170513

Ціни на кавуни обвалились в 2 рази

Про це повідомляють в аналітичному центрі «Інфо-Шувар» із посиланням на дані власного моніторингу цін на найбільших гуртових майданчиках країни.

Для фермерів Півдня таке різке падіння ціни стало шоком, на минулому тижні перші кавуни вони відвантажували по 10-12 грн/кг (0.33-0.44 EUR/кг) і попит в цілому був задовільним. Сьогодні українські трейдери готові купувати херсонський кавун з поля не дорожче 5,0-5,5 грн/кг (0.16-0.18EUR/кг).

Двократне зниження ціни було зафіксоване на початку тижня і на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП  «Шувар»  у Львові, сьогодні тут кавун коштує  9,0-10,0 грн/кг (0.30-0.33 EUR/кг).

Слід зазначити, що рік тому український кавун коштував ще дешевше. В 2018 році українські виробники суттєво збільшили площі під кавуном в «плівкових»  міні – теплицях, через це вже в кінці червня пропозиція на ринку була значно більшою, ніж зараз, а фермери Херсонщини  відвантажували кавун по 1,2-1,5 грн/кг (0.04-0.05 EUR/кг).

Для прикладу, на майданчику ОРСП «Шувар» станом на останній тиждень червня 2018 року вже було продано понад 150 тонн кавуна, в цьому році пропозиція є в 1,5 рази меншою.  За весь 2018 рік через  майданчик  «Шувару» було продано майже 16 тис. тонн українських кавунів.

За попередніми оцінками галузевих експертів  в цьому сезоні площі під раннім кавуном в господарствах Півдня  скоротились , а плантації під  «багарним» кавуном навпаки розширились.  «Багарний» кавун з’явиться на ринку в другій половині липня

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Де в Європі найдорожчі продукти харчування

Євростат опублікував звіт з порівнянням цін на продукти харчування в країнах ЄС, пише agroportal.ua.

Данія зайняла перше мiсце за найвищим рівнем цін на продукти харчування та безалкогольні напої в ЄС у 2018 році — 130% від середнього показника по блоку», — йдеться у повідомленні. Далі йдуть Люксембург і Австрія (125%), Ірландія і Фінляндія (120%) і Швеція (117%). Найнижчий рівень цін спостерігався в Румунії (66%), Польщі (69%), Болгарії (76%), Литві (82%), Чехії (84%) та Угорщині (85%). Для хліба і зернових рівень цін коливався від 54% від середнього по ЄС в Румунії до 152% в Данії; на м'ясо — від 63% у Польщі та Румунії до 146% в Австрії; а для молока, сирів і яєць — від 71% у Польщі до 136% на Кіпрі.

Найнижчі рівні цін на алкогольні напої були зареєстровані в Болгарії та Румунії (74% від середнього по ЄС) та Угорщини (77%), а найвищі у Фінляндії (182%), Ірландії (177%) та Швеції (152%). Для тютюну рівень цін був вчетверо вищим у найдорожчій державі-члені, ніж у найдешевшій. Найнижчий рівень цін спостерігався в Болгарії (49% від середнього по ЄС), Польщі (60%) та Хорватії (62%), а найвищий у Великій Британії (204%), Ірландії (201%) та Франції (141%).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на молоко в Україні почнуть зростати

Індикатором тут, як і зазвичай, були ціни на сировину екстрагатунку. Вони показали стабілізацію на рівні 9,34 грн/кг, що було навіть на 2 коп. вище за ціну двотижневої давності.

Зупинилось зниження ціни і на молоко вищого ґатунку, яка залишилася на тих же рівнях ― 8,9 грн/кг. Ознаки стабілізації проявили і ціни на молоко першого ґатунку з утриманням ціни на позначці 8,67 грн/кг. Така динаміка, схоже, відновлює «статусу-кво» в різниці ціни екстрагатунку з нижчими сортами, як це відмічалося протягом другої половини 2018 року.

На стабілізацію та зміну тренду вже протягом місяця очікується у експертному середовищі, що пов’язано з факторами збільшення обсягів експорту, виконанням проекту кошерної молочної продукції, глобальним підвищенням цін на сировину. Наразі існують всі підстави та тверді переконання, що з початку липня ціни на сире молоко в Україні почнуть зростати.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Херсонщині згоріли два поля фермерської пшениці

Про це повідомляє прес-служба ГУ ДСНС України у Херсонській області, пише agro-yug.com.ua.

Вигоріло 4,7  та 4,8 гектар пшениці на корню на полях двох фермерських господарств.

Зі слів фермерів з’ясовано, що займання в одному випадку виникло через потрапляння пожнивних залишків до шнека комбайна з подальшим тертям зі шківом агрегату, в іншому через кинутий недопалок з автомобля зі сторони грунтової дороги, до якого прилягало пшеничне поле.

В обох випадках саме недотримання норм пожежної безпеки на час жнивної кампанії і призвело до таких наслідків.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ветеринар у суді та постраждалі господарства: АЧС у Польщі прогресує

Один з 2 випадків зафіксували у Вармінсько-Мазурській провінції, на північному сході країни. На цій фермі утримували 21 тварину, у 4 з яких виявили АЧС. Цікаво, що ця ферма стала одним найзахідніших місць у Польщі, де виявляли вірус, вона розташована на відстані 430 км від кордону з Німеччиною, пише Meat-Inform.

У іншому господарстві, де виявили АЧС, утримували лише 2 свині.

Цього тижня у Польщі також розглядали судову справу, пов’язану з африканською чумою свиней. Ветеринара звинувачують у порушенні протоколу біозахисту. У вересні 2018 року, підозрюваний подумав, що він телефонує фермеру запропонував замінити зразки крові свиней, щоб не підтверджувати АЧС. Утім ветеринар насправді розмовляв з місцевим журналістом. Журналіст опублікував протокол телефонного дзвінка в Wspólnota, одному з найбільших тижневиків у Східній Польщі. Судовий процес триває. Наступне слухання у справі заплановано на 11 жовтня.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українську молочку експортуватимуть до Саудівської Аравії

Про це повідомила прес-служба Держпродспоживслужби.

"Компетентні органи України та Королівства Саудівська Аравія  погодили міжнародний ветеринарний сертифікат для експорту молока та молочної продукції з України до Королівства Саудівської Аравії", - йдеться в повідомленні.

З сертифікатом можна ознайомитися на офіційному сайті Держпродспоживслужби у розділі «Міжнародне співробітництво», «Сертифікати на експорт з України».

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview