Ветерани АТО готові до акцій протесту проти продажу землі іноземцям

Про це представники аграріїв та ветеранських організацій АТО і ООС заявили під час спільної прес-конференції, пише "Інтерфакс-Україна".

Директор підприємства "Перлина Поділля" Сергій Іващук розповів, що опублікований Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення не відповідає інтересам України та її народу. В тексті законопроекту відсутні будь-які обмеження на участь іноземців у складі засновників чи кінцевих власників компаній, що зможуть купувати землю в Україні.

"Ми аграрії, представники ветеранських організацій, громадських організацій, волонтерських організацій об’єдналися в рамках захисту нашої рідної землі. Ми зібралися тому, що не можемо допустити сьогодні, що українську землю скуплять іноземці, а для наших майбутніх поколінь залишиться тільки вивіска від території", - розповів Сергій Іващук.

Причому, учасники пре-конференції особливо підкреслили небезпеку того, що саме представники країни-агресора, в першу чергу, скористаються можливістю. Вони через офшорні компанії та прикриваючись громадянством інших країн, будуть активно скуповувати українську землю.

"В законопроект, який реєструється прямо закладається лазівка, для того щоб кінцевим власником українських компаній міг бути будь-хто. Таким чином сюди зайде іноземний капітал, в тому числі це буде капітал держави-агресора, адже немає жодних обмежень. Рука агресора на ринку землі – пряма загроза для нас", - підкреслив Віктор Шендибило – учасник АТО, юрист "Нацкорпус".

Політв’язень та боєць батальйону "Айдар" Іван Макар висловив позицію, про повну заборону продажу землі юридичним особам. На його думку, мати право купувати землю повинні тільки фізичні особи – громадяни України. Причому тільки ті, хто обробляє цю землю.

Микола Греков – боєць батальйону "Айдар" та мер окупованого міста Олександрівськ запропонував взагалі не відкривати ринок землі до закінчення війни на сході та повернення Донбасу і Криму у склад України.

"Ми, учасники АТО висловлюємо своє категоричне "Ні" ухваленню даного закону. Ми говоримо "Ні" продажу землі іноземцям. В 2014 році український народ зміг зупинити просування російський військ. То сьогодні ми зобов’язані не допустити, щоб земля, за яку хлопці пролили кров, сльози досталася агресору", - сказав він.

Лідер руху "Традиція та порядок" Богдан Ходаковський закликав всі патріотичні організації долучитись до дискусії стосовно відкриття ринку землі та альтернатив його відкриття. Також він застеріг владу про можливість протестів, якщо позиція патріотів не буде почута.

"В 14-15 роках ми пішли захищати Україну. Ми пішли захищати нашу рідну землю. І аграрії допомагали нам, підтримували як могли. Тому зараз ми готові так само долучатися, готові допомагати аграріям, захищати українську землю. І якщо ці вимоги не будуть почуті владою, звичайно готові долучатися до будь-яких акцій протесту, доносити свою позицію, щоб вона була врахована і почута" - підкреслив юрист "Нацкорпусу" Віктор Шендибило.

"Якщо ми не будемо почуті, ми готові виходити на акції протесту… Ми готові виходити до Кабінету Міністрів, до Офісу президента, до Верховної Ради. І я звертаюся до всіх депутатів Верховної Ради, нажаль попередні нас не чули: не допустити ухвалення даного закону, не допустити продажу землі іноземцям і зупинити дане питання до повернення територій під юрисдикцію України. До закінчення і повної перемоги у Російсько-українській війні", - деталізував вимоги Микола Греков.

Нагадаємо,  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Також президент України Володимир Зеленський назвав маячнею страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть українську землю вагонами у разі відкриття ринку землі.

Нагадаємо, законопроект про ринок землі опубліковано на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Більшість українців проти земельної реформи

Більшість українців (52%) не схвалюють доручення президента України Володимира Зеленського про скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, пише РБК-Україна.

Позитивно ставляться до доручення щодо запровадження ринку землі 35% опитаних, 13% не змогли відповісти на запитання.

Більшість українців проти продажу землі і хочуть референдум

У той же час дві третини українців (64%) вважають, що питання про продаж землі сільськогосподарського призначення має вирішуватися тільки на всеукраїнському референдумі, 26% вважають, що це питання повинні вирішувати президент, Верховна рада та Кабінет міністрів. 10% не змогли відповісти на запитання.

Більшість українців проти продажу землі і хочуть референдум
КМІС провів опитування методом CATI телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews 16-19 вересня 2019 року по всій Україні за виключенням окупованих областей. У ході опитування проведено 1500 інтерв'ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 2,6%.

Нагадаємо,  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Також президент України Володимир Зеленський назвав маячнею страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть українську землю вагонами у разі відкриття ринку землі.

Нагадаємо, законопроект про ринок землі опубліковано на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Київщині вирощуватимуть і перероблятимуть кларієвого сома

На сьогодні готовність проєкту становить понад 65%.

Про це AgroTimes розповів директор і співвласник компанії Юрій Яременко.

Також у планах «Бестера» – будівництво цеху з перероблення рибної продукції. Поки маточне поголів’я кларієвого сома росте, господарство запустило невеликий експериментальний переробний цех. 

«Вже виробляємо продукцію – для того, щоб знати, що робити з сомів, коли вони виростуть, – пояснив Юрій Яременко. – Хоча ми вже й так розуміємо, що це буде переважно снекова продукція». 

Австралійських раків у господарстві вирощуватимуть як експериментальну продукцію. «У нас ще є резервна територія на об’єкті, де ми зробили капітальну реконструкцію, для розгортання більших потужностей по раку», – уточнив директор компанії.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Щорічно на залізниці крадуть зерна на 120–400 млн грн

Про це розповів керівник логістичного напрямку ГО «Бізнес-Варта» Валерій Ткачов, пише landlord.ua.

Валерій Ткачов відзначив, що Укрзалізниця щорічно перевозить 35 млн т зернових, при цьому втрати внаслідок крадіжок становлять 0,1–0,3%, у грошовому вираженні це 120–400 млн грн.

За словами експерта, основна причина крадіжок – недосконалість системи пломбування вагонів. Займаються крадіжками організовані злочинні групи (до складу яких входять працівники УЗ, колишні правоохоронці, кримінальний елемент) з чітким розподілом ролей:

одні – роздобувають інформацію про найбільш вартісні вантажі, що перевозяться;
другі (диспетчери, укладачі залізничних станцій) – заганяють певні вагони до підготовленого місця крадіжки;
треті – фізично крадуть і вивозять крадене зерно;
четверті – реалізують його;
п’яті – прикривають цю діяльність.

Як вважає Валерій Ткачов, щоб побороти проблему крадіжок, потрібен комплексний підхід, який передбачає три блоки заходів.

Технічні:

- змінити систему пломбування вагонів-зерновозів (ЗПУ встановлювати безпосередньо на кришки розвантажувальних люків вагонів-зерновозів);
- встановити ребра жорсткості на кришки розвантажувальних люків; провести інші конструктивні зміни розвантажувальних вузлів вагона-зерновоза, які унеможливлять або -  - ускладнять доступ до вантажу під час перевезення;
- дозволити застосування ЗПП, які руйнуються при навмисному зовнішньому механічному впливі.

«У цьому напрямку ми працюємо. Організація «Бізнес-Варта» уже звернулася до керівництва Укрзалізниці з проханням провести інженерне дослідження і встановити, що треба технічно зробити, аби унеможливити крадіжки», – розповів Валерій Ткачов.

Організаційно-правові:

- змінити нормативну базу і підвищити відповідальність злочинців за крадіжки зерна під час перевезення;
- зернові вантажі, що мають високу ринкову вартість, транспортувати під охороною ВОХР УЗ;
- організовувати спільне патрулювання на станціях з представниками вантажовласників (як це роблять великі компанії, зокрема «Кернел», «Нібулон»).

Оперативно-розшукові:

- виявлення осіб, що беруть участь у крадіжці. Це завдання Національної поліції.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні запустили завод з виробництва яблучного пектину

Про це повідомив власник групи “T.B.Fruit” Тарас Барщовський на своїй сторінці в соцмережах, передає 032.ua.

За словами Барщовського, завод вироблятиме 3 тисячі тонн яблучного пектину на рік. Потужності в Городоцькому районі компанія будувала упродовж двох років.

Завод від “T.B.Fruit” стане одним із трьох найбільших виробників яблучного пектину в світі та покриє до 8% світового ринку з виробництва цього продукту. Загалом, за даними бізнесмена, у світі виробляють близько 45 тисяч тонн цитрусового і яблучного пектину на рік. Тож власник потужностей на Львівщині конкуруватиме із сімома масштабними виробниками, серед яких: CP Kelco, Cargill, DuPont та H&Fox.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ми всі за оренду: чому села проти одноразового продажу землі

Про це заявила глава Озерянської сільради (Полтавська область) Наталія Синяговська, пише УНН.

На території цього села орендують та обробляють землю два агропідприємства "Кернел" і "Добробут". Попри реєстрацію в іншій місцевості, "Кернел" виділяє чималу фінансову допомогу для ремонту доріг та благоустрою.

"Без цієї компанії ми не уявляємо сьогодні Дні села, очищення взимку доріг, скошених бур'янів на узбіччі й інших важливих справ", - каже Синяговська.

Тому коли пропонують просто продати землю і на цьому все, це нікого не влаштовує, продовжує вона. Потрібні або зміни в законодавство, коли нові власники землі будуть платити за місцем обробки землі, або залишати оренду і допомогу агровиробників, впевнена глава сільради.

"Якщо знімають мораторій і не змінюють законодавство — тільки оренда, якщо знімають мораторій і змінюють законодавство — продаж. Якщо просто продавати землю — власники та бюджет отримають гроші, але лише один раз і на цьому все закінчиться. Тому ми всі за оренду", - підкреслила вона.

Про це ж каже глава Річківської ОТГ Сумської області Микола Солодовник. У цій місцевості обробляє землю інший великий агрохолдинг - "Миронівський хлібопродукт" (МХП).

"Поки не відомо, який саме механізм продажу земель буде затверджений. Але поки ми за те, щоб стабільно, щороку отримувати орендну плату. Тому що сільські бюджети добре наповнюються, у тому числі, коштом орендарів", - сказав він.

Приклад тому — ще один "підопічний" МХП — Степанецька ОТГ Канівського району, яка вирвалася зі статусу "депресивного району" в лідери рейтингу економічного благополуччя Черкаської області. Загальний бюджет ОТГ збільшився з 9,5 млн грн до 76 млн грн, при цьому 80% надходжень забезпечують місцеві компанії МХП.

Крім податків, важливу роль МХП грає і в облаштуванні соціальної інфраструктури. Ремонт садків, шкіл, доріг, медичних пунктів — усе це часто на плечах холдингу.

Але все це села можуть втратити, тому й не поспішають цілком підтримувати модель одноразового продажу землі.

Нагадаємо,  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Також президент України Володимир Зеленський назвав маячнею страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть українську землю вагонами у разі відкриття ринку землі.

Нагадаємо, законопроект про ринок землі опубліковано на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview