Ціни на кукурудзу в Україні залишаються високими завдяки попиту з боку Китаю

Ціни на кукурудзу в Україні залишаються високими завдяки попиту з боку Китаю
Фото: з відкритих джерел

Збільшення у грудневому звіті USDA прогнозу світового виробництва та запасів кукурудзи у 2021/22 МР поки не призвело до різкого падіння цін, оскільки ринок отримав нові чинники підтримки у вигляді збільшення попиту з боку Китаю, виробників етанолу у США та підвищення цін на добрива.

Для України прогноз виробництва підвищили на 2 млн т до 40 млн т, хоча за даними МСГ України з 98% площ вже зібрано рекордні 40 млн т кукурудзи, тому до завершення збирання аграрії отримають ще 0,5-0,8 млн т.

Крім того, Україна прискорює експорт кукурудзи та станом на 13 грудня вже відвантажила 7,862 млн т, що на 11,8% перевищує відповідний торішній показник. Проте на цей сезон прогноз експорту підвищили у порівнянні з попереднім сезоном на 35% з 24 до 32,5 млн т, тому до кінця сезону потрібно експортувати ще 24,6 млн т кукурудзи або 900 тис т щотижня. Проте логістичні проблеми, особливо із залізничними перевезеннями, призводять до нестабільності поставок, черг у портах спочатку кораблів, а тепер вагонів та вантажівок.

Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні на початку сезону сягали в портах рекордних 270-275 $/т на тлі затримки збирання врожаю, проте зараз завдяки збільшенню поставок, зокрема й за форвардними контрактами, трейдери опустили ціни до 255-258 $/т або 7850-7950 грн/т.

Ціни могли б опуститися ще нижче, але їх підтримала інформація про закупівлю Китаєм 600 тис т української кукурудзи з відвантаженням у січні – квітні. Якщо попит з боку Китаю збережеться, то Україна у поточному сезоні зможе експортувати всю кукурудзу за високими цінами.

Водночас Китай купує дешевшу американську кукурудзу. За даними USDA, протягом 3-9 грудня США експортували 810 тис т кукурудзи, 34% з яких до Китаю. Експорт кукурудзи у поточному сезоні станом на 9 грудня склав 10,206 млн т, що на 16% поступається торішнім темпам. Щоб експортувати прогнозовані на поточний сезон 63,5 млн т (69,9 млн т у 2020/21 МР), потрібно щотижня відвантажувати 1,4 млн т кукурудзи протягом місяців, які залишилися до кінця сезону.

Варто пам’ятати, що з березня на світовий ринок вийде кукурудза з Аргентини, для якої експерти підвищили прогноз виробництва до 57 млн т у порівнянні з торішніми 50,5 млн т та прогнозованими USDA у грудні 54,4 млн т.

Березневі ф’ючерси на американську кукурудзу в Чикаго вчора впали на 2 $/т до 230,3 $/т, а на чорноморську кукурудзу – на 0,75 $/т до 270,25 $/т, втративши після оприлюднення звіту 3 $/т.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-kukurudzu-v-ukrayini-zalyshayutsya-vysokymy-zavdyaky-popytu-z-boku-kytayu
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
1
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН