збудник може бути постійно поруч.

Міф 3. «АЧС мене не стосується!»

АЧС не завдає прямої шкоди споживачеві, проте опосередковано може вплинути на раціон українців. Так, в середньому українці споживають близько 750 тис. тонн свинини та продуктів переробки на рік. Однак, унаслідок складної епізоотичної ситуації щодо АЧС, упродовж останніх 5 років виробництво свинини в Україні зменшилося на 5%. Крім того, скорочується і число операторів ринку — майже на 2 тис. порівняно з 2013-м роком. Зменшення внутрішньої пропозиції спричиняє підвищення цін, що, в умовах послабленої платоспроможності, обмежує частку свинини у раціоні: частина споживачів «переключається» на «бюджетнішу» продукцію.

Одна людина не зможе купити понад 0,5% землі на рівні країни

Про це сьогодні на конференції, присвяченій земельній реформі, повідомив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, передає УНН.

"Існують антимонопольні умови. В одних руках не може бути сконцентрований шмат землі, більший ніж 15% на рівні області і 0,5% на рівні країни. Не має бути величезна концентрація земельної ділянки", - сказав Гончарук.

Нагадаємо, купувати землю в Україні зможуть тільки громадяни України та українські компанії.

Також сьогодні Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Гончарук: Те, що відбувається у Держгеокадастрі – треш

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук анонсував зміну керівництва Державного земельного кадастру наступного тижня, пие fakty.com.ua.

– Ми повинні навести порядок у Державному земельному кадастрі. Те, що там відбувається – це треш. Ми виходимо з того, що там абсолютно прогнила система, де працюють переважно корупціонери, – сказав він.

За словами прем’єра, поки на посадах знаходяться старі чиновники реформи проводитися не будуть.

До речі, Гончарук повідомив, що ринок землі в Україні запрацює з 1 жовтня 2020 року.