Як зміниться вартість овочів

Наприклад, помідори і болгарський перець. Про це розповів директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, пишуть Українські Новини.

«Але чи буде це в грудні або в лютому — не відомо. Зараз спрогнозувати це неможливо. Який обсяг запасів, в нашій країні не знає ніхто, тому запаси продукції нормальної якості можуть закінчитися в січні, а, можливо, вже в березні», — додав Дорошенко.

Також він зазначив, що дорожчатиме все, а швидкими темпами — овочі, м'ясо, можливо, вершкове масло, але його ціна залежить від попиту на зовнішньому ринку, тоді як соняшникова олія стабільно дорожчає з невідомих причин.

Незважаючи на такий прогноз, Дорошенко закликав не запасатися продуктами, тому що «це дійсно приведе до реакції, коли за рахунок збільшення попиту буде зростати ціна».

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна подвоїла експорт кавунів

За останній місяць літа Україна експортувала більше 10 тис. тонн кавунів, тоді як в липні назовні було продано лише 6.5 тис. тонн цієї продукції, повідомляє Інфо-Шувар.

Слід зазначити, що ситуація в поточному сезоні віддзеркалює ситуацію, яка відбувалась із експортом кавуна в минулому сезоні. Мова йде про те, що влітку 2018 року максимальний обсяг кавунів Україна експортувала саме у серпні, тоді як рік тому найбільший експорт було зафіксовано в липні. Сумарний обсяг експорту українських кавунів влітку 2018 та 2017 років майже не змінився, а серед головних покупців лишились Білорусь, Польща та країни Прибалтики.

«Цього року в другий половині липня українські кавуни суттєво подорожчали, звичайно, це не сприяло експорту. Але від початку серпня в нас ціни почали знижуватись, натомість, в сусідній Польщі кавуни навпаки почали дорожчати. Саме завдяки цьому, максимальний обсяг експорту прийшовся на останній місяць літа. До речі, в цьому сезоні є надія на те, що ми вперше за останні 3 сезони покращимо результати зовнішньої торгівлі кавунами, адже експорт триває й у вересні. Рік тому спека знищила урожай «багарних» українських кавунів, тому, у вересні нам нічого було запропонувати зовнішньому ринку», - коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник аналітичного департаменту «Інфо-Шувар».

За даними «Інфо-Шувар», максимальна вартість українських кавунів в цьому сезоні була зафіксована в останні дні липня, тоді на гуртових ринках Півдня кавуни пропонувались по 3,7-4,0 грн/кг (0,11-0,12 EUR/кг), а в західних областях ціни сягнули показників 5-6,5 грн/кг (0,15-0,2 EUR/кг). В минулому році ціновий максимум прийшовся а останні дні серпня, тоді на південних гуртових ринках кавун пропонувався по 3-3,5 грн/кг (0,09-0,11 EUR/кг),а на Заході України гуртові ціни формувались в діапазоні 5,5-7,0 грн/кг (0,18-0,22 EUR/кг).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

«ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» покажуть техніку в роботі на Днях агротехнологій

Захід пройде 20 вересня 2018 року в рамках дводенної конференції «Ефективне управління агрокомпаніями. Large Farm Management». Організатор події – Український клуб аграрного бізнесу.

В такому форматі, де зберуться представники українських та міжнародних аграрних компаній сільгосптехніка «ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН» буде представлена вперше. Поряд з провідними світовими брендами на потужностях корпорації «Агро-Регіон» в с. Горобіївка «ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» продемонструють роботу інноваційних ґрунтообробних агрегатів.

Аграрії побачать в дію важку дискову борону ДУКАТ-GOLD-8 із шириною захвату 8 метрів. Унікальна техніка, яка не має аналогів, створена для роботи по залишках великостеблових культур, ідеальна при обробці площ з поживною масою стебел кукурудзи і соняшнику та великою кількістю сидератів.

Також на демо-показі буде представлено глибокорозпушувач ГУЛЬДЕН, що виконує розпушування ґрунту на глибині від 25 до 45 см. Енергоефективне знаряддя оснащене опорними колесами і швидкозмінними твердосплавними робочими органами HARD-SHELLТМ, які мають тривалий термін служби. Використання HARD-SHELL значно знижує експлуатаційні витрати і забезпечує максимальну продуктивність роботи.

Єдина в СНД і Європі конференція, що включає в себе всі аспекти управління аграрним бізнесом, щорічно збирає понад 500 учасників – керівників найбільших агрохолдингів. Основна тематика 2018 року – «АГРОБІЗНЕС 2018: АГРО чи БІЗНЕС?».

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Український мед підкорює Близький Схід

Про це повідомив власник компанії Ігор Ліскі на своїй сторінці в Facebook, пише agravery.com.

«Починаємо наступ на арабський Близький Схід. Відправляємо перші два контейнера», — повідомив він.

Довідка:  

ТОВ «Біхайв» – велике українське підприємство на Черкащині, яке спеціалізується на закупці, переробці високоякісного монофлорного і поліфлорного меду та його експорті до країн ЄС, США та інших країн світу.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні стали виробляти соняшникову олію з вітамінами

Про це повідомила керівник відділу маркетингу «Кернел» Інна Тохтарова, пише agroportal.ua.

«Разом з нашими партнерами — компанією BASF — ми протягом двох років працювали над цим проектом — фортифікації продуктів харчування, в даній ситуації соняшникової олії, розробляли технічну документацію, проводили дослідження. Перше, що нас турбувало, — це як буде себе вести наш продукт при додаванні в нього вітамінів, і що з ними буде відбуватися при зміні температурних режимів — смаженні. Це досить нова для нашої компанії тема, але ми дуже наполегливо і відповідально працювали над цим», — розповідає Інна Тохтарова.

За її словами, в соняшниковій вітамінізованій олії від бренду «Щедрий Дар» після одного циклу смаження вітаміни зберігаються на 90%.

«Вітаміни А, D і Е вибрані невипадково: А — важливий для зору, D — допомагає кращій засвоюваності таких необхідних для людини елементів, як кальцій, фосфор, а вітамін Е — збагачує кров киснем. До речі, в соняшниковій олії вміст вітаміну Е в 12 разів більше, ніж в оливковій», — зазначає Інна Тохтарова.

Також вона звернула увагу, що в світі вже давно і успішно вирішують проблему з незбалансованим харчуванням за допомогою фортифікації продуктів харчування — коли додають в продукти корисні речовини і вітаміни. За словами Інни Тохтаровой, це не дуже витратно для виробництва, але при цьому ефективно вирішує проблему нестачі вітамінів у людському організмі.

«Для того щоб виробляти нову олію, було закуплено додаткове обладнання, щоб весь процес додавання вітамінів був повністю автоматизований. Ми це робимо максимально технологічно і правильно», — розповіла Інна Тохтарова.

Як зазначили в «Кернел», перша партія вітамінізованої олії «Щедрий Дар» — всього лише 100 тис. пляшок.

«У нас дуже великі амбіції, але насамперед потрібно зрозуміти, як ринок відреагує і прийме наш новий продукт. Після цього ми вже будемо будувати плани щодо подальшої кількісті випуску цього продукту», — зазначає Інна Тохтарова.

Вітамінізована олія з'явиться у всіх великих національних мережах України вже в кінці вересня, і його вартість не буде перевищувати ціну на традиційну олію «Щедрий Дар».

Довідка:

«Кернел» — найбільший у світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально-інтегрована структура компанії будується на тісно пов'язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішній продаж соняшникової олії; високотехнологічне рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг щодо зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах. На частку «Кернел» припадає близько 8% світового виробництва соняшникової олії.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українська курятина продається у 80 країнах світу

Так, за даними Державної фіскальної служби за 7 місяців 2018 року експортовано 184,6 тис. тонн м’яса та їстівних  субпродуктів свійської птиці, що на 8,9 % більше від аналогічного періоду минулого року. Продукція експортується у 80 країн світу, а у 2018 році було відкрито чотири нових ринки – Албанія, Гана, Гонконг та Марокко.

Нагальні питання розвитку галузі птахівництва та нові перспективи обговорювались під час ХІV Міжнародної конференції «Птахівництво 2018» за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремети, представників Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, профільних асоціацій, виробників агропродукції, експортерів, міжнародних експертів.

Окрему увагу було акцентовано на питанні підвищення виробництва, якості та безпеки продукції. М'ясо птиці є глобальним трендом на світовому ринку і попит на нього щорічно зростає. Згідно прогнозу OECD-FAO Agricultural Outlook 2018-2027, за 10 років світове споживання такої продукції збільшиться на 19 млн тонн (15,8%) і складе близько 139 млн тонн.

Враховуючи глобальні тренди, Україна нарощує виробництво м’яса птиці та наближається за його обсягами до провідних країн світу. Так, за 7 місяців поточного року сільськогосподарськими підприємствами реалізовано 809,6 тис. тонн м’яса, що на 5 % більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Довідка:

На сьогодні Україна займає 7 місце з експорту м’яса бройлерів в рейтингу країн-експортерів такої продукції. Найбільшими світовими імпортерами цієї продукції є Японія, Мексика, ЄС, Ірак, Південно-Африканська Республіка, Саудівська Аравія, Куба, Гонконг, Обєднані Арабські Емірати, Ангола.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview