У слабкому стані з перезимівлі в Україні вийде не більше 10% озимих

У слабкому стані з перезимівлі в Україні вийде не більше 10% озимих
Фото: з відкритих джерел

На момент виходу з періоду перезимівлі озимих зернових культур в Україні в слабкому стані буде перебувати не більше 10% посівів. Таку оцінку озвучили фахівці Національної академії аграрних наук України, повідомляє Мінагрополітики.

«У цілому, зимовий період 2023-2024 рр. був досить сприятливим для перезимівлі озимих зернових культур. На сьогодні стан їх оцінюється як добрий і задовільний. На думку вчених, на початок весни у слабкому та зрідженому стані буде перебувати 6-10% посівів від загальної площі, що в межах природної зрідженості», – вказується у повідомленні.

Також зазначається, що за підвищення денних температур вище 5°С спостерігається повільне протікання ростових процесів у рослинах озимих зернових, внаслідок чого відбувалося утворення вузлових корінців довжиною 1-4,5 см, збільшення сирої маси рослин і конусів наростання.

«Такий хід весни створює надзвичайно сприятливі умови для весняного кущіння озимих культур, що може повністю знівелювати недостатнє осіннє кущіння. До виходу в трубку рослини таких агроценозів формують потужну листову поверхню і надалі – добру врожайність», – зауважили фахівці.

При цьому вони нагадали, що важливим є ранньовесняне підживлення, яке стимулюватиме весняне кущіння та наростання зеленої маси. Подальші позакореневі підживлення посівів стабілізують ріст і розвиток рослин.

Джерело: АПК-Інформ

Перегляди: 78
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-slabkomu-stani-z-perezymivli-v-ukrayini-vyjde-ne-bilshe-10-ozymyh
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати