Мінагрополітики пропонує змінити формат безоплатної приватизації землі

Мінагрополітики пропонує змінити формат безоплатної приватизації землі
Фото: з відкритих джерел

Безоплатна приватизація землі в нинішньому форматі є інструментом, який дозволяє зловживати цим правом. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Ми комплексно стежимо за процесом безоплатної приватизації, оскільки той її формат, який нині існує, дозволяє недобросовісним громадянам зловживати цим правом. Держава розуміє відповідні ризики, тому безоплатна приватизація має бути трансформована. І Мінагро ініціюватиме суспільне обговорення для того, щоб замінити право на безоплатну приватизацію у “фізичних” гектарах правом на фіксовану знижку при купівлі та отриманні в оренду державних земель. Така знижка буде однакова та гарантована для всіх громадян, плюс будуть передбачені додаткові пільги для ветеранів та деяких інших категорій громадян. Для того щоб її отримати,  достатньо подати електронну заяву», – сказав Роман Лещенко.

Він додав, що всі заяви будуть оприлюднені, і ситуація з подвійною приватизацією унеможливиться в принципі. Знижка стосуватиметься саме державних земель, адже місцеве самоврядування — це право територіальної громади.

«Також ми хочемо вирішити питання про землі, які перебувають під приватними садибами. Власники таких садиб мають офіційно отримати у користування землі, які їм належать, без зайвих бюрократичних процедур безоплатно»,– наголосив міністр.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/format-bezoplatnoyi-pryvatyzacziyi-zemli-potribno-transformuvaty
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1